من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

چهار تکنیک قدرتمند در تعیین هدف

 

حتما این سوال برایتان پیش آمده که اگر بخواهید اهدافتان را مشخص کنید  چطور باید آن ها بنویسید که رسیدن به آنها برایتان حتمی و ملموس باشد ..هنگامی که یک نقاش تصمیم به خلق یک اثر میگیرد ،برای شروع  باید مراحل تهیه اثر خود را در نظر داشته باشد …هر یک از ما انسان ها ، در جهان هستی یک خالق هستیم و میتوانیم دست به خلق یک یا چندین اثر بزنیم…تعیین اهداف و اجرایی شدن آن هم درست مانند خلق یک اثر هنری نیاز به چند مرحله دارد . در تعیین هدف ،می توانید از چهار تکنیک ویژه برای سرعت  بخشیدن به پیشرفت و افزایش احتمال دستیابی به هدف در زمان مقرر استفاده کنید ..

 

این چهار تکنیک عبارتند از :

بیان کردن ،تجسم کردن ،احساسی کردن و توجیه کردن “هدف

 

بیایید به ترتیب آن ها را بررسی کنیم :

 

1-بیان کردن : با استفاده از این تکنیک ،یک هدف خاص و معین را می نویسید .نمی توانید به هدفی دست یابید که حتی قادر نیستید آن را به وضوح بنویسید .هر چه زمان بیشتری را صرف دقت کردن و توصیف هدفتان کنید ،اطمینان بیشتری خواهید داشت که هرگامی که برمیدارید ،در راستای درست بوده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

2-تجسم کردن :تمام بهبود ها در دنیای خارج ،حاصل بهبودی در تصاویر ذهنی ما از خود و آینده مطلوبمان است ..با ایجاد یک تصویر ذهنی واضح و دقیق از مقصد و هدف والای خود ،به تجسمی از آن می رسید .

 

توانایی شما در تجسم کردن ،یکی از شگفت انگیزترین قدرت هایی است که دارا هستید .هر وقت به تصویر هدف واالای خود ،طوری پاسخ دادید که گویی محقق شده است ،این پیام را در عمق ضمیرنا خود آگاه خود جای می دهید .هرچه واضح تر هدفتان را در ذهن ببینید ،زودتر در واقعیت به آن خوهید رسید ..

 

3-احساسی کردن : وقتی هدفتان را که بیان و تجسم کرده اید ،به آن جنبه احساسی می دهید ،در واقع حسی خواهید داشت که اگر به هدف رسیده بودید ،آن را تجربه میکردید .هرچه میل شما برای دستیابی به هدف بیشتر و شدیدتر باشد .قدرت و انرژی بیشتری صرف کرده و سریعتر به هدف می رسید .وقتی احساس لذت،شادی و غرور حاصل از دستیابی به هدف را تصور کردید ،توانایی های ذهن خود را برای رسیدن به آن چندین برابر میکنید .

 

4-توجیه کردن :هدف خود را با نوشتن تمام دلایل نیازتان برای دستیابی به آن و سودی که از رسیدن به هدف عایدتان می شود ،توجیه کنید ..

 

فهرستی از تمام روش های بهبود زندگیتان در سایه دستیابی به این هدف تهیه نمایید .نیچه میگوید :کسی که یک چرایی مستدل داشته باشد از پس هر چگونه ای بر می آید .

دلایل مانند سوخت برای کوره دستیابی هستند ..هر چه دلایل شما برای رسیدن به هدف بیشتر باشد ،مصمم تر و با انگیزه تر خواهید بود .

 

 

 

لپ کلام: هدف را باور پذیر کنید !

اطمینان یابید که اهدافتان باور پذیر و واقع گرایانه است .ناپلئون هیل می گوید : انسان می تواند هر آنچه را که در ذهن خود تصور کند ،به دست آورد .

وقتی در خصوص مقصد آینده تان تصمیم گیری می کنید ،هدفتان باید واقع گرایانه باشد .باید چیزی باشد که ذهنتان بتواند به آن بپردازد ،چیزی که شما را به چالش بکشد اما در عین حال اطمینان داشته باشید که به آن دست خواهید یافت .دلیل باور پذیرکردن اهداف این است که اگر هدفی را تعیین کنید که فراتر از حد توان شما باشد ،به جای انگیزه دادن به شما ،بیشتر نا امیدتان می کند اگر اهدافی متعالی برای خود انتخاب کنید ،ضمیر نا خود آگاه ،انگیزه شما را متوقف می نماید …

 

با به کار گیری این روش ها ..شما می توانید به صورت جهت مند و با کیفیت بهتری در راستای تعیین اهداف خود بکوشید..

پاسخ تمامی سوالات شما اینجاست …با آکادمی هفت همراه شما هستیم …