من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

7 مانع موفقیت مالی

مانع موفقیت مالی
موانعی که نمیگذاردند پولدار شوید

سالانه صدها یا حتی هزاران کتاب درباره‌ی پول و ثروت منتشر می‌شود، اما تعداد انگشت شماری پرفروش می‌شوند. اغلب آنها پر زرق‌و‌برق هستند درحالی‌که هیچ راهکار علمی برای پولدار شدن ندارند. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید و ثرتمند بمانید، باید راه مالی زندگی خود را برنامه‌ریزی و مدیریت کنید. برای به دست آوردن ثروتی که می‌خواهید، باید فعال باشید. برنامه‌ریزی داشته باشید و با موانع پولدار شدن مقابله کنید. برای اینکه بتوانید از پس این موانع برآیید لازم است آنها را بشناسید.

کارهایی که نمی‌گذارند پولدار شوید!

نداشتن حساب‌وکتاب

بدون نظم‌ و ‌انضباط و حساب‌ و‌ کتاب اگر میلیون‌ها تومان هم درآمد داشته باشید، در آخر همه را از دست می‌دهید. به‌دست آوردن ثروت دشوار است. شما باید بتوانید ردیابی کنید که پول‌تان به کجا می‌رود و صرف چه چیزی می‌شود.

بدهی

بدهی

توجه داشته باشید که همه‌ی بدهی‌ها هم بد نیستند. وام مسکن معقول در حد یک خانه‌ی مناسب درآمدتان،  بسیار هم خوب است. اما بدهی‌های مصرف‌شونده یا وام‌هایی خارج از توان‌تان چیزی شبیه یک دشمن واقعی برای موفقیت مالی شماست.

تورم

تورم دشمن خاموش ثروت است. شما را به یکباره نابود نمی‌کند، اما ذره‌ذره توان مالی‌تان را کم می‌کند. تورم همیشه و در همه‌ی کشورها وجود دارد. سعی کنید پول نقد نگاه ندارید و همیشه پول خود را به یک سرمایه‌ی هرچند اندک تبدیل کنید. مهار تورم به طور کامل غیرممکن است، اما می‌توانید یاد بگیرید که اثرات آن را کاهش دهید.

اشتباهات سرمایه‌گذاری

همانطور که در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌گذاران یاد گرفتند، سبدهای سرمایه‌گذاری خود را معطوف به یک ساختار سرمایه نکنند، این را هم می‌دانند که پیش رفتن با جو بازار می‌تواند سرمایه‌ی آنها را نه‌تنها نابود کند، بلکه به زیر صفر هم برساند.

بیشتر بخوانید:   پیشنهاداتی برای کسب و کارهای کوچک مناسب 2022

موارد اضطراری

موارد اضطراری

آخرین مانع موفقیت مالی اتفاقات غیرمنتظره است: بیکاری، مرگ، بیماری و مشکلات قانونی. اگر برای شرایط اضطراری برنامه‌ای نداشته باشید، مطمئن باشید پول‌تان را در دست باد رها کرده‌اید. حتما بیمه‌ی خوبی داشته باشید.

بی‌هدفی

اگر نمی‌دانید چرا پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کنید، به این معنی‌ست که شما هیچ انگیزه‌ای ندارید. بدون مقصد ذهنی، نمی‌توانید یک مسیر روشن برای خودتان تعیین کنید. راه رسیدن به ثروت با اهداف مشخص، هموار شده است.

استفاده از پول برای موضوعاتی که به درآمدزایی ختم نمی‌شوند

راه های درآمدزایی

مردم سالانه میلیون‌ها تومان خرج کارهایی می‌کنند که بازگشت مالی به همراه نخواهد داشت. مانند: غذا، سرگرمی، اقلام لوکس و تعطیلات. درست است که هرکدام از این موارد برای زندگی ضروری‌ست، اما اگر همه‌ی درآمد خود را صرف چنین چیزهایی بکنیم، هرگز به ثروت نخواهید رسید.

خرج کردن پول برای کلاسی که مهارت شما را در کاری بهتر می‌کند یا اجاره‌ی فضایی برای اداره‌ی شرکت‌تان جزو خرج کردن‌های هوشمندانه است. خرید یک موتور سیکلت یا کفش گران‌قیمت که در نهایت فرسوده خواهد شد، اصلا به نفع نیست. سعی کنید همیشه بخشی از پول خود را صرف کارهایی کنید که برای‌تان درآمدزا باشد.

مقایسه دارای‌تان با دارایی دیگران

امور مالی شخص دیگری، خوب یا بد، بدهی‌های شما را پرداخت نمی‌کند، بازنشستگی شما را تامین نمی‌کند و باعث آرامش مالی شما نمی‌شود. مقایسه‌ی دارای و وضعیت مالی خود با دیگران یک تله‌ی ذهنی است. به این فکر نکنید که چقدر از نظر مالی عقب‌تر یا جلوتر از دیگران هستید. سعی کنیدروی اهداف مالی خود متمرکز بمانید. اتلاف وقت را متوقف کنید. بنشینید و حساب‌و‌کتاب کنید تا ببینید چه کارهایی موانع پولدار شدن شماست؟ ببینید برای رسیدن به ثروت چه چیزی لازم است؟ به چند روش مختلف می‌توانید پولدار شوید؟ تا به امروز چه اشتباهاتی داشتید؟ هنگامی که برنامه‌ی خود را مشخص کردید، وقت آن است که اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:   ۱۲+ ۱ نمونه از کلیدی‌‌ترین مهارت‌های توسعه فردی

راحت‌طلبی به جای تکاپوی مالی

راحت طلبی

اگر به دنبال آسایش به جای آزادی مالی باشید، هرگز پولدار نخواهید شد. آسایش نقطه مقابل ثروت است. کل طبقه‌ی متوسط ​​بر اساس جستجوی آسایش بنا شده است. آنها با یک درآمد متوسط و نسبتا خوب، دو هفته تعطیلات در طول سال، بیمه‌ی درمانی و یک خانه راضی هستند. اما افراد ثروتمند به دنبال چیزی فراتر از راحتی هستند. در عوض آنها برای پول فراوان تلاش می‌کنند زیرا آزادی مالی و امنیت اقتصادی بیشتری نسبت به دیگران می‌خواهند.

افراد ثروتمند همیشه از فاکتورهای پیشرفت شغلی تبعیت می‌کنند.اگر فقط به دنبال راحتی هستید، احتمالا هرگز به پولدار شدن فکر نکرده‌اید. عمده‌ی تمرکز شما روی نگاه داشتن دارایی‌های فعلی‌تان بوده، تا به دست آوردن پول بیشتر. راحتی به شما یک زندگی در طبقه‌ی متوسط ​​می‌دهد، در حالی‌که آزادی مالی به شما یک زندگی ثروتمند می‌بخشد. عاقلانه انتخاب کنید.

شما باید مقداری از پول خود را پس‌انداز و یا در جای درست سرمایه‌گذاری کنید، اما کسب درآمد بیشتر نیز مهم است. بازدهی که از سرمایه‌گذاری خود به دست می‌آورید، تنها در صورتی افزایش می‌یابد که درآمد شما افزایش یابد. حتی اگر درآمد بالایی داشته باشید هم، همیشه می‌توانید درآمد بیشتری بخواهید. بزرگترین اشتباه اغلب ما این است که برای افزایش درآمد خود سخت‌تر کار نمی‌کنیم. سعی کنید شغل جدیدی با حقوق بالاتر پیدا کنید. به فکر پیشرفت شغلی خود باشید. مهارت‌های حرفه‌ای خود را افزایش دهید و هر روز به فکر یادگیری مطالب بیشتری در زمینه‌ی کاری خود باشید.