من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

آیا می دانید قانون جذب چیست؟

قانون جذب
قانون جذب چیست

افکار شما روی زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد. طرز فکر‌تان رفتارها و اعمال شما را شکل می‌دهد. رفتارها به عنوان یک منبع یا یک مسئول روی زندگی ما و اینکه چه کسی می‌شویم، موثرند. اعمال و افکار ما، احساسات‌مان نسبت به خود و جهان پیرامون‌مان را شکل می‌دهند.

تغذیه‌ی ذهن‌تانبا افکار منفی به رفاه شما کمک نمی‌کند و باعث شکوفایی و ایجاد روابط شاد نمی‌شود. شاید در برخی از روزها، نگاه کردن به جنبه‌های مثبت زندگی دشوار باشد. هیچ کس نباید انتظار داشته باشد که همیشه احسسات مثبتی داشته باشد، اما نگرش مثبت حتما کمک‌کننده است. طرز فکر خوش‌بینانه هم همینطور.

تغییر احساسی که نسبت به خود و جهان دارید می‌تواند طرز فکر و رفتار مردم را در مورد شما تغییر دهد. این مساله همان جوهر استفاده از قانون جذب برای تغییر زندگی شما است. در همین لحظه زندگی شما توسط نیروهای جهانی هدایت و تحت تأثیر قرار می‌گیرد که ممکن است حتی از آنها آگاه نباشید. درست مانند قانون گرانش، این قانون همیشه در حال اجراست و زندگی شما را بیش از آنچه تصور می‌کنید تحت تاثیر خود قرار داده است. وقتی از قانون جذب، آگاهی پیدا کردید، تازه می‌توانید یاد بگیرید که چگونه از آن برای تغییر زندگی‌تان به سمت بهبود و رشدو توسعه استفاده کنید.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب یک اصل جهانی‌ست که بیان می‌کند هر چیزی را که روی آن تمرکز کنید به زندگی خود جذب خواهید کرد. هر چیزی که انرژی و توجه خود را به آن اختصاص دهید همان چیزی‌ست که به شما باز خواهد گشت.

وقتی روی فراوانی موضوعات خوب در زندگی‌تان تمرکز کنید، به طور خودکار مسائل مثبت‌تری را به زندگی خود جذب خواهید کرد. اما اگر روی افکار منفی متمرکز شوید و فقط روی کمبودهای زندگی‌تان تمرکز کنید، در نهایت منفی‌گرایی را به زندگی خود جذب خواهید کرد و آنچه بیشتر از همه می‌خواهید همچنان از شما دور خواهد شد. وقتی متوجه شدید که قانون جذب چگونه کار می‌کند، می‌توانید از آن برای تغییر زندگی خود جهت بهتر شدن و ایجاد آینده‌ای شگفت‌انگیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:   اختلال نافرمانی و لجبازی چیست؟

چرا جهان از قانون جذب استفاده می‌کند؟

قانون-جذب

به عبارت ساده دلیل این موضوع این است که هر چیزی یا هرکسی آنچه را که بیشتر به خودش شبیه است را جذب می‌کند. اگر احساس هیجان، اشتیاق، شور، نشاط، شادی، قدردانی یا ثروت می‌کنید، در این صورت انرژی مثبت را به کائنات می‌فرستید. سپس آن انرژی مثبت، منابع و فرصت‌هایی را جذب می‌کند که در همان طول موج پرانرژی طنین‌انداز می‌شوند. این خوش‌بینی که بدون زحمت وارد مسیر زندگی شما می‌شود به شما این  امکان را می‌دهد به اهداف خود برسید. اگر می‌خواهید با مثبت‌اندیشی، دنیا به روی شما لبخند بزند، حتما این مقاله را بخوانید.

از سوی دیگر اگر احساس بی‌حوصلگی، اضطراب، استرس، عصبانیت، رنجش یا غم دارید، انرژی منفی برای‌تان به همراه دارد. این انرژی منفی مثبت‌گرایی را دفع می‌کند و افراد و اتفاقات بدی را به زندگی شما جذب خواهد کرد.

کشف قانون جذب در زندگی شما

احتمالاً در زندگی خود به قانون جذب توجه کرده‌اید. به عنوان مثال فردی که همیشه و از همه‌چیز شکایت می‌کند، معمولاً دوستانی را جذب می‌کند که نگرش بدی نیز دارند، یا افراد شاد و پرانرژی افراد با انگیزه‌ی دیگری را به حلقه‌ی دوستان‌شان جذب می‌کنند.

این قانون جهانی جذب در عمل است!

برای کیهان اهمیتی ندارد که شما چه نوع ارتعاش انرژی را ارسال می‌کنید. مهم نیست که شما فردی مثبت یا منفی باشید. گیتی یا کائنات به سادگی به آنچه که شما ارائه می‌دهید پاسخ مشابهی می‌دهد.

با تغییر ارتعاش پرانرژی خود، می‌توانید نحوه‌ی واکنش جهان به خودتان را تغییر دهید. شما می‌توانید نتایج خاصی را در زندگی خود به سادگی با ایجاد و تکیه بر ارتعاشاتی که با خواسته‌های شما هماهنگ است، ببینید.

اما برای انجام این کار، باید عمیقاً و به طور مداوم از انرژی، افکار و احساسات خود آگاه باشید و از 7 قانون جذب پیروی کنید.

بیشتر بخوانید:   ۱۶ تا از راه‌ های افزایش شادی در زندگی مشترک

7 قانون جذب

قانون جذب را می‌توان به هفت قانون کوچک تقسیم کرد که همگی بر نحوه‌ی واکنش جهان به شما و نتایجی که در زندگی می‌گیرید تأثیر می‌گذارند.

قانون تجلی

قانون تجلی بیان می‌کند که افکار و احساسات ما واقعیت ما را می‌سازند. درواقع آنچه روی آن تمرکز می‌کنیم همان چیزی است که در زندگی خود آشکار خواهیم کرد.

قانون مغناطیس

قانون مغناطیس

قانون مغناطیس می‌گوید هر چیزی که در زندگی شما اتفاق افتاده است، افرادی که به زندگی‌تان وارد شده‌اند و فرصت‌هایی که تجربه کرده‌اید و شرایطی که در آن قرار گرفته‌اید،  همگی نتیجه‌ی انرژی ای‌ست که برای جهان پیرامون خود فرستاده‌اید. شما چیزی را که هستید از پیش جذب کرده‌اید.

قانون میل تزلزل ناپذیر

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید آیا واقعاً چیزهایی را از زندگی طلب کرده‌اید که باور دارید می‌خواهید؟

قانون میل تزلزل‌ناپذیر بیان می‌کند که میل شما برای دستیابی یا جذب یک موضوع خاص، باید آنقدرقوی و تسلیم‌ناپذیر باشد تا بتوانید آن را در زندگی خود نشان دهید. وقتی خواسته‌های شما ضعیف و بدون پایه‌ای محکم باشند، نمی‌توانند آنچه را که می‌خواهید جذب کنند.

قانون تعادل ظریف

جهان متشکل از تعادل بین نیروها و عناصر مختلف است.  از آنجایی که ما کوچکترینِ کیهان هستیم، خواهان تعادل نیز هستیم. وقتی جنبه‌های مختلف زندگی شما در تعادل هستند، می‌توانید آرامش و شادی واقعی را تجربه کنید. اما برای رسیدن به تعادل، قدردانی و شکرگزاری زیاد لازم است.

قانون هارمونی

قانون هارمونی

قانون هارمونی تعامل هماهنگ نیروها و عناصر تشکیل دهنده‌ی جهان را توصیف می‌کند. هارمونی جریان زندگی است. وقتی با آن هماهنگ هستید، همه چیز آسان به نظر می‌رسد، گویی با جریان شنا می‌کنید نه مخالف آن.

استفاده از قانون هارمونی و تلاش برای زندگی هماهنگ با سایر موجودات، شما را به خوش بینی‌ای که جهان ارائه می‌دهد باز می‌گرداند.

قانون عمل درست

قانون عمل درست بیان می‌کند که گفتار و اعمال شما بر دنیای اطراف شما تأثیر می‌گذارد و کیفیت تجربیات شما را در زندگی تعیین می‌کند. نحوه‌ی اعمال و رفتار شما با دیگران تعیین می‌کند که دیگران چگونه با شما رفتار کنند.

بیشتر بخوانید:   آیا شخصیت سالمی داریم

وقتی روی عمل درست تمرکز کنید و با دیگران مهربان باشید، به‌طوری‌که مطمئن باشید آنچه را که دوست دارید با شما انجام دهند، با آنها انجام می‌دهید، مثبت‌اندیشی بیشتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

قانون نفوذ جهانی

قانون نفوذ جهانی

هنگام خیره شدن به ستاره‌ها در شب، احساس کوچک و بی‌اهمیت بودن آسان است. اما حقیقت این است که هر یک از ما بخشی جدایی‌ناپذیر از کیهان هستیم. ما با هر کاری که فکر می‌کنیم و انجام می‌دهیم بر جهان تأثیر می‌گذاریم. ارتعاشات انرژی ما به بخشی از ساختار کیهان تبدیل می‌شود.

بسیار مهم است که از افکار، احساسات و اعمال خود و همچنین نشانه‌هایی که کیهان برای شما می‌فرستد، آگاه باشید تا تأثیر اعمال خود را ببینید و به سمت رویاهای‌تان راهنمایی شوید. پس آنچه را که واقعا دوست دارید، از کائنات بخواهید. هرچیزی را که بیشتر می‌خواهید بیشتر به زندگی خود جذب کنید.

هرچه بیشتر بر آنچه می‌خواهید تمرکز کنید، سریعتر رویاها و اهداف خود را آشکار خواهید کرد. به موفقیت خود باور داشته باشید تا امکان‌پذیر شود. اگر به پیروزی‌تان شک داشته باشید، هرگز به آن نخواهید رسید و در نهایت بدانید آنچه را که می‌خواهید دریافت می‌کنید. روی موفقیت‌های قبلی و احساسی که از به دست آوردن آن موقعیت داشتید، تمرکز کنید. اجازه دهید ضمیر ناخودآگاه‌تان تمرین کند تا آنچه را حس می‌کند به واقعیت تبدیل می‌کند.

فراموش نکنید که برای رسیدن به اهداف خود عملگرا باشید. نیت‌ها بسیار قدرتمند هستند، اما برای رسیدن به نتیجه باید اقدام کنید.