من همراهتم! حال خوب را با مشاوره از ما تجربه کن

رنگ سال 1402 را می شناسید؟

رنگ سال 1402
هرساله طراحان مد یا دکوراسیون برای انتخای رنگ سال، با رنگ‌هایی روبرو هستند که بین مردم طرفدار داشته باشد.

هرساله طراحان مد یا دکوراسیون برای انتخای رنگ سال، با رنگ‌هایی روبرو هستند که بین مردم طرفدار داشته باشد. در این بین اغلب مردم به رنگ‌های ترند شده‌ی سال علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند. اگر شما هم دوست دارید بدانید که رنگ سال 1402، چه رنگی‌ست با ادامه‌ی این مقاله همراه ما باشید.

 

رنگ سال 1402

هر ساله موسسه‌ی پنتون (pantone) برای سال جدید رنگی را معرفی می‌کند که در تمام دنیا مورد توجه قرار می‌گیرد. موسسه‌ی پنتون در نیوجرسی واقع است و به عنوان معتبرترین شرکت دنیا در زمینه‌ی رنگ فعال است.

درواقع این شرکت یک نهاد ارتباطی بین همه‌ی طراحان صنایع به حساب می‌آید، زیرا خالق سیستمی استاندارد به نام سیستم تطبیق رنگ پنتون (PMS) است. طراحان می‌توانند با مراجعه به این سیستم رنگی را انتخاب کنند که دقیقا مورد نیاز مشتریان خود است.

«از آنجایی که ۸۰٪ از تجربه های زندگی از طریق چشم فیلتر می شود، ما می‌فهمیم انتخاب رنگ یک موضوع بسیار مهمی است». این شعاری‌ست که سال‌ها بر سر زبان کارکنان این موسسه است.

علاوه بر کمک به انتخاب رنگ برای میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا، این موسسه ترند رنگ‌های سال را نیز پیش‌بینی می‌کند.

کمپانتی پنتون برای سال 2023 میلادی رنگ قرمز پرشین را، با الهام از خاک خلیج فارس انتخاب کرده است. به دنبال این انتخاب، رنگ سال 1402 شمسی هم همین رنگ است. این رنگ که بیشتر در آثار هنری ایران دیده می‌شود، رنگ گرم خاصی‌ست که به هر چیزی روح می‌دهد.

 

قرمز پرشین چیست؟

قرمز پرشین چیست

این رنگ با نشاط که ریشه در طبیعت دارد، از خانواده‌ی قرمز نشات می‌گیرد. رنگ قرمز پرشین بیانگر موج جدیدی از قدرت و شجاعت است. رنگی که شور و نشاط شادی و خوش‌بینی را ترویج می‌کند و روایتی جدید از زیبایی دارد.

بیشتر بخوانید:   چگونه می‌توانیم زباله خانگی را کم کنیم؟

رنگ امسال که با کد ۱۸-۱۷۵۰ در سایت پنتون معرفی می‌شود، قدرتمند است. این رنگ قرمز در شادی خالص است و شما را به تجربیات جدید تشویق خواهد کرد. قرمز پرشین یکی از با ارزش‌ترین رنگ‌های متعلق به خانواده‌ی رنگ‌های طبیعی‌ست. به علاوه یکی از قوی‌ترین و درخشان‌ترین رنگ‌هایی‌ست که در جهان شناخته شده هستند.

مهم‌ترین دلیل این کمپانی برای انتخاب این رنگ این است که قرمز با فراخوانی نیروهای طبیعت، روح ما را تقویت می‌کند و به ما کمک می‌کند تا قدرت درونی خود را بسازیم.

 

قرمز پرشین را با چه رنگی ست کنیم؟

در آستانه‌ی سال جدید، یکی از دغدغه‌های دنبال‌کنندگان مد و فشن، پیروی از رنگ سال است. در ایران هم با آغاز سال جدید، خیلی از افراد برای لباس‌های‌شان از رنگ سال، پیروی می‌کنند.  بنابراین فصل بهار یکی از مهیج‌ترین فصل‌ها برای دنیای مد و فشن خواهد بود. برای اینکه استایل سال جدید شما شیک و خاص باشد، پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ سال 1402 در انتخاب لباس‌های‌تان استفاده کنید. با این حال لازم نیست که برای تمامی لباس‌های خود قرمز پرشین را انتخاب کنید. همین که بخشی از لباس‌های‌تان یا تنها یک اکسسوری را به این رنگ اختصاص دهید هم کافی‌ست.

 

ست رنگ سفید با رنگ سال 1402

ست رنگ سفید با قرمز پرشین

رنگ سفید به‌عنوان یک مکمل می‌تواند در کنار هر رنگی ست شود. بنابراین اولین توصیه‌ای که به شما می‌کنیم، ست کردن این دو رنگ است. البته باید توجه داشته باشید که انتخاب رنگ سفید، کمی ریسک دارد، زیرا باید خیلی مراقب کثیف یا لک شدن لباس‌های‌تان باشید. پس اگر شرایط مراقبت از لباس روشن را ندارید بهتر است، سراغ سفید نروید.

بیشتر بخوانید:   وابی سابی یا راز زیبایی در اشیا ناقص چیست؟

 

ست رنگ سبز با رنگ سال 1402

رنگ سال 1402 همراه با رنگ سبز، زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. البته توجه داشته باشید که هر سبزی را نمی‌توانید با قرمز پرشین، ست کنید. سبز روشن یا سبزآبی با این رنگ ترکیب جالبی نخواهد شد. اما رنگ سبز چمنی و پررنگ می‌تواند ست بسیار زیبایی در ظاهر شما ایجاد کند. این ترکیب رنگی می‌تواند پیشنهادی عالی برای انتخاب رنگ لباس تابستانی هم باشد.

ست رنگ زرد با رنگ سال 1402

از آنجایی که رنگ سال، یک رنگ گرم و آتشین است، می‌توانید آن را با رنگ زرد هم ترکیب کنید. دو رنگ زرد و قرمز پرشین برای کسانی که پوست سرد و خیلی سفیدی داشته باشند، پیشنهاد بسیار جذابی‌ست. اگر سبزه هستید بهتر است سراغ این ترکیب رنگ نروید و برای ست کردن به دنبال همان ترکیب سفید و قرمز پرشین باشید. رنگ سال رنگی گرم و آتشین است. با این حال اگر قصد دارید برنزه یا آفتاب‌سوخته به نظر برسید می‌توانید از همین ست زرد و قرمز پرشین استفاده کنید.

ست رنگ سرمه‌ای با رنگ سال 1402

ست رنگ سرمه ای با رنگ سال 1402

یکی دیگر از ست‌های جذاب، ترکیب دو رنگ سرمه‌ای و قرمز ایرانی‌ست. این دو رنگ در کنار یکدیگر بسیار باشکوه هستند. اگر قصد دارید غالب رنگ لباس‌های‌تان تیره باشد، پیشنهاد می‌کنیم سرمه‌ای را انتخاب کنید و در کنار آن بخشی از ست یا حتی اکسسوری‌های قرمز پرشین را به کار بگیرید. ترکیب این دو رنگ کمی مجلسی‌ست. بنابراین برای مهمانی‌های رسمی می‌توانید روی آن حساب کنید.  ست رنگ سال 1402 با سورمه‌ای ترکیبی بی‌مانند است که در هر مراسمی، اعتماد به نفس شما را به نمایش خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:   روانشناسی رنگ‌: رنگی که باید بپوشیم و دلیل آن

ست رنگ صورتی با رنگ سال 1402

یکی از بهترین راه‌ها برای ست کردن لباس، انتخاب هم‌خانواده‌ی یک رنگ است. برای ایجاد یک هارمونی زیبا از قرمز پرشین، می‌توانید صورتی ملایم را انتخاب کنید. ست بی‌نظیر صورتی کمرنگ با رنگ سال 1402 می‌تواند یک انتخاب فانتزی و البته جسورانه باشد. ترکیب این دو رنگ روحیه‌ی شادی به شما می‌بخشد. بنابراین اگر قصد ندارید خیلی جدی به‌نظر برسید، توصیه میکنیم سراغ رنگ صورتی روشن بروید. برای اینکه این دو رنگ را با هم بپوشید، فرقی نمی‌کند چه تناژ پوستی داشته باشید. چه پوست سفیدی داشته باشید، چه رنگ‌تان روشن باشد، در ست کردن این دو رنگ شک نکنید.

 

برای اینکه لباس‌های بیرون خود را ست کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از ترکیب سه رنگ بیشتر خودداری کنید. یکی از راه‌های جذابیت در پوشش، استفاده از اکسسوری‌ست. یک کمربند با رنگ قرمز پرشین، می‌تواند انتخاب خوبی باشد تا رنگ‌های دیگر را با آن ترکیب کنید. درکل سعی کنید دو رنگ بسیار مشابه را کنار یکدیگر استفاده نکنید. اما ترکیب رنگ‌های مشابه این امکان را به شما می‌دهد که چند رنگ هم‌خانواده را در کنار هم استفاده کنید. علاوه بر انتخاب رنگ بهتر است روانشناسی رنگ‌ها را هم بدانید، تا بتوانید رنگی را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر را دارد.