من همراهتم! حال خوب را با مشاوره از ما تجربه کن

ویژگی تیپ شخصیتی زنان بتا چیست؟

شخصیت زنان بتا بسیار مهربان و لطیف است. این زنان شنوندگان خوبی برای صحبت‌های دیگران هستند و تمایل زیادی به خوش‌گذرانی دارند. زنان بتا علاقه دارند به دیگران کمک کنند تا بتوانند دوستی و احترام دیگران را جلب نمایند. همچنین می‌خواهند جایگاه خوبی در میان دوستان خود داشته باشند. این زنان در هنگام درگیری و بحث ترجیح می‌دهند سکوت کنند.

شخصیت زنان بتا بسیار مهربان و لطیف است. این زنان شنوندگان خوبی برای صحبت‌های دیگران هستند و تمایل زیادی به خوش‌گذرانی دارند. زنان بتا علاقه دارند به دیگران کمک کنند تا بتوانند دوستی و احترام دیگران را جلب نمایند. همچنین می‌خواهند جایگاه خوبی در میان دوستان خود داشته باشند. این زنان در هنگام درگیری و بحث ترجیح می‌دهند سکوت کنند.

در ادامه این مقاله از همراهتم می‌خواهیم با ویژگی این تیپ از شخصیت زنان آشنا شویم.

ویژگی زنان بتا چیست؟

همه زنان از ویژگی‌های شخصیت خاصی برخوردارند. این ویژگی‌ها می‌تواند شامل آلفا، بتا، گاما، امگا یا سیگما باشد. زن بتا فردی دلسوز، ملایم، درون‌گرا و متواضع است که همه او را دوست دارند. معمولا هم جزو زنانی هستند که مردان می‎خواهند با آن‌ها باشند و همه تمایل دارند تا با این‌ها ارتباط برقرار کنند. او ذاتا صمیمی، وفادار، خلاق و هنرمند است.

12 ویژگی زنان بتا

هر زن بتا دارای چند ویژگی معمولی است که این باعث به وجود آمدن این نوع شخصیت آن‌ها شده است. اگر شخصیت شما بیش‌تر ویژگی‌های ذکر شده در زیر را نشان می‌دهد، ممکن است جزو زنان بتا باشید.

 • شغل محور

یک زن بتا در مورد اهداف شغلی خود متمرکز است. او سخت‌کوش است و برای رسیدن به آنچه در نظر دارد تلاش می‌کند. او دوست ندارد مورد توجه و شهرت قرار بگیرد. همچنین آن‌ها به خاطر اینکه هر کاری را بدون توجه به چیزی انجام می‌دهند، در همه‌چیز برتری دارند. هوش و ذکاوت بی‌دریغی که دارد به او کمک می‌کند تا راه طولانی را طی کند. آن‌ها به ندرت برای برنده شدن مسابقه می‌دهد و به دنبال تحسین و تایید دستاوردهای خود نیست.

 • درون‌گرا

یک زن بتا خجالتی، آرام و کم‌تر مواقع پرحرف است. او منفعل است و فقط زمانی صحبت می‌کند که او را مخاطب قرار دهند. پس این را با نشانه‌های عدم اعتماد به نفس اشتباه نکنید. او انتخاب می‌کند که چنین باشد و از انتخاب خود مطمئن است. یک زن بتا عمیقا فکر می‌کند و برای همین بیش‌تر اوقات ساکت است. البته اگرچه کم‌تر صحبت می‌کند، اما در زمان‌های مناسب حرف‌های خود را بیان می‌کند.

 • دیپلماتیک و منفعل

دیپلماتیک-و-منفعل-min

او دوست دارد نکات خود را به آرامی با کلماتی شیرین بیان کند تا به احساسات دیگران آسیب نرساند. هر زمان که نگرانی ایجاد می‌شود، او از صریح بودن خودداری می‌کند و رویکرد ملایمی را برای انتقال دیدگاه‌ها و ایده‌های خود اتخاذ می‌کند.

بیشتر بخوانید:   آسیب‌های ناشی از تربیت والدین هلیکوپتری

او به هیچ عنوان افکار خود را به دیگران تحمیل نمی‌کند. همچنین خود را متقاعد می‌کند تا کاری را انجام دهد که ممکن است به آن علاقه‌ای نداشته باشد. رفتار صلح‌طلب او باعث می‌شود که او در گروه خود بسیار محبوب باشد. منفعل بودن او را قابل دسترس می‌کند و معمولا به عنوان یک میانجی آگاه، اختلافات را حل می‌کند.

 • عمل‌گرا

یک زن بتا دارای فرایندی فکری منطقی است که به او اجازه می‌دهد همه چیز را در چشم‌انداز قرار دهد. او می داند که در مورد چه چیزی صحبت می‌کند؛ در حالی که دیدگاه‌های عمل‌گرایانه خود را مطرح می‌کند و منطق او غیر قابل انکار است.

 • همدل

زنانی که دارای شخصیت بتا هستند نسبت به همه دلسوز و همدل‌اند. آن‌ها تمایل دارند که احساسات دیگران را درک کنند. همچنین اینکه بلافاصله احساسات دیگران را حس می‌کنند و همیشه برای ابراز همدردی با عزیزانش قدم بر می‌دارند و واقعا به دیگران و احساسات آن‌ها توجه خواهند کرد. توانایی تقسیم بار دیگران، شادی یا هیجان، یکی از ویژگی های کلیدی یک زن بتا است.

 • مراقب

یک زن بتا به طور طبیعی پرورش دهنده و مراقب است. او عاشق تشکیل خانواده، پرورش دهنده بودن و مراقبت از شوهر و فرزندانش است. مراقبت از چیزهای کوچکی که عزیزانش به آن‌ها احترام می‌گذارند. این‌ها ویژگی مشخص یک زن بتا را تشکیل می‌دهد.

 • خلاق

خلاق-min

او خلاق و هنرمند است. معمولا در مد، هنر و دکوراسیون مهارت بسیاری دارد. زن بتا عاشق طراحی خانه خود و خلاقیت در لباس‌ها است. همچنین از شکل‌های مختلف هنر استقبال می‌کند. پس تعجب‌آور نیست اگر یک زن بتا زمینه خلاقانه‌ای را برای دنبال کردن حرفه خود انتخاب کند. مد، طراحی داخلی، هنرهای تجسمی و چنین مشاغل خلاقانه‌ای می‌تواند شغل‌های محبوب زنان بتا باشد.

 • راحت در گرفتن سفارش‌ها

در حالی که خانم‌های آلفا راه خود را پیشروی می‌کنند و در کانون توجه قرار می‌گیرند، زنان بتا به راحتی هدایت می‌شوند. تیمی متشکل از یک زن آلفا و بتا به خوبی پیش می‌رود، همان‌طور که یک زن بتا به صورت طبیعی یک عضو تیم عالی می‌سازد. او به دیگران اجازه می‌دهد مسئولیت را بر عهده بگیرند. در واقع با این کار به تیم کمک می‌کند و حمایت و قدرت را ارائه می‌دهد.

 • اخلاق بالا

یک زن بتا ترجیح می‌دهد از مجموعه قوانین خود پیروی کند. در واقع به هر قیمتی که شده از اصول خود پیروی می‌کند. او استانداردها و اصول بالایی دارد؛ در مواقع لزوم از خود و دیگران دفاع می‌کند. او دوست دارد وجدان خود را پاک نگه‌ دارد.

 • مد لباس

او عاشق این است که هر روز برای افزایش اعتماد به نفس خود، لباس‌های دیدنی  و خوب بپوشد. خوب لباس پوشیدن یک جنبه ضروری از زندگی زن بتا برای عزت نفس او است. پس او به خرید علاقه‌مند می‌شود و هر روز روی لباس پوشیدن بی‌عیب و نقص تمرکز می‌کند. یک زن بتا از داشتن لباس‌های عالی در کمد خود احساس خوبی دارد.

 • زنانه

خانم‌های بتا زیبا و زنانه هستند. در واقع ماهیت اصلی زنانگی را تجسم می‌بخشد. آن‌ها عاشق این هستند که مردان اولین حرکت را در روابط عاشقانه انجام دهند. یک زن بتا رویکرد سنتی را در یک رابطه ترجیح می‌دهد. او با ظرافت به مردش اجازه می‌دهد تا او را جلب کند؛ زیرا او به اعتماد و عشق رضایت خواهد داد. هنگامی مرد خود را پیدا می‌کند که نیازهای عاطفی او را درک کند. هر کاری که در توانش باشد انجام می‌دهد تا این عشق درخشان بماند.

 • عاشقانه

عاشقانه-min

ممکن است زن بتا در روابط عاشقانه، از حرکات عاشقانه سنتی لذت ببرد. او حرکات کوچکی مانند گرفتن دست‌ها، بوسه‌های پیشانی، رانندگی طولانی و شب‌های عاشقانه را دوست دارد.

بیشتر بخوانید:   ۱ + ۱۰ تکنیک برای خودانضباطی و تاثیر آن در زندگی

کلام آخر

در این مقاله به نکات زیر اشاره کردیم:

 1. زنان بتا بسیار مهربان و لطیف هستند.
 2. این زنان معمولا جزو کسانی هستند که مردان دوست دارند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.
 3. در این مقاله به 12 ویژگی زنان بتا اشاره کردیم.
 4. آن‌ها دوست دارد به آرامی و با کلمات شیرین صحبت کنند تا به احساسات دیگران آسیب نرسانند.