من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس کارگاه کوزه گری بریج واتر

اما بریج واتر

تاریخ تولد: ۲۳ دسامبر ۱۹۶۰

وضعیت تأهل: متأهل با چهار فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دانشگاه

مدارج تحصیلی: لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه لندن

فلسفه شخصی: «بدترین کاری که میتوانید بکنید تردید است. کارهای مورد نظر خود را شروع کنید حتی اگر کاملا با نحوه آنها آشنا نیستید… زیرا حتی بدترین موارد میتوانند بهتر از چیزی شوند که تصور می کردید.»

اما بریج واتر طراحی ظروف سفالی را قطعی ترین راه برای ساختن آینده خود تلقی نمی کرد. او می گوید که خود را در کار کوزه گری ناموفق می دید و بیشترین شهرت خود را به لحاظ کلکسیون بشقاب و کاسه هایی که نوشته هایی رویشان دارد، به دست آورده است، در بازار سفالگران جایگاه منحصر به فردی برای خود باز کرده و در این مسیر به یک شرکت بسیار موفق بدل شده است.

یک روز که برای خرید کادوی تولد مادرش در مغازه ها به دنبال فنجان و ظرف سفالی می گشت، وقتی نتوانست آنچه که میخواست را پیدا کند، تصمیم گرفت خودش چند ظرف طراحی کند. او طرح یک لیوان دسته دار بزرگ، بشقاب و کاسه را روی کاغذ کشید و به یک کوزه گر در شهر ترنت ۵۰۰ پوند داد تا ۱۰۰ تکه ظرف لعاب نشده از طرح های او را بسازد. سپس آنها را با خود به آپارتمانش در لندن برد و شروع به آزمایش کرد. او طرح هایی از خودش خلق و در آنها از اسفنج استفاده می کرد.

پس از سه ماه، بریج واتر چهار طرح کشیده و یک کاسه یا ماگ تکمیل شده، همراه با شرح خلاصه ای از الگوی خود را برای ۱۲۰ خریدار جزء فرستاد. او به قدری از موفقیت خود مطمئن بود که عمداً ظروف خود را دو برابر قیمت رقبایش قیمت گذاری کرد. این اقدامی مخاطره آمیز بود. اما ریسک او نتیجه داد. شرکت های هارودز، جان لودیز و جنرال تریدینگ بلافاصله سفارشی هایی به او دادند و کارگاه سفالگری بریج واتر تأسیس شد و فقط به لحاظ قیمت های بالا، سفارشات در حدی بودند که او بتواند آنها را تأمین کند.

او معیار جدیدی را در صنعت بنا نهاد و سعی کرد حجم سفارشات را پایین نگاه دارد که امروز میتوان گفت اقدامی بسیار سنجیده بوده است. یک روز متوجه شد که کارخانه مذکور در مرز ورشکستگی قرار دارد. فقط دو روز مهلت داشت تا پولی فراهم کرده و کارخانه را بخرد و کار خود را حفظ کند و تنها با قرضی کردن مقدار زیادی پول از خانواده اش موفق به این کار شد.

کار رونق گرفت و وقتی بریج واتر تصمیم گرفت بچه دار شود، مدیرانی را استخدام کرد تا در غیاب او شرکت را اداره کنند. او میگوید که این اشتباه بزرگی بود. میزان فروش در حد ۲ میلیون پوند ثابت مانده بود و میزان سود، رو به تنزل داشت.

به این ترتیب بود که، بریج واتر تصمیم گرفت بار دیگر بر اوضاع مسلط شده، عذر پنج نفر را بخواهد و مدت تحویل را از ۱۲ هفته به ۴ هفته تقلیل دهد.

سرانجام روش او یعنی به دست گرفتن کنترل اوضاع شرکت جواب داد. در سال ۲۰۰۴ میزان فروش شرکت ، به ۸ میلیون پوند رسید.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج