من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

چشم ها همه چیز را می گویند

از آنجایی که بیشتر اوقات هنگام ملاقات با افراد، رو در رو به آن­ها نگاه می­ کنیم، بنابراین پیام­ هایی که از طریق چشم­ ها ارسال می­شوند، نقش بسیار مهمی در بیان افکار و احساسات دارند در حقیقت، از میان نشانه­ ها و علائم زبان بدن، چشم­ ها افکار و هیجانات را به دقت هرچه تمام ­تر، آشکار می­ کنند. چشم ­ها در مهم­ترین قسمت بدن قرار گرفته ­اند و از آنجایی که مردمک­ ها به صورت غیرارادی و خودکار واکنش نشان می­دهند، نمی­توانند به صورت مصنوعی و ساختگی کنترل و هدایت شوند.

چشم ­های شما دریچه ­ای به روحتان و بازتابی است از آنچه درون­تان می­گذرد. همچنین چشم ­ها وسیله­ ای برای فهم احساسات و درونیات سایر افراد نیز محسوب می­شوند.

قدرت نگاه

برقراری و حفظ ارتباط چشمی راحت و دلپذیر با شخص مقابل، اساس ارتباط موفق است و به شما و طرف مقابل احساس آرامش و اعتماد می­ دهد. گاهی اوقات اگر فرد مقابل فریب کار یا خشمگین یا غیرقابل اعتماد باشد، ارتباط چشمی معذب کننده و آزار دهنده­ است. شدت و مدت زمانی که فردی به شما نگاه می­ کند، در معنای آن نگاه تأثیر دارد.

وقتی فردی به شما خیره می­شود، یکی از دو حالت زیر اتفاق افتاده است: یا شما را جذاب و جالب می­داند، یا نسبت به شما احساس خشم و دشمنی دارد و وارد چالشی غیرکلامی با شما شده است. در حالت اول مردمک ­ها منبسط و گشاد و در حالت دوم، منقبض و تنگ هستند.

ابراز علاقه

اگر به شخص مورد نظرتان کمی بیش از حد معمول (بیش از دو یا سه ثانیه) خیره شوید، یعنی توجه خود را به آن فرد معطوف کرده ­اید و او شما را به خود علاقه­ مند کرده است، حال او این اجازه را نیز دریافت کرده تا متقابلاً به شما نگاه کند.

در موقعیت­ های اجتماعی نگاه خود را به ناحیه­ ی مثلثی شکل مابین چشم­ ها و دهان شنونده معطوف کنید. در این حالت فردی علاقه­ مند و بی­ آزار به نظر می ­آیید.

 

برای مطالعه مقدمه این مقاله کلیک کنید:
مقدمه
مقاله های مرتبط:
بیشترین استفاده از زبان بدن
نگاهی دقیق تر به حرکات غیر کلامی
پیش به سوی اصل ماجرا در زبان بدن
ایجاد ارتباط
کسب بینش و آگاهی نسبت به تأثیرات حالت قرارگیری بدن
حقایقی در کف دستان شما
نشان دادن تعهد و نگرش از طریق نحوه ی ایستادن
زبان بدن در محیط اجتماعی و کاری
بخش ده تایی ها (ده روش برای درک افراد، بدون پرسیدن)
منبع:
زبان بدن نوشته الیزابت کوتکه