من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

همیشه به سود بیندیشید

افزودن به سود شرکت برای آینده شما حیاتی است. این کلید رشد، موفقیت و ارتقای سریع رتبه است. بهترین کارکنان هر سازمان به شدت درگیر آن هستند که سوددهی شرکت را افزایش دهند. هرچه بیشتر بتوانید به سوددهی شرکت بیفزایید، مهم تر می شوید و بیشتر حقوق می گیرید.

به دو طریق می توان سوددهی را در یک شرکت افزایش داد:

 اول، بالابردن درآمد

راه دوم، کاستن از هزینه ها:

می توانید از میزان هزینه تولید کالاها و خدمات جدید بکاهید. بهترین کاری که برای افزودن بر سود خود میتوانید از آن استفاده کنید، استفاده همزمان از هر دو روشی است که توضیح داده شدند.

 

پایگاه قدرتی خود را رشد دهید

قدرت، بخشی مهم از زندگی تجاری و سازمانی است. توانایی شما در قوی شدن و قدرت پیدا کردن برای موفقیت بلندمدت شما ضرورت دارد.

قدرت به ساده ترین مفهوم خود به معنای کنترل داشتن بر اشخاص و منابع است.

قدرت بر دو نوع است: مثبت و منفی. کسی که قدرت مثبت دارد، از نفوذ خود استفاده می کند تا سازمان و تشکیلات شرکت سریع تر و بهتر و ارزان تر محصول خود را تولید کند. کسی که قدرت منفی دارد، سعی میکند از این قدرت به سود خود و به زیان سازمان استفاده نماید.

 

سه شکل قدرت

سه نوع قدرت است که می توانید آن را ایجاد کنید. نخستین آن قدرت متخصص است. قدرت متخصص وقتی افزایش می یابد که بتوانید کاری را به سود شرکت انجام دهید.

دومین نوع قدرت، قدرت اسنادی است. وقتی شما را دوست بدارند و تحسین کنند، آن هم به این دلیل که در کار گروهی موفق و مؤثر هستید و می توانید به دیگران کمک کنید تا به هدف هایشان برسند، از این قدرت برخوردار می شوید. قدرت اسنادی زمانی ایجاد می شود که اشخاصی شما را دوست می دارند و موفقیت شما را میخواهند.

سومین نوع قدرت، قدرت سمت و مقام است. این قدرتی است که کسی به استناد سمتش می تواند به کسی پاداش بدهد یا او را مجازات کند. هر سمتی تا حدی از این نوع قدرت برخوردار است.

خبر خوش این است که وقتی بر قدرت تخصصی و قدرت اسنادی خود می افزایید، زمینه ای فراهم می شود که قدرت سمتی بیشتری پیدا کنید. قدرت سمتی بهترین و مؤثرترین قدرتی است که می توانید آن را به خدمت بگیرید.

 

عمل گرا شوید

به خاطر داشته باشید که از امروز احساس اضطرار را در خود ایجاد کنید. مبنای برای عمل و اقدام ایجاد کنید. در هر کاری که می کنید از سرعت زیاد بهره بگیرید.

جالب اینجاست که هرچه سریع تر حرکت کنید، کارهای بیشتری انجام می دهید، هرچه کار بیشتری انجام دهید، تجربه بیشتری کسب می کنید و بر صلاحیت شما افزوده می شود. هرچه سریع تر کار کنید، انرژی بیشتری خواهید داشت. هرچه سریع تر حرکت کنید، نتایج بیشتری می گیرید و برای شرکت خود ارزشمندتر می شوید.

 

ادراک و استنباط همه چیز است

واقعیت این است برای اینکه یک موفق بزرگ شوید، نه تنها باید در کاری که می کنید خوب ظاهر شود. ، بلکه باید دیگران استنباط کنند که کارتان را به خوبی انجام می دهید. انسان موجودی با درک و استنباط است. مهم نیست که آنها چه می بینند، مهم این است که فکر می کنند چه می بینند.

 

به حرفه و کارتان بها بدهید

خوشبختانه کارهای زیادی است که میتوانید بکنید تا بر سرعت خود بیفزایید و در حرفه تان پیشرفت کنید.

باید بتوانید بر صلاحیت ها و توانمندی های خود بیفزایید و در انجام دادن مهمترین کارها موفق شوید. مشخص کنید کدام بخش از کار شما برای رئیستان و برای شرکتی که در آن کار می کنید مهمتر است. بعد تصمیم بگیرید در انجام دادن این کارها به حد عالی برسید.

 

به اجزای موفقیت توجه کنید

عالى بودن در انجام دادن کار کافی نیست. استنباط دیگران از شما هم مهم است. اینکه در نظر دیگران چگونه جلوه می کنید، نقشی به سزا در موفقیت شما دارد.

 

به انجمن حرفه ای ها بپیوندید

به خاطر داشته باشید راه قدرتمند دیگر برای خوب به نظر رسیدن، پیوستن به یک یا دو انجمن حرفه ای مرتبط با کار شماست. در شروع می توانید به عنوان مهمان در جلسات حضور به هم رسانید. باید ارزیابی کنید که آنان انجمن حرفه ای می تواند برای شما ارزش داشته باشد؟ ببینید آیا افراد عضو آن انجمن کسانی هستند که شما بخواهید در کنار آنان قرار بگیرید؟ وقتی به این نتیجه رسیدید که شناخته شدن از سوی افراد این انجمن میتواند به کار شما کمک کند، به عضویت آن انجمن درآیید و درگیر کار شوید.

 

خدمات خود را اهدا کنید

به یک سازمان خیریه شناخته شده بپیوندید و خدمات خود را به آنها اهدا کنید. در برنامه های جمع آوری اعانه برای این مؤسسات شرکت کنید. ممکن است زیاد پول نداشته باشید، اما وقت دارید. تمایل شما به خدمت کردن به زودی از سوی کسانی که در موقعیت بالاتر از شما قرار دارند دیده میشود.

 

بر مهارت های خود بیفزایید

توجه داشته باشید که راهی برای شناخته شدن، اضافه کردن بر مهارت های کاری است. باید بر مهارت های خود بیفزایید و در ضمن مطلع شوید که رؤسای شما هم از این موضوع با خبرند. ببینید در چه دوره های آموزشی دیگر میتوانید شرکت کنید تا بر مهارت های شغلی خود بیفزایید.

 

نگرش ذهنی مثبت در خود ایجاد کنید

سرانجام اینکه اگر نگرش ذهنی مثبت داشته باشید، در نزد رؤسای خود مرئی تر میشوید. همه روحیه مثبت و خوشبینانه را تشخیص میدهند. سعی کنید تبدیل به یک انسان عالی شوید. اینگونه بیشتر دیده می شوید و امکان ترفیع رتبه و افزایش حقوق خود را فراهم میسازید.

 

مقالات مرتبط:
کسب درآمد
سه عامل، زندگی اقتصادی و آینده شما را متحول می کند
هفت نکته مهم درباره مدیریت شخصی
سه قاعده و قانون در زمینه آموزش ذهن
کار مناسب پیدا کنید
7 خواسته کارفرمایان
قدرت متقاعد سازی
راه موفقیت را سوال کنید
هفت اقدام برای رسیدن به هدف
مدیریت مفید پروژه
قوانین مورفی در شغل
هفت اصل ضروری در کسب و کار
مسائل را به شکل نظام مند حل کنید
چگونه بیشتر حقوق بگیرید
منبع: کسب درآمد نوشته برایان تریسی