من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

چگونه مغناطیس پول شویم

قانون جذب

قانون جذب مثل قانون جاذبه‌ی زمین، از قوانین طبیعی کائنات است. بر اساس این قانون، هر چیزی همسان خود را جذب می‌کند. اگر غمگین باشید، دلایل بیشتری برای غمگین بودن جذب خواهید کرد و اگر شاد هستید، به زودی خبرهای شاد بیشتری به شما خواهد رسید. بر همین اساس اگر احساس ثروتمندی و شکرگزاری حاصل از آن را داشته باشید، موارد بیشتری از ثروت به طرف شما متمایل خواهد شد.

بر اساس فرضیه‌ی انیشتین، همه‌ چیز از انرژی ساخته شده است. از قلم و کاغذی که در دست دارید تا اعضای بدن و حتی افکار شما. همه‌ی چیزهای دیدنی و نادیدنی از انرژی ساخته شده‌اند ولی طول موج‌های آن‌ها با هم متفاوت است. اگر جسمی سخت‌تر و جامدتر است، طول موج کوتاه‌تری دارد. دستگاه عکس‌برداری کرلین،  دستگاهی است که می‌تواند انرژی درون و اطراف بدن انسان را به صورت هاله‌های رنگی ثبت کند. برخی انسان‌های خاص هم قادر به دیدن این هاله‌ها هستند. این هاله‌های و انرژی درون ما ثابت می‌کنند اگر ما طول موج خاصی از خود ساطع کنیم، چیزهایی با همان طول موج دریافت خواهیم کرد. به همین روش ما می‌توانیم حاکم بر وضعیت زندگی خویش شویم و به مغناطیسِ برخی از چیزهای خوب از جمله پول تبدیل شویم.

 

منِ بیچاره

اغلب ما در رویدادهای زندگی، مدام به دنبال آه و ناله و انداختن تقصیرات خود بر دوش دیگران هستیم. از این‌رو عبارت «منِ بیچاره» ورد زبان اکثریت مردم است. سرزنش کردن دیگران و احساس بیچارگی، نه‌تنها ما را در موقعیت ناخوشایندی که هستیم، نگاه می‌دارد، بلکه باعث می‌شود بیشتر در منجلاب مصیبت فرو برویم. ما انرژی محدودی داریم. وقتی انرژی خود را صرف عصبانیت و سرزنش دیگران می‌کنیم، نمی‌توانیم در سایر بخش‌های زندگی، امکاناتی جدید و مفید خلق کنیم.

 

نسبت میان شما و پول

درباره‌ی پول چه احساسی دارید؟ آیا آن را چرک کف دست و دورریختنی می‌دانید یا برای آن ارزش و احترام قائلید؟ احساس شما نسبت به ثروت، در میزان جذب آن موثر است. اگر برای پولی که همین الان در حساب خود دارید، شاکر و سپاسگزار باشید، پول بیشتری جذب خواهید کرد. علاوه بر این، ارزشمند دانستن خود شما، موضوعی است که باعث ارزشمند دانستن پول‌تان خواهد شد. در واقع با هر ارزش و احترامی که برای خود قائلید، به همان میزان می‌توانید پول را هم به خود جذب کنید. اگر فکر می‌کنید لیاقت ندارید که پولدار شوید، هرگز پولدار نخواهید شد؛ حتی اگر در بخت‌آزمایی برنده شوید. افراد زیادی میلیون‌ها دلار در بخت‌آزمایی برنده شده‌اند و در مدت کوتاهی همه‌ی پول‌شان را از دست داده‌اند و وضع‌شان بدتر از قبل شده‌است.

 

بیشتر بخوانید:   وقتی همه چیز سخت میشه

تبدیل شدن به مغناطیس پول

تغییر عادات

آیا آمادگی تغییر الگوهای رفتاری خود را در رابطه با پول دارید؟ تغییر عادت، شجاعت می‌خواهد. مغز ما به آسان‌ترین را‌ه‌ها و امن‌ترین رفتارها عادت دارد. بنابراین اگر می‌خواهید مغناطیس پول شوید می‌بایست باورهایتان را راجع به پول تغییر دهید. برخی از این تغییرات به شرح زیر هستند:

مراسم گرفتن:

اگر مراسم خاصی برای پول ندارید یعنی احترام خاصی برای آن قائل نیستید. برای مثال می‌توانید از این پس در یک روز به خصوص و با لباس‌هایی شیک به بانک بروید و قسط‌های خود را پرداخت کنید. و یا اینکه در صورت رسیدن به مقدار معینی از پول، جشن بگیرید. اگر نسبت به پول بی‌تفاوت باشید، پول هم نسبت به شما بی‌تفاوت خواهد بود.

تبدیل «منِ بیچاره» به «منِ خوش‌شانس»:

 با رها کردن این عبارت«منِ بیچاره» و تبدیل آن به «منِ خوش‌‌شانس» جهت انرژی خود را تغییر می‌دهید و جهان نیز به شما روی خوش نشان خواهد داد.

کارفرما شدن:

اگر همیشه کارمند بوده‌اید، تصمیم بگیرید برای خود کار کنید، و کارفرمای خود شوید.

پیدا کردن مربی:

اگر ایده‌های خوبی دارید ولی هیچ‌وقت آن‌ها را اجرا نکرده‌اید، به دنبال یک مربی برای تحقق ایده‌های خود باشید.

داشتن نقشه‌ی گنج:

تصاویری از هر آنچه دوست دارید در زندگی‌تان داشته باشید، تهیه کنید و آن‌ها را در معرض دید روزانه‌ی خود قرار دهید. به مرور نحوه‌ی برآورده شدن آن‌ها به ذهن ناخودآگاه شما وارد می‌شود.

ثروتمند بودن:

به گونه‌ای رفتار کنید که انگار همین الان ثروتمند هستید. رفتار و گفتار ثروتمندان در برخورد با دیگران متفاوت است. به جای اینکه صبر کنید اول ثروتمند شوید تا احساس خوشبختی کنید، همین حالا شاد باشید و احساس ثروت و فراوانی کنید. شاد بودن یک تصمیم است که هر لحظه تصمیم بگیرید، می‌توانید همان لحظه شاد باشید.

پاک‌سازی محیط

محیط کار و منزل شما نشان‌دهنده‌ی مسیر زندگی شماست اما انباشتگی باعث می‌شود این مسیر هر از چندی از چشم شما دور بماند. انباشتگی یعنی وجود چیزی که دوست داشته نمی‌شود، مفید نیست یا به درستی از آن استفاده نمی‌شود. برای پاک‌سازی محیط ابتدا می‌بایست انباشتگی‌های آن را پیدا کرد. به عنوان مثال اگر اتاق خواب شما پر از انباشتگی باشد، در تمام مدتی که خواب هستید، پیام‌های غیرسازنده به ذهن شما مخابره می‌کنند و باعث می‌شوند صبح‌ها خسته‌تر از قبل بیدار شوید. به خاطر داشته باشید رفع انباشتگی، قدم بزرگی در راه تبدیل شدن به مغناطیس پول است.

پاکسازی ذهن

همان‌گونه که انباشتگی‌های فیزیکی مانع جذب ثروت می‌شوند، انباشتگی ذهنی نیز از شما موجودی گیج و گنگ می‌سازد که توان تصمیم‌گیری‌های درست و به موقع را از شما می‌گیرد. این انباشتگی‌ها را پیدا کرده و سعی کنید تا جایی که می‌توانید از آن‌ها کم کنید. به برخی از این انباشتگی‌های ذهنی اشاره می‌کنیم:

  • دوستی‌هایی که انرژی شما را تحلیل می‌برند

  • مکالمه‌های تلفنی طولانی و غیرضروری

  • مجله‌ها و کتاب‌های خوانده نشده

  • تماشای طولانی‌مدت تلویزیون

  • کینه‌های قدیمی و یا احساس گناه

  • و …

اگر روی چیزی که به راستی برای شما مهم است متمرکز شوید، می‌توانید انباشتگی‌هایی را که مانع رشدتان شده‌است، پاک کنید. اولویت زندگی شما رسیدن به اهداف‌تان است.

 

بیشتر بخوانید:   ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم

پیگیری اشتیاق قلبی

به دست آوردن پول فقط زمانی، شادی‌بخش است که در طی تمایلات قلبی خود گام برداریم. و گرنه داشتن پول به خودی خود ارزش محسوب نمی‌شود. بیشتر ما در واقع حفظ موقعیت و امنیت خود را دوست داریم. یکی از نیازهای اساسی انسان، داشتن امنیت است. ما از کودکی برای خوشحالی والدین خود کارهایی انجام می‌دهیم. اما مشکل در اینجاست که با هرچه بزرگتر شدن ما، سیل توقعات و انتظارات دیگران از ما، به قدری زیاد می‌شود که دیگر صدای قلب‌مان و اشتیاق درونی خود را نمی‌شنویم. این وضعیت چنان ادامه می‌یابد که ممکن است تا آخر عمر انسان به طول بینجامد بدون آنکه او برای خواسته‌ی قلبی‌اش قدمی پیش گذاشته باشد. برخی از افراد «بیداری در نیمه‌ی عمر» را تجربه می‌کنند و برخی به کمک یک معلم و یا مربی آن را می‌یابند. وقتی خواسته‌ی قلبی خود را دنبال کنید، منتظر معجزه باشید. چون حتماً روی‌ خواهد داد.

 

«ما موجوداتی صاحب انرژی هستیم. این انرژی در تمام شبانه‌روز با ماست و در حال واکنش به انرژی‌ها اطراف خود است. ثروتمند شدن و خوشبختی را از طریق انرژی خود بخواهیم تا آن را به دست بیاوریم. مطمئن باشید جهان به شما پاسخ مثبت خواهد داد. »

منبع: چگونه مغناطیس پول شویم نوشته‌ی ماری کلیر کارلایل ترجمه اناهیتا چشمه اعلایی