من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

هفت رفتاری که جذابیت و محبوبیت شما را کم می کند

 

 

 

هفت رفتاری که جذابیت و محبوبیت شما را کم می کند

 

  1. رقابت افراطی در همه امور

رقابت سالم و تلاش برای بهتر بودن همیشه قابل تحسین است. اهداف شخصی خود را دنبال کنید و سعی کنید به بهترین نحو آنها را به انجام برسانید، در عین حال رقابت در یک یا چند حوزه مشخص –مثلا یک رشته ورزشی- مانعی ندارد. این را نیز به خاطر بسپارید که به موفقیت های خود به دید یک کامیابی شخصی بنگرید، نه اینکه از آن برای به خاطر احساس “بهتر بودن” نسبت به دیگران استفاده کنید.

  1. رفتارهای نامحترمانه

همزمان با حفظ اعتماد به نفس با همه محترمانه رفتار کنید، حتی اگر شخصی را دوست ندارید یا از او بدتان می آید. اگر احساس می کنید در شرایطی قرار گرفتید که احتمال دارد منجر به بی حرمتی، مشاجره و درگیری شود سعی کنید به طریقی مانند ترک آن مکان ،از قرار گرفتن در موقعیت اجتناب کنید.

 

  1. احساس برتر بودن

همه ما انسان ها نقاط ضعف و قوت متفاوتی داریم. با اینحال برخی افراد موفقیت هایی کسب می کنند که برای دیگران رسیدن به آنها دشوار یا غیرممکن است. با همه اینها باز هم کسی حق ندارد به صرف اینکه به موفقیتی  بزرگ دست یافته دیگران را کوچک شمرده و برتری خود را به رخ بکشاند.

 

  1. گله و شکایت مداوم

وقتی از مشکلات زندگی نزد همه شکایت می کنید به جز اینکه دیگران به چشم ناراحتی و ترحم به شما می نگرند هیچ فایده ای برایتان نخواهد داشت. شاید فکر کنید با اینکار تخلیه هیجانی می شوید و تا حدی درست فکر می کنید. ولی در چنین شرایطی سعی کنید مسائل خود را با یه روانشناس یا روانپزشک در میان بگذارید و از او کمک بخواهید. اگر امکان اینکار را ندارید حداقل شخصی را برای گفتگو انتخاب کنید که نتیجه ای سازنده داشته باشد. مطمئن باشید گله و شکایت فقط آدم ها را از شما دور می کند، دیگر هیچکس حوصله شما را نخواهد داشت و همین موضوع شما را تنهاتر کرده و به مشکلات شما می افزاید.

 

 

 

  1. وقفه انداختن در حرفها و کارهای دیگران

“وسط حرف دیگران پریدن” یکی از مهمترین رفتارهای ناشایستی است که باعث می شود شانس ارتباط با خیلی ها را از دست بدهیم. چرا باید جذب آدمی شد که به خودش اجازه می دهد وسط هر مکالمه یا موقعیتی بپرد؟
 اگر عادت کردید وسط حرف دیگران بپرید و در مسائلی که به شما مربوط نیست دخالت کنید با تمرین سطوح ابتدایی “خود کنترل گری” می توانید بر این عادت بد غلبه کنید.

 

  1. ناتوانی در گوش کردن و توجه به حرف های دیگران

اخیرا بسیار اتفاق می افتد که وقتی کسی صحبت می کند طرف مقابل موبایل خود را چک می کند، حواسش جای دیگری است و تماس چشمی کمی برقرار می کند. اینکار نه تنها نوعی بی حرمتی به طرف مقابل است، بلکه باعث کاهش محبوبیت شما می‌شود و به مرور افراد تمایل کمتری به برقرای ارتباط با شما نشان می دهند.

 

  1. تنش ها و دعواهای مکرر

هیچکس دوست ندارد با شخصی ارتباط داشته باشد که مرتب دردسر درست می کند. برخی افراد با انگیزه جلب توجه مسائل کوچک را به مشاجرات بزرگ تبدیل می کنند. این افراد با اینکار نه تنها کسی را جذب خود نمی کنند بلکه همه را از خود می رانند.

 

آکادمی هفت همراهی برای رسیدن موفقیت ……