من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

همیشه آنهایی که بد هستند اخراج نمی‌شوند

  • اگر در محل کارتان شما را فردی تنبل و بی شور و شوق ببینند انگ تنبلی و بی تفاوتی خواهید خورد؛ چه بخواهید و چه نخواهید. بارزترین دلیل اینکه انسان‌های خوب سر از جاهای بد در می‌آورند این است که خوب بودن به تنهایی کافی نیست، باید خوبی را نشان داد.

  • در نبود اطلاعات بر پایه‌ی واقعیت، افراد با نیات خوب و بد، گمان‌های زیادی دارند و آن هم صرفاً بر اساس چیزی است که مشاهده می‌کنند. اگر شما برای خودتان هویتی نسازید دیگران این وظیفه را به عهده می‌گیرند. یادتان باشد که هیچ فردی وجود ندارد که بی توصیف باقی بماند.

  • افراد شایسته‌ای هر روز در حال اخراج شدن هستند. آنها شاید بیش از حد صادق‌اند و یا بیش از حد خوددار. شاید هم بیش از حد پرخاشگر و مهاجم و یا بیش از اندازه خجالتی. برخی از آنها شاید بیش از اندازه به فکر خوب بودن هستند، اما برای بر سر کار باقی ماندن، تنها صلاحیت کافی نیست. بلکه باید انتظارات را برآورده کرد.

اخراج شدن یا اخراج کردن

یکی از مسائلی که به ندرت در دانشکده‌های مدیریت به شما می‌آموزند این است که چگونه کسی را اخراج کنید و هیچ بهانه‌ای نیز در این میان پذیرفتنی نیست. اگر شما می خواهید کارتان را حفظ کنید می‌بایست بدانید چگونه و چه زمانی دیگران را اخراج کنید. این کاری است که شرکت شما برای بقا نیازمند آن است.در غیر این صورت روسای شما تبدیل به دشمنان شما شده و شما اخراج می‌شوید.

در فاصلۀ زمانی 1999 تا پایان سال 2001 حدود 4 میلیون نفر کار خود را به عناوین مختلفی از دست داده‌اند. این یکی از واقعیات گریز‌ناپذیر دنیای کار و تجارت است که اگر ندانید چگونه دیگران را اخراج کنید، احتمال اخراج خودتان را افزایش داده‌اید.

دکتر «مارتا راجرز» از مشاوران برجسته گروه «پپرز اند راجرز» که  در پی رکود اقتصادی مجبور به تعدیل بسیاری از نیروهای خود شدند، می‌گوید:« در آن سال‌ها تعداد بسیاری از رقبای ما ورشکسته و از میدان خارج شدند، ما می‌بایست بسیار هوشمندانه عمل می‌کردیم تا تحت تاثیر بازار قرار نگیریم. اگر ما تصمیم درستی نمی‌گرفتیم تمامی کارمندان شرکت کارشان را از دست می‌دادند. بسیاری از افرادی که به ناچار و به دلایل حرفه‌ای ما را ترک کردند، افرادی کاردان و کارآمد بودند اما دیگر جایی برای فعالیت آنها در شرکت نبود. و زمانی که ما به اجبار شروع به تعدیل نیرو کردیم ، تمامی تلاش‌مان را به کار گرفتیم تا بهترین مزایا و حداکثر سنوات ممکن را برای آنها در نظر بگیریم. »

مقالات مرتبط:
ماندنی ها و رفتنی ها