30 تا از بهترین نوشیدنی های تابستانی

نوشیدنی های تابستانی
از بهترین نوشیدنی های تابستانی

اغلب افراد تابستان را فصل گردش و تفریح می‌دانند. تابستان با وجود آفتاب و گرمایی که دارد، برای خیلی از افراد دلچسب است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها این فرصت را به دانش‌آموزان و دانشجویان می‌دهد تا از این فصل بیشترین لذت را ببرند، به‌شرط آنکه بتوانند گرما را تحمل کنند.

ساده‌ترین راه‌ها برای خلاصی از عطش و گرمای تابستان، نوشیدنی‌های خنک مخصوص این فصل است. در مقاله‌ای که امروز از سایت همراهتم می‌خوانید، قرار است دستو تهیه‌ی 30 نوشیدنی تابستانی خوش‌طعم را به شما معرفی کنیم.

در تابستان چه نوشیدنی‌هایی بنوشیم؟

 1. یک چهارم فنجان کره‌ی بادام زمینی را با یک فنجان شیر مخلوط کنید. مقداری سس شکلات را در یک لیوان بریزید. مخلوطی که درست کرده‌اید را به تکه‌های یخ اضافه کنید.

نوشیدنی کره بادام زمینی

 1. سه قاشق غذاخوری شیر شیرین شده با شکر را روی یخ بریزید. یک فنجان قهوه‌ی غلیظ خنک شده را هم به آن اضافه کنید.
 2. خربزه‌ی یخ‌زده، خیار خرد شده‌ی منجمد، کمی آب و آب یک لیموترش و مقداری شکر را با هم مخلوط کنید.

نوشیدنی خیار و خربزه

 1. یک برگ ریحان، شش برگ نعناع، ​​دو عدد لیمو، یک عدد پرتقال، یک چهارم فنجان خیار خرد شده و نصف پرتقال را در یک مخلوط‌کن با یخ ترکیب کنید. مخلوط را داخل لیوان ریخته و روی آن کمی آب گازدار بریزید.
 2. شش تکه هلوی پخته و شیرین‌شده را با یک‌دوم فنجان آب ، یک سوم فنجان شکر و نصف قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را در یک پارچ ترکیب کنید. یخ و شش فنجان چای سرد را به آن اضافه کنید.

نوشیدنی هلو

 1. یک لیوان را با آب سیب و یخ پر کنید. مقداری آب گازدار و چند تکه آناناس هم به آن اضافه کنید.
 2. کمی بستنی وانیلی را در یک لیوان بریزید. مقدار مساوی آب انگور و نوشابه‌ی لیمویی را هم با آنها مخلوط کنید، سپس دوباره کمی بستنی روی آن بریزید.
 3. یک لیموترش را با چهار برش خیار در یک لیوان له کنید. نصف لیوان آب گازدار، یک شاخه رزماری و مقداری یخ به آن اضافه کنید.
 4. نصف لیوان آلبالوی بدون هسته، نصف فنجان شکر و یک فنجان چای ترش غلیظ را با هم مخلوط و با یخ پودر شده میل کنید.
 5. دو عدد خیار پوست کنده، آب دو عدد لیموترش، سه قاشق غذاخوری شکر، یک فنجان آب را با هم مخلوط کنید.
 6. مقدار مساوی آب انگور سفید و دلستر لیمویی را با هم مخلوط و با یخ و میوه‌های تکه‌شده میل کنید.
 7. ​​نصف فنجان اسپرسو، نصف فنجان شیر، دو قاشق غذاخوری سس کارامل و شکر و یک فنجان یخ خرد شده را پوره کنید. در دو لیوان بریزید. خامه‌ی فرم گرفته و کارامل را هم به آن اضافه کنید.
بیشتر بخوانید:   7 نکته برای مراقبت از گیاهان آپارتمانی در تابستان

نوشیدنی اسپرسو با یخ

 1. یک فنجان بستنی وانیلی نرم شده، یک چهارم فنجان شیر، یک دوم فنجان شکلات رنده‌شده و هشت عدد ویفر شکلاتی را در لیوان پوره کنید. شیک شکلات از پرطرفدارترین نوشیدنی‌هایی‌ست که در تابستان سرو می‌شود.
 2. شش عدد گیلاس بدون هسته، یک عدد لیموترش و دو قاشق چایخوری شکر را در یک لیوان له کنید. کمی آب گازدار و یخ هم به آن اضافه کنید.

نوشیدنی گیلاس

 1. نصف فنجان شکر، نصف فنجان آب و یک فنجان تمشک را بجوشانید. بگذارید خنک شود، سپس آن را در یک پارچ صاف کنید، نصف فنجان آب لیمو، یک فنجان آب سرد و یخ را هم به آن مواد اضافه کنید و هم بزنید.
 2. یک فنجان زنجبیل رنده شده را در هشت فنجان آب، یک صبح تا شب خیس کنید. یک فنجان شکر به آن اضافه کنید. پس از یک ساعت جوشاندن، آن را صاف و خنک کنید. مقداری عصاره‌‌ی بادام را هم بزنید و به موارد اضافه کنید.
 3. یک چهارم فنجان مربای تمشک را با یک فنجان شیر پوره کنید. سپس این مواد را با شکر میل کنید.
 4. یک پارچ آب یخ، یک برش لیمو و دو عدد خیار رنده شده را با هم ترکیب کنید. پس از سرد شدن این نوشیدنی تابستانی را میل کنید.

نوشیدنی لیمو و خیار

 1. دو پیمانه چای سیاه را در چهار فنجان آب با یک تکه زنجبیل، به اندازه‌ی یک بند انگشت دم کنید. پس از دم کردن آن را خنک کنید، سپس آن را از صافی رد کرده با یک چهارم فنجان عسل مخلوط کنید. روی یخ با شیر غلیظ‌شده‌ی شیرین میل کنید.
 2. چهار عدد توت فرنگی خرد شده را با دو قاشق غذاخوری شکر و چهار قاشق غذاخوری آب گازدار در یک لیوان له کنید. روی آن را با یخ پر کنید، سپس شش قاشق غذاخوری آب لیمو و برش های لیمو را هم به لیوان اضافه کنید.
 3. یک فنجان آب، یک فنجان شکر و یک فنجان آلبالوی بدون هسته را بجوشانید و بپزید تا شربت شود. سپس آن را با آب سرد مخلوط کرده و میل کنید.
 4. هشت فنجان هندوانه‌ی مکعبی یخ‌زده را با یک لیوان آب گازدار و کمی آب نارگیل مخلوط کنید.
بیشتر بخوانید:   وابی سابی یا راز زیبایی در اشیا ناقص چیست؟

نوشیدنی هندوانه

 1. شیربرنج سرد را با یخ و طالبی خرد شده مخلوط کنید. این نوشیدنی تابستانی را حتما امتحان کنید.
 2. دو فنجان شهد زردآلو، آب یک عدد لیمو، یک قاشق چایخوری عصاره‌ی‌ وانیل و یک فنجان نعناع تازه را با هم مخلوط کنید.

نوشیدنی زردآلو و لیمو

 1. دو پیمانه شکر را به همراه دو لیوان آّب بجوشانید. سپس نصف پیمانه سرکه و چند برگ نعناع را به آنها اضافه کنید. پس از قوام آمدن شعله را خاموش ‌کنید تا خنک شده و با آب و یخ میل کنید.
 2. کمی خاکشیر یا تخم شربتی را بشویید و آن را به مدت حداق یک ساعت بخیسانید. سپس با آب و شکر مخلوط کنید.

نوشیدنی خاک شیر

 1. زعفران را دم کنید و با آب سرد و شکر و چند قطره گلاب مخلوط کنید.
 2. یک سوم لیوان عرق بهارنارنج را با آب و شکر و چند قطره آب‌لیمو ترکیب کنید.

نوشیدنی عرق بهارنارنج

 1. سه عدد به رنده شده را با سه لیوان آب و یک لیوان شکر بپزید. این مواد را مرتب هم بزنید تا یک سیروپ خوشمزه برای یک نوشیدنی تابستانی داشته باشید. شعله را خاموش کنید و اجازه دهید سیروپ یا شیره‌ی شما خنک شود. آن را با آب سرد مخلوط کرده و میل کنید.
 2. چند میوه با طعم‌های مشابه را با هم میکس کرده و اگر نیاز بود به آن کمی شکر و یخ خرد‌شده اضافه کنید.

نوشیدنی میکس میوه های قرمز

هرکدام از این نوشیدنی‌های تابستانی می‌تواند بدن شما را خنک و آب آن را تامین کنید. اگر در این فصل به اندازه‌ی کافی  مایعات ننوشید، دچار گرمازدگی خواهید شد. برای اینکه بدانیم در تابستان چه بنوشیم، بهتر است بدانیم در شهر ما کدام یک از مواد اولیه‌ی بالا بیشتر و باکیفیت بالاتری دردسترس ما هست.