دوازده نشانه اینکه شما عاشق فرد اشتباهی شده اید

عاشق-فرد-اشتباهی
نشانه هایی که شما عاشق فرد اشتباهی شده اید

عاشقی چیزی‌ست که تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی یک بار آن را تجربه می‌کنیم. دلبسته‌ی کسی می‌شویم که از صمیم قلب او را دوست داریم. در روز‌های اول تشخیص اینکه عاشق فرد اشتباهی شده‌ایم کمی سخت است. معمولا در این روز‌ها هیجانات رابطه بسیار زیادند. بنابراین تصمیم‌گیری می‌تواند کمی دشوار  باشد. اما با گذر زمان و شناخت بیشتر از فرد مقابل، می توان تشخیص داد که او  مناسب رابطه با ما است یا خیر.

در این یادداشت با نشانه‌های افرادی آشنا می‌شویم که می‌گویند شما عاشق شخص اشتباهی شده‌اید:

1-به نظرات شما اهمیتی داده نمی‌شود

رابطه-سالم-زوج-ها

در رابطه‌ی سالم زوج‌ها در کنار یکدیگر احساس راحتی می‌کنند. افکارشان را پنهان نمی‌کنند. حرف دل‌شان را می‌زنند. از قضاوت شدن نمی‌ترسند. فرقی نمی‌کند چیزی که می‌گویند مهم است یا خیر، آن را بدون نگرانی ابراز می‌کنند؛ می‌خواهد پیشنهاد یک پیاده‌روی ساده باشد یا یک برنامه‌ریزی مالی بلند‌مدت. نیمی از این رابطه به نظرات شما وابسته است. شما باید درمورد خواسته‌ها و نیازهای‌خود کاملا رک باشید. شریک زندگی شما باید شما را همان‌طور که هستید دوست داشته باشد.

اگر مدام با نظرات شما مخالفت می‌شود و یا اینکه نادیده گرفته می‌شوید، لازم است کمی به این رابطه فکر کنید.

2-احساس شادی ندارید

احساس-خوب-در-رابطه

هر رابطه‌ای بالا و پایین‌هایی دارد. از روابط کاری و حرفه‌ای گرفته تا روابط خانوادگی یا عاطفی. قرار نیست همیشه همه‌چیز خوب و عالی باشد. اما یکی از اصول هر رابطه‌ای این است که درآن احساس خوبی داشته باشید. کدورت و دلخوری و ناراحتی برای همه پیش می‌آید. حتی بهترین زوج‌ها دعواها و چالش‌هایی هم دارند. مهم این است که بدانید چه‌طور آنها را حل کنید و از همدیگر انرژی بگیرید. شما باید با وجود شریک زندگی خود احساس شادی و سرزندگی داشته باشید، نه اینکه دائما در دعوا و بگومگو گیر کرده باشید.

3-با آنها احساس امنیت نمی‌کنید

امنیت-بین-زوج-ها

ممکن است شخص مقابل شما با وجود ادعای عاشقی، دست به زن داشته باشد. اگر حتی برای یک یا دو بار مورد آزار جسمانی از طرف او قرار گرفتید، مطمئن باشید که این رابطه عاشقانه نیست. اینها کسانی هستند که پرخاشگری می کنند و شما را می‌ترسانند. فرد مناسب هیچ‌وقت به شما آسیب نمی‌رساند و همیشه از شما محافظت می‌کند.

بیشتر بخوانید:   افسردگی دوره‌ی نوجوانی چیست؟

4-شما همیشه پیش‌قدم هستید

پیش-قدم-در-رابطه

رابطه مانند الاکلنگ است و باید در حالت تعادل باشد. اگر همیشه این شما هستید که قرار‌های عاشقانه تنظیم می‌کنید و او آنها را کنسل می‌کند، احتمالا در یک رابطه‌ی یک طرفه گیر افتاده‌اید. تنور این رابطه باید از سمت هر دو طرف گرم بماند. اگر فقط شما هستید که همیشه از احساسات خود حرف می‌زنید و برای مناسبت‌ها هدیه و گل می‌خرید به این معنا‌ست که این فرد معنای دقیق رابطه‌ی عاشقانه را نمی‌داند.

5-مساله‌ی مهمی را از شما پنهان کرده‌اند

دروغ-در-رابطه

ممکن است متوجه شوید که این فرد مساله مهمی را از شما پنهان کرده است، مانند ازدواج قبلی، داشتن فرزند و یا میزان تحصیلات. گاهی پنهان‌کاری و نگفتن یک مساله فرق چندانی با دروغ ندارد، چون اگر حقیقت را می‌دانستید در تصمیم‌گیری‌تان تاثیر می‌گذاشت.

6-آنها مدام به شما چسبیده‌‌اند

رابطه-درست-زوج-ها

این افراد تمام وقت شما را می‌گیرند. به طوری که چشم باز می‌کنید و می‌بینید که ماه‌هاست که وقت باشگاه رفتن نداشته‌اید. آنها فرصت خواندن کتاب و یا شرکت در کلاس آموزشی مورد علاقه‌تان را از شما می‌گیرند. شما باید زمانی را هم به خود اختصاص بدهید و از تنهایی لذت ببرید. تنهایی برای هر شخصی ضروری‌ست. درست است که رابطه یکی از جنبه‌های مهم زندگی شماست اما همه‌ی آن نیست.

7-در مقابل‌شان احساس بی‌کفایتی می‌کنید

اثبات-به-یکدیگر

هر چقدر در کار‌های‌تان سعی و تلاش می‌کنید، احساس می‌کنید باز هم کم است. فکر می‌کنید نمی‌توانید هیچ‌کاری را درست انجام دهید. با وجود همهِ‌ی تلاش‌های‌تان، احساس می‌کنید همیشه باید خودتان را ثابت کنید. زیرا آنها نه تنها عادت ندارند جنبه‌های مثبت شما را ببینند و تشویق‌تان کنند، بلکه مدام در حال و عیب و ایراد گرفتن از شما هستند. حتی ممکن است که احساس کنید به موفقیت‌های شما حسادت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:   فابینگ کردن یعنی چه؟ چه عواقبی دارد؟

8-شما را به دیگران معرفی نمی‌کنند

معرفی به دیگران در رابطه

خانواده و دوستان شریک عاطفی‌تان باید از حضور شما مطلع باشند. در یک رابطه‌ی جدی تقریبا هیچ دلیلی وجود ندارد که وابستگان فرد مقابل، شما را نشناسند. اگر مدت‌هاست که با این شخص در ارتباط هستید و درمورد جدی بودن رابطه‌ی خود صحبت کرده‌اید باید تا به حال با دوستان و خانواده‌ی او ملاقات می‌کردید. وقتی قرار نیست خانواده‌ی او با شما آشنا شوند به دائمی بودن رابطه‌ی خود خیلی دل نبندید.

9-شما از اهداف اصلی‌تان دور شدید

روابط-سالم

روابط سالم رشد‌دهنده هستند. در این رابطه باید دو نفر به همدیگر امید بدهند نه اینکه طرف مقابل را از اهدافش منصرف کنند. شما باید در راه رسیدن به اهداف‌تان همراهی شوید. افرادی که شما را از مسیر پیشرفت‌تان منحرف  می‌کنند، درواقع خودشان هم در زندگی شخصی‌شان هم هدف خاصی را دنبال نمی کنند. پس اگر می‌بینید زندگی شما قبل از ‌آشنایی با این فرد بسیار با زندگی و شرایط امروزتان فرق دارد و یا به زبان ساده‌تر در حال پسرفت کردن هستید، احتمالا عاشق فرد اشتباهی شده‌اید.

10-آنها فکر می کنند دنیا حول محور خودشان می‌چرخد

مسائل-جنسی-در-رابطه

ممکن است فکر کنید که شریک عاطفی شما فقط به نیازهای فردی خود اهمیت می‌دهد و یا نسبت به نیاز‌های شما بی‌تفاوت است. یکی از مهم‌ترین مسائلی که به آن اهمیت نمی‌دهند مسائل جنسی‌ست. رفع نیاز‌های شما برای‌شان مهم نیست. آنها معمولا در روابط جنسی خودخواه هستند. این افراد حتی مراقب و نگران سلامتی شما نیستند.

11-وقتی راز شما را می‌فهمند آن را حفظ نمی‌کنند

رازداری-در-رابطه

فردی که با او در رابطه هستید باید به مسائل خصوصی و راز‌های شما پایبند باشد و برای حفظ این راز‌ها تلاش کند. کسی که راز شما را فاش می‌کند به شما و احساس‌تان ذره‌ای اهمیت نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید:   اختلال خود زشت انگاری

12-متعهد نیستند

اولین اصل شروع یک رابطه‌ی عاطفی داشتن تعهد است. اگر از او خیانت دیده‌اید، کمی به رابطه‌ی خود فکر کنید. خیانت هیچ توجیه و توضیحی ندارد. اینکه بخواهید او را ببخشید یا خیر به شما و شرایط شما بستگی دارد.

خیانت در رابطه

نشانه‌های زیادی وجود دارند که به شما بگویند عاشق فرد اشتباهی شده‌اید. اما هیچ علامتی را پیدا نخواهید کرد که به شما بگوید: «خود شما آن فرد اشتباه هستید.» اگر عاشق شدید و در یک رابطه‌ی عاشقانه هستید قبل از اینکه شخص مقابل را بررسی کنید، باید خودتان را بشناسید تا مطمئن شوید که آن فرد اشتباه شما نیستید. برای تشخیص باید با خودتان روراست باشید. اما اگر چند علامت از علامت‌های این یادداشت را داشتید، پیش از اینکه شریک عاطفی شما متوجه علامت‌ها شود، خودتان دست به کار شوید و برای این موضوع راه حلی پیدا کنید.

مسائلی که پیش از این گفتیم تنها نباید‌هایی بود که در روابط تاثیرات بدی می‌گذارند. در کنار همه‌ی این نباید‌ها، باید‌هایی وجود دارند که می‌توانند رابطه‌ی شما را تقویت و محکم کنند. درمورد چیز‌هایی که باعث دوام عشق شما می‌شوند، بیشتر مطالعه کنید. حتی بهتر است همان روز‌های اول درباره‌ی اهداف خود صحبت کنید. بی پرده از نیاز‌ها و انتظاراتی که از رابطه دارید بگویید. وقتی عاشق می‌شوید از خط قرمز‌های خود عبور نکنید. اینها هویت شما هستند. درباره‌ی خطوط قرمز خود صحبت کنید و در مقابل از شریک عاطفی خود بخواهید نیاز‌ها و انتظارات خود حرف بزند.