من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

کار مناسب پیدا کنید

برای اینکه بتوانید در حد ارزش خود کسب درآمد کنید، قبل از هر چیز باید در شغل مناسب خود قرار بگیرید. گاه صرفاً می توانید به سمت دیگر خیابان بروید، شغلی جدید بگیرید و بر درآمد خود بیفزایید.

در این فصل شما را با برخی از بهترین ایده ها، راهکارها، روشها و تکنیک هایی که تاکنون شناسایی شده اند آشنا می کنم تا بتوانید شغلی با حقوق سطح بالا پیدا کنید. با به کار بردن این ایده ها و این روش ها می توانید در مسیر سرعت زیاد به راه بیفتید.

 

کنترل شغلتان را بدست گیرید

این نقطه شروع رسیدن به موفقیت شغلی و شاید مهمترین کار باشد. اغلب اشخاصی در بازار دنبال کار می گردند، مصاحبه می کنند و بعد بهترین کاری را که به آنها پیشنهاد می شود قبول می کنند. هدف شما باید این باشد که وقتی شغل خود را پیدا کردید، سررشته امور آن را به دست بگیرید.

 

گزینه های خود را بیشتر کنید

شما به اندازه گزینه های خود آزادی عمل دارید. هر چه در کاری که می خواهید بکنید مهارتی بیشتر بدست آورید، بر شمار امکان انتخاب های شما افزوده می شود و هرچه امکان انتخاب بیشتری داشته باشید، درآمدی بیشتر بدست می آورید. هرچه بیشتر بدانید که خواهان چگونه شغلی هستید، راحت تر می توانید در مسیر بالا یا پایین شغل خود حرکت کنید.

 

احساس کنید که برای خودتان کار می کنید

همانطور که گفتم، برای اینکه کنترل کارتان را بدست بگیرید، باید تصور که در برای خودتان کار می کنید. خود را رئیس شرکتتان بدانید که تنها یک کارمند دارد. خودتان. تصور کنید که شما تنها یک محصول را میفروشید: خدمات شخصی خودتان، خود را بطور ۱۰۰ درصد مسئول زندگی خودتان و هر اتفاقی ببینید که در آن میافتد.

این نگرش نقطه شروع پیدا کردن شغل مورد علاقه شماست؛ نه تنها در کوتاه مدت بلکه در تمام مدت عمرتان.

 

خودتان را به دقت تحلیل کنید

قبل از اینکه دنبال شغلی جدید بگردید، باید عمیقاً به خود نگاه کنید و بدانید که کی هستید و می خواهید در آینده چه موقعیتی پیدا کنید. به این گفته سقراط توجه کنید: « زندگی امتحان نشده، ارزش زندگی کردن ندارد»

پزشکان معتقدند که تشخیصی درست نیمی از درمان است. در مورد شما تحلیل کردن دقیق خود – صرف وقت کردن برای پاسخ دادن به این پرسش ها، معادل نیمی از کاری است که برای انجام دادن کار به آن احتیاج دارید.

زمینه ای را که درگذشته شاد بوده اید، نشانه استعدادهای راستین شماست. نشانه آن است که در آینده هم در همین زمینه ها می توانید موفق شوید.

 

بازار کار را درک کنید

درباره کار و اشتغال مقررات و اصول مشخصی وجود دارند. بعضی از این رویه ها عملی و برخی دیگر اقتصادی هستند. اینها در اصل اصول زندگی به حساب می آیند. اینها اصولی هستند که اگر می خواهید زندگی و امرار معاش کنید، باید آنها را رعایت نمایید.

قاعده اساسی از این قرار است. پاداش شما در زندگی، پاداش های ملموس و ناملموس، همیشه براساسی ارزشی مشخص می شود که به عنوان خدمت به دیگران ارائه می دهید. درآمد شما با توجه به کاری که می کنید و اینکه این کار را تا چه اندازه به نحو احسن انجام می دهید مشخص می شود.

 

کار شما در حکم کالاست

واقعیت اقتصادی دیگر این است که کار شما، هر کاری که شما انجام می دهید، به عنوان یک عامل تولید شناخته می شود. از کار شما برای تولید کالا یا خدمت استفاده می شود. به همین دلیل است که همه کارها و از جمله کار شما تابع قانون اقتصادی عرضه و تقاضاست.

 

کارفرمایان مشتری شما هستند

در این جا به یک حقیقت اقتصادی مهم برخورد می کنیم که باید آن را درک کنید:

کسانی که شما را استخدام می کنند، مشتریان شما هستند. آنها در ازای کمترین پول که به شما پرداخت می کنند، خواهان بیشترین بازدهی از سوی شما هستند. وقتی به بازار می روید تا خدمات خود را بفروشید، سعی می کنید درازای فروش کارتان بیشترین دستمزد را بگیرید. وقتی استخدام کننده ها به بازار می روند تا خدمات شما را خریداری کنند، سعی می کنند در ازای دریافت بیشترین خدمت کمترین دستمزد را بپردازند.

شما باید پیوسته استعداد ها، مهارت ها و تلاش هایتان را با خواسته های کارفرمایانتان هماهنگ کنید. این مهمترین مسئله برای درک کردن بازار کار است.

 

یادداشت برداری کنید

یکی از کارهای مهمی که در زمینه مدیریت زمان برای پیدا کردن کار باید بکنید این است که همه بحث ها و گفتگو هایتان را یادداشت برداری کنید. همه چیز را بنویسید. همیشه دفترچه یادداشتی با خود داشته باشید. جزئیات مطالب را یادداشت کنید. وقتی یادداشت مربوط به هر گفتگو تمام شد، زیر آن خط بکشید و مهیای یادداشت برداری بعدی شوید. بعداً می توانید به یادداشت های حتی چند هفته قبلی خود مراجعه کنید.

 

تکالیف خود را انجام دهید

وقتی دنبال کار مورد علاقه تان می گردید، درگیر همان کارهایی می شوید که یک فروشنده حرفه ای انجام می دهد. سه اقدام مهمی که هر فروشنده باید انجام دهد: پیدا کردن مشتری بالقوه، ارائه کالا و پیگیری است.

کار شما باید این باشد که کارفرمایان بالقوه نیازمند به استخدام را پیدا کنید. بعد باید با او ملاقات کنید و درباره خودتان حرف بزنید. و سوم باید پیگیری کنید تا شغل مورد علاقه تان بدست آورید.

 

از قبل کاملاً آماده شوید

در کار فروش تفاوت میان یک حرفه ای و یک آماتور در موضوع برنامه ریزی قبل از تماس گرفتن است. آماده شدن از قبل نشانه حرفه ای بودن است.

هر چه آماده تر شوید، موثر تر ظاهر می شوید و طرف دیگر به راحتی بیشتری شما را استخدام می کند.

 

بر احتمال موفقیت خود بیفزایید

موفقیت شما در کار پیدا کردن همچون بازی با اعداد است. بستگی به قانون میانگین ها دارد. مبتنی بر قانون احتمالات است. این بدان معناست که هرچه با اشخاص بیشتری ملاقات و صحبت کنید، احتمال اینکه در وقت مناسب و در جای مناسب قرار بگیرید افزایش می یابد. امکان اینکه با فرصت مناسب بهتری روبه رو شوید بیشتر می شود.

مقالات مرتبط:
کسب درآمد
سه عامل، زندگی اقتصادی و آینده شما را متحول می کند
هفت نکته مهم درباره مدیریت شخصی
سه قاعده و قانون در زمینه آموزش ذهن
۷ خواسته کارفرمایان
قدرت متقاعد سازی
راه موفقیت را سؤال کنید
هفت اقدام برای رسیدن به هدف
مدیریت مفید پروژه
قوانین مورفی در شغل
هفت اصل ضروری در کسب و کار
مسائل را به شکل نظام مند حل کنید
چگونه بیشتر حقوق بگیرید
همیشه به سود بیندیشید
منبع: کسب درآمد نوشته برایان تریسی