من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

هفت نکته مهم درباره مدیریت شخصی

با روشن شدن ارزش ها و بیانیه مأموریت، شما می توانید بر تلاش های شخصی خود بیفزایید تا در مدیریت مدرن و امروزی به شخصیتی والا تبدیل شوید. هفت نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید عبارتند از:

بازاندیشی ، ارزیابی مجدد، سازماندهی جدید، ساختار بندی دوباره، مهندسی جدید، بازآفرینی و تمرکز دوباره.

 

استاد تغییر شوید

امتیاز توجه کردن به هفت نکته ای که گفته شد، این است که به شما امکان می دهد کنترل شرایط را در زمان حال و آینده بدست آورید. وقتی احساسی کنترل کردید، احساسی می کنید بر قدرت و توان شخصی شما اضافه شده است و به اعتماد به نفس بیشتری رسیده اید. وقتی زندگی و آینده خود را مشخص می کنید و اجازه نمی دهید بادهای تغییر غیرقابل پیش بینی آنها را مشخص کنند، احساسی شادی، سلامت و قدرت بیشتری می کنید.

بطور پیوسته خود را رئیسی شرکت خدمات شخصی خود بدانید. خود را زمامدار امور زندگی خود در نظر بگیرید. شما مسئولیت دارید. وقتی شما خود را شرکت کننده ای پویا در دنیای پویا و پرتحرک اطراف خود ببینید، کنترل سرنوشت خود را بدست می گیرید. شما معمار آینده خود و نیروی خلاق زندگیتان می شوید.

 

بر درآمد بالقوه خود بیافزایید

در بخش اعظم تاریخ بشری ما به تکامل عادت کرده ایم. گاه فرآیند تغییر سریع تر و زمانی کند تر بوده است. اما همیشه نوعی پیشرفت و بالندگی در آن مشهود بوده و همیشه فرصتی وجود داشته که برنامه ریزی، پیش بینی و تغییر کنید.

 

بازار سختگیر است و سختگیرتر هم می شود

امروزه عالی ظاهر شدن در بازار و داشتن کیفیت و ارزش مهمترین عناصر تولید هر کالا و خدمت هستند. میزان درآمد شما بستگی به این دارد گه در چه سطحی و با چه شرایط کیفی در بازار عمل می کنید.

 

سررشته امور کارتان را بدست بگیرید

 شما به حکم طبیعت خود، برای انجام دادن بعضی از کارها طراحی شده اید. شما بعضی از کارها را به طرز عالی انجام می دهید. شما از همان شروع برای موفقیت مهندسی و طراحی شده اید. شما از استعدادها و توانمندی های فراوان بهره دارید که تاکنون از آنها استفاده نکرده اید. شما از این توانمندی برخوردارید که هر کاری را که بخواهید انجام بدهید. اما در ضمن وظیفه دارید مشخص کنید که دقیقاً چه می خواهید و بعد با تمام وجود برای تحقق خواسته تان تلاش کنید.

 

درباره آینده خود جدی فکر کنید

درباره عظمت کارهای فعلی و شتاب تغییر، کار زیادی از شما ساخته نیست، اما می توانید با خود رفتاری جدی داشته باشید و به نیاز خود برای داشتن ثبات و امنیت جدی فکر کنید. در هیچ زمینه ای این مهمتر از داشتن امنیت شغلی و آزادی مالی نیست. باید به خصوص بر توانایی خود برای داشتن یک زندگی خوب بیفزایید.

 

زمینه های تعیین کننده

فرآیند رسیدن به اوج در حرفه خود بستگی به این دارد که بخش های کلیدی و تعیین کننده کار خود را بشناسید. به ندرت بیش از ۵ تا ۷ زمینه مهارتی وجود دارد که برای رسیدن به اوج باید در آنها قوی و خوب باشید. ممکن است در جریان کارتان صدها اقدام مختلف بکنید. اما در ۵ تا ۷ مورد باید عالی باشید که از بقیه جلو بزنید.

 

مقالات مرتبط:
کسب درآمد
سه عامل، زندگی اقتصادی و آینده شما را متحول می کند
سه قاعده و قانون در زمینه آموزش ذهن
کار مناسب پیدا کنید
۷ خواسته کارفرمایان
قدرت متقاعد سازی
راه موفقیت را سؤال کنید
هفت اقدام برای رسیدن به هدف
مدیریت مفید پروژه
قوانین مورفی در شغل
هفت اصل ضروری در کسب و کار
چگونه بیشتر حقوق بگیرید
همیشه به سود بیندیشید
منبع: کسب درآمد نوشته برایان تریسی