من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار دیلی برد

تیم روپل

تاریخ تولد: ۶ ژانویه ۱۹۵۵

وضعیت تأهل: متأهل با سه فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: مدرسه شبانه روزی

مدارج تحصیلی: هفت دیپلم عادی، یک دیپلم پیشرفته

علایق: تنیس، اسکی، نواختن گیتار، موسیقی غمگین و شاد.

 فلسفه شخصی: «همان گونه که مردم با شما رفتار می کنند با آنها رفتار کنید.»

روپل که در ویمبلدون به دنیا آمده است، دوران کودکی خود را به طور متناوب بین مدرسه شبانه روزی و کشورهای خارجی از جمله آلمان، عدن در خاورمیانه و هنگ کنگ که پدرش در آنجا مشغول خدمت به ارتش بریتانیا بوده، گذرانده است. او در هجده سالگی مدرسه را رها نمود و شغلى در شرکت سیتی دست و پا کرد.

اما پس از ده سال کار کردن به عنوان یک بازرگان متوجه شد که از این شغل متنفر است و واقعاً میخواهد برای خودش کار کند.

سرانجام وقتی تصمیم خود برای ترک شرکتی که در آن کار می کرد را نهایی کرد، آنها نیز عذرش را خواستند. او ۸۰۰ پوند برای خرید یک دستگاه ورقه کن و تعدادی سبد، سرمایه گذاری کرد و از یکی از دوستانش که اغذیه فروشی داشت خواهش کرد که زیرزمینش از در اختیار او بگذارد.

اما در همان اولین روز کاری ۳۵ عدد ساندویچ فروخت و شرکت دیلی برد عملا فعالیت خود را آغاز کرد.

در پی افزایش فروش، روپل افرادی را برای کمک استخدام نمود و همزمان با آن تحویل ساندویج ها در بشقاب را آغاز کرد. بعد از یک سال روپل توانست پنج پرسنل تمام وقت استخدام کند و دیلی برد را در ملک خودش مستقر سازد. اما در سال ۱۹۹۶ یعنی ۱۰ سال پس از آغاز به این کار، بحران اقتصادی شروع شد. دیلی برد دو مشتری بزرگ خود را از دست داد، میزان فروش افت کرد و برای اولین بار کسب و کار او به زیان دهی افتاد.

اما در لحظه آخر سفارشی از سوی یک تدارکاتچی پیمانی او را نجات داده.

وقتی تعداد سفارشات زیاد شد، روپل تصمیم مهم خود را اتخاذ کرد. بدین ترتیب که کار دور گرداندن سبدها و بشقابها را به طور کلی متوقف نمود و فقط تلاشى خود را به عمده فروشی معطوف کرد.

این روش جواب داد. اکنون دیلی برد، روزانه 40 هزارساندویچ میفروشد و اخیرا نیز یک حکم سلطنتی در خصوص تهیه ساندویج برای ملکه دریافت کرده است. میزان کلی فروش این شرکت در سال ۲۰۰۴ حدود ۱۰ میلیون پوند بوده است.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج