من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس کریلی ادونچر پارک

آنجلا رایت

تاریخ تولد: ۲۰ ژانویه ۱۹۶۲

وضعیت تأهل: متأهل با پنج فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

مدارج تحصیلی: هشت دیپلم عادی

علایق: گذراندن وقت با خانواده، سفر، مطالعه و امور سیاسی.

فلسفه شخصی: «سعی کنید به قدری مشغول کار باشید که فرصتی برای تأسف خوردن پیدا نکنید؛ و همیشه در افراد به دنبال بهترین ها باشید.»

آنجلا رایت در دوران کودکی در مرتب کردن اتاق خواب خود مهارت خاصی داشت. او در مرزعه هایر بارتون در شرق دوون، زادگاه سر والتر رالیگ بزرگ شده بود. هر روز بعد از ظهر والدین او بازدیدکنندگان را دور خانه می گرداندند و در ازای هر نوبت ۲۰ پوند دریافت میکردند.

وقتی بزرگتر شد، در محوطه چمن با چای و شیر از بازدیدکنندگان پذیرایی می کرد و از این طریق پول توجیبی خود را در می آورد.پس از اینکه خانه را ترک کرد تا به مسافرت برود و در همان نزدیکی به عنوان منشی کار کند، این خاطره با او ماند. اما وقتى والدين او دردوون مزرعه ای برای خودشان خریدند ، تصمیم گرفت با تبدیل مزرعه به یک پارک ماجراجویی، اعجاز دوران کودکی خود را از نو خلق کند.

این طرح جسورانه ای بود. رایت به تازگی نخستین فرزند خود را به دنیا آورده بود و هیچ تجربه ای از اداره کردن یک فعالیت اقتصادی نداشت. قبل از اینکه جرأت پیدا کند تا این ایده را به والدینش پیشنهاد دهد، شش ماه مشغول تحقیق در این خصوص بود.

بالاخره تحقیقات رایت ۱۲ ماه دیگر طول کشید تا اینکه توانست خانواده اش را متقاعد کند که حمایت مالی برای ایجاد این پارک را تقبل کنند. اما هنوز موانعی وجود داشت که باید از میان برمی داشتند. یکی از آنها این بود سازمان بزرگراه ها به آنها اجازه نمیداد از جاده اصلی مسیری به سمت پارک باز کند و وقتی بالاخره با این کار موافقت شد، مشروط بر این بود که رایت یک جای برگشت و یک ورودی بسازد که 70 هزار پوند هزینه در بر داشت. تنها راه او برای تامین این هزینه صحبت با گروه طراحی و پیدا کردن راهی برای اسکان تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان بود.

کریلی ادونچر پارک سرانجام در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد. این پارک به شش بخش تقسیم می شد که گروه های سنی مختلف را در خود جای می داد، از جمله مکانی برای حیوانات که بچه ها می توانستند جوجه های تازه سر از تخم بیرون آورده را در آن نگاه دارند و به بره ها غذا بدهند، همچنین مکانی که برای دوچرخه سواری خانواده ها طراحی شده بود. این پارک در نخستین سال فعالیت به هدف 40 هزار بازدیدکننده دست یافت و در سال سوم به سودآوری رسید. اما در سال ۲۰۰۱، با شیوع بیماری غذا و دهان با مشکلاتی مواجه شد. با اینکه خود پارک مستقیماً در معرض آن قرار نداشت، تعداد بازدیدکنندگان به یک پنجم کاهش یافت که این امر تأثیر مخربی روی سود دهی داشت. رایت با افزودن بخش مهمانداری سازمان ها به فعالیت خود، سعی کرد تعادلی در اوضاع ایجاد کند اما دوران بسیار نگران کننده ای بود. شمار بازدیدکنندگان به تدریج افزایش یافت و حالا این پارک سالیانه 500 هزار نفر را جذب می کند  و گردش مالی آن در سال ۲۰۰۴ بیش از ۵ ميليون پوند بوده است.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج