من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

ارتباط

تیمی که یک شهر را نجات داد

گریگوری آلن هاوارد(Gregory Allen Howard) فیلمنامه نویسی بود که از لس‌انجلس به الکساندریا در ایالت ویرجینیا مهاجرت کرد. او پس از آشنایی با شهر و ارتباط با مردم آن متوجه شد که مردم درباره تیم فوتبال مورد علاقه خود مدام صحبت می‌کنند . اما این تیمی بود که نزدیک به سی سال پیش از بین رفته بود. او با تکمیل اطلاعاتش از ماجراهای تیم و ارتباط با مردم آنجا، فیلمنامه‌ای نوشت که به فیلمی با عنوان«غول‌ها را به یاد آور» تبدیل شد .

توضیح:

بی پرده باید گفت که شما نمی‌توانید کار تیمی انجام دهید مگر اینکه بازیکنانی با قدرت ارتباط خوب داشته باشید. بدون ارتباط، تیمی در اختیار ندارید بلکه تجمعی از افراد دارید.

بازیکنان با قدرت ارتباط خوب این کارها را می‌کنند:

  • خودشان را از یکدیگر جدا نمی‌کنند. هر زمان که فردی از تیم، از دیگران دوری می‌کند، مشکلی برای تمام تیم درست می‌شود. و ممکن است به مرور به قسمتهای دیگر تیم نیز سرایت کند.

  • ارتباط برقرار کردن با خودشان را برای هم‌تیمی‌ها آسان می‌کنند. رهبران ممتاز و بازیکنان متاثر از آنها در ارتباط مستمر با هم هستند.

  • از قانون 24 ساعت پیروی می‌کنند. اگر هر نوع مشکلی با هم‌تیمی خود دارید، اجازه ندهید بیش از 24 ساعت از بی توجهی شما به آن بگذرد.

  • به روابط با‌لقوه مشکل توجه دارند. روابط برای بالندگی به توجه نیاز دارند. این موضوع به ویژه در مورد روابط بین افرادی که بالقوه امکان برخورد بین آنها وجود دارد، صادق است.

  • ارتباطات مهم را به صورت مکتوب دنبال می‌کنند. هر چه ارتباط مشکل تر شود، کار کردن برای ساده و روشن نگه داشتن آن هم مهمتر می‌شود. تصادفی نیست که بیشتر ازدواج ها شروطی دارند و یا تیم‌های فوتبال و مشارکت های کاری ، قراردادی دارند.

عمل:

هرگاه در تیمی باشید و با اعضای آن تیم ارتباط برقرار نکنید، آن تیم رنج خواهد برد. برای بهبود ارتباط‌تان با اعضای تیم …

  • رک و راست باشید. ارتباط باز موجب تقویت اعتماد و مخفی کاری، موجب لطمه به ارتباطات گروه می‌شود.

  • تند و سریع باشید. وقتی بین خود و هم‌تیمی‌ها مسئله‌ای می‌یابید، در پی اولین فرصتی باشید که آن را با آنها مطرح کنید.

  • دیگران را هم به حساب بیاورید. بعضی از مردم اطلاعات را نزد خود احتکار می‌کنند مگر اینکه مجبور شوند آن را افشا کنند. سعی کنید دیگران را هم در اطلاعات خود شریک کنید. البته نه در هر مسئله‌ای؛ بلکه اطلاعاتی که دیگران خودشان را در آن دخیل می‌دانند.

نمونه:

داستانی یونانی به نام «شیر و سه گاو » وجود دارد که  سه گاو در یک چمنزار زندگی می‌کردند. شیری گرسنه از دور آنها را می‌بیند اما از بیم اینکه هر سه به او حمله‌ور شوند و زورش به آنها نرسد،  کمین گرفت. او تصمیم گرفت هربار به ترفندی یکی از آنها را از دیگران جدا کند تا بتواند هر روز یکی از آنها را شکار کند. از این داستان  می‌آموزیم که اتحاد موجب نیرومندی است اما بدون برقراری ارتباط خوب، اتحادی وجود ندارد.

مقالات مرتبط:
انعطاف پذیری و سازگاری
همکاری و مشارکت و تعهد
شایستگی و قابل اتکا بودن
منضبط بودن
ارتقا دادن دیگران و اشتیاق
هدفمند بودن و آگاهی از وظیفه
رابطه‌مندی
از درختان تا تلفن‌ها
راه‌حل‌گرا بودن
چگونه عضو خاصی از یک تیم باشیم
منبع: 17 اصل کارتیمی نوشته جان سی.ماکسول