من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

کسب درآمد

درآمدتان را خودتان انتخاب کرده اید؟!

شما امروز همان درآمدی را کسب می کنید که تصمیم به کسب آن گرفته اید؛ نه کمتر و نه بیشتر. شما به این دلیل این درآمد را دارید که آن را انتخاب کرده اید. تنها شمایید که این کار را می کنید و کسی دیگر به جای شما تصمیم نمی گیرد.

وقتی برای اولین بار این نظریه را شنیدم که خود من سطح درآمدم را مشخص می کنم،شوکه و عصبانی شدم. منکر آن شدم.گفتم « این درست نیست، هیچ کس انتخاب نمی کند که در چنین سطح نازلی درآمد داشته باشد و پیوسته نگران پول باشد»

سرانجام پذیرفتم که همه اش مربوط به خودم است که در چنین شرایطی زندگی می کنم. اگر از زندگی ام راضی نیستم، تنها یک نفر در جهان وجود دارد که می تواند آن را تغییر دهد که آن «خودم» هستم.

توانایی کسب درآمد شما

ارزشمند ترین سرمایه مالی شما، توانایی کسب درآمد شماست. 

اگر پیشاپیش ثروتمند نباشید،توانایی کسب درآمد شما 80 تا 90 درصد ارزش مالی شما را تولید می کند.

توانایی کسب درآمد شما مانند یک زمین زراعی است. اگر از آن به شکل عالی نگهداری نکنید، اگر به آن کود ندهید،اگر  آن را کشت نکنید و به طور مرتب به آن آب ندهید، به زودی توانایی محصول دادن را از دست می دهد.

مردان و زنان موفق کسانی هستند که به غایت از ارزشی و اهمیت توانایی کسب درآمد خود مطلع هستند. آنها همه روزه تلاش می کنند که بر عملکرد آن بیفزایند و در سطح تقاضای بازار قرار بگیرند.

 

یک دارایی مهم

توانایی کسب درآمد شما مانند هر دارایی دیگری می تواند افزایش و یا کاهش یابد. این توانایی میتواند به لحاظ ارزش مرتب افزایش پیدا کند، و به شما امکان دهد که با گذشت هر سال بر میزان درآمد خود بیفزایید. یا اینکه می تواند یک دارایی کاهش یابنده باشد و با تغییر بازار ارزش خود را از دست بدهد به طوری که مهارت شما کمتر و کمتر خواهان داشته باشد.

در اینجا با واقعیتی سخت روبه رو می شویم. اگر پیوسته ارزشمندتر نشوید، اگر پیوسته مهارتهای خود را افزایش ندهید، خود به خود عقب می افتید. اگر توانایی کسب درآمد شما افزایش نیابد، خود به خود کاهش می یابد.

تصمیمی بگیرید

از امروز به بعد تصمیم بگیرید که می خواهید درآمدی داشته باشید که توان کسب آن را دارید. تصمیم بگیرید که میخواهید کنترل کامل شغل و حرفه خود را بدست بگیرید و درآمد تان را مشخص کنید تا در هر اقتصادی بتوانید به بقا و دوام خود ادامه دهید.

در مقاله ای که پیش رو دارید، شما را با راهکارهایی عملی و اثربخش آشنا میکنم و تکنیک ها و روش هایی به شما نشان می دهم که می توانید بلافاصله از آنها استفاده کنید و آنچه را شایسته آن هستید بدست آورید. خبر خوش این است که میزان ارزش شما به مراتب بیش از آن است که تا به امروز تجربه کرده اید.

بیشترین درآمد شما به آینده مربوط می شود. بیشترین موفقیت شما در ارتباط با آینده است. پرافتخارترین موفقیت شما به آینده مربوط می شود. شادترین لحظات زندگی شما با آینده در ارتباط است. این مقاله به شما نشان میدهد که چگونه به اینها دست پیدا کنید.

مقالات مرتبط:
سه عامل، زندگی اقتصادی و آینده شما را متحول می کند
هفت نکته مهم درباره مدیریت شخصی
سه قاعده و قانون در زمینه آموزش ذهن
کار مناسب پیدا کنید
۷ خواسته کارفرمایان
قدرت متقاعد سازی
راه موفقیت را سؤال کنید
هفت اقدام برای رسیدن به هدف
مدیریت مفید پروژه
قوانین مورفی در شغل
هفت اصل ضروری در کسب و کار
مسائل را به شکل نظام مند حل کنید
چگونه بیشتر حقوق بگیرید
همیشه به سود بیندیشید
منبع: کسب درآمد نوشته برایان تریسی