من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس هپی تاتس

هیدر گیلکریست

تاریخ تولد: ۱۵ آوریل ۱۹۶۲

وضعیت تأهل: متأهل با یک فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

مدارج تحصیلی: شش دیپلم عادی، یک دیپلم پیشرفته، پرستار عمومی

علایق: ژیمناستیک، فعالیتهای اجتماعی، تئاتر، مطالعه.

فلسفه شخصی؛ «برای زمان حال زندگی کنید. کار امروز را به فردا واگذار نکنید.»   

برای بسیاری از کارآفرینان، دشوارترین بخش خود اشتغالی، کنار آمدن با جنبه های مالی است اما برای هیدر گیلکریست که در گذشته پرستار بوده است، عمده ترین دردسر برای راه اندازی فروشگاه های خود در زمینه ملزومات اتاق خواب کودک، نحوه تعامل با پرسنل بوده است. او همچنین دریافت که در جایگاه یک رئیس، واقعاً تنهاست.

پس از به دنیا آمدن پسرش توماس بود که گیلکریست به فکر تاسیس یک مهدکودک افتاد. ابتدا شروع کرد به جست و جو برای یک مهدکودکی برای پسرش در ادینبرگ یعنی جایی که در آن زندگی می کردند. اما خیلی زود دریافت که دیگر خیلی دیر شده و فقط بدترین مهدکودک ها جایی برای پسر او دارند. لذا گیلکریست تصمیم گرفت خودش یک مهدکودک باز کند.

اما پیدا کردن یک مکان مناسب خیلی دشوارتر از حد تصورش بود. او یک نقشه خیابانی ادینبرگ را خرید و تمام مهدکودک های موجود در شهر را روی آن علامت گذاری کرد. سپس نزد دلالان معاملات ملکی در محلی هایی که فکر می کرد به مهدکودک نیاز دارند رفت تا با آنها صحبت کند. اما مشکل درست از همان جا آغاز شد.

او در کمال ناامیدی ساعتها در اتومبیل خود همراه با فرزندش در محله دور زد تا جای مناسبی پیدا کند. بالاخره یکی از دوستان، ساختمان یک کلیسای خالی را پیدا کرد و با او تماس گرفت. به محض اینکه گیلکریست آن را دیده متوجه شد دقيقاً همان چیزی است که می خواهد. او ساختمان را به مبلغ 90 هزار پوند خرید که 20 هزار پوند از آن را از محل رهن مجدد آپارتمان خود و 20 هزار پوند را از طریق وام بانکی تامین کرد. شش ماه بعد کارش را در آنجا آغاز نمود.

ابتدا کار دشواری بود. نقدینگی او به قدری کم بود که نمی توانست یک ماشین رختشویی یا خشک کن برای مهدکودک بخرد و مجبور بود تمام لباس ها و ملافه ها را هر شب به خانه ببرد. اما در خانه هم خشک کن نداشت و لذا باید تمام ملافه ها و حوله های خیس را این سو و آن سوی خانه آویزان میکرد تا خشک شوند.

اما گیلکریست اولين مهد کودک خود را در سال ۱۹۹۶ در ادینبرگ تأسیس کرد و این کار را به قدری خوب انجام داد که دو سال بعد دومین مهدکودک خود در گلاسگو را نیز به آن افزود. وقتی آن هم با موفقیت روبرو شد، یکی دیگر را تأسیس نمود.

گیلکریست اکنون ۱۲ مهدکودک به نام هپی تاتس در سرتاسر اسکاتلند دارد که در آنها از ۲۰۰۰ کودک تا پنج سال نگهداری می کند. همچنین اخیراً بخشی را نیز به آموزش پرسنل مهدکودک اختصاص داده است. گردش مالی او در سال ۲۰۰۴، سه میلیون پوند برآورد می شود.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج