من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس هالیدی اکستراس

گری پگ

تاریخ تولد: ۲۳ می ۱۹۵۳

وضعیت تأهل: متأهل با چهار فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

مدارج تحصیلی: دو دیپلم عادی

علایق: تنیس، گلف، شکار، اسکی، مطالعه، تماشای فیلم

فلسفه شخصی: «از هر فرصتی بهترین ها را به دست آورید. به خاطر داشته باشید که سرنوشت شما نتیجه اقدامات شماست.»

گری پک از زمانی که مدرسه را ترک گفت و چهارده سال پس از اینکه کم کم به این فکر می کرد که زندگی خود را به چه سمت و سویی می برد، هنوز در شرکت ساگا هالیدیز کار می کرد. پس از این همه سال، پا به سی سالگی گذاشته بود. فاقد هر نوع تخصصی رسمی بود و میدانست که پیدا کردن شغلی دیگر در محل زندگی او واقع در فولکستون کار آسانی نخواهد بود.

ایده مهم پک این بود که به صورت عمده به امر فروش اتاق هتل مشغول شود. بدین ترتیب که با پیش خرید اتاق ها از هتلدارها آنها را با تخفیف های کلان رزرو کند و سپس با قیمت بالاتر به آژانس های مسافرتی بفروشد. این کار نه تنها به سود هتل دارها بود، بلکه آژانس های مسافرتی نیز در عین استفاده از خدمات آسان و رایگان رزرو، از مشتریان خود کمیسیون هم دریافت میکردند و در نهایت مسافر هم اتاق ارزانتری به دست می آورد.

چندی بعد از یکی از دوستانش که صاحب یک موسسه انتشاراتی بود خواست تا با وی همکاری کند و آنها با هم برنامه هوشمندانه ای را برای به حداقل رساندن هزینه های اولیه ترتیب دادند. کار جدید تحت عنوان اپل بوکینگ کامپانی در همان دفتر انتشاراتی واقع بود و بخش اول اسم موسسه انتشاراتی نیز به آن اطلاق شده و سرانجام موسسه ارتباطات اپل نام گرفت. بدین ترتیب پرسنل موجود می توانستند به تلفن هر دو شرکت جواب دهند. پک نیز در ازای هر رزرو انجام شده، مبلغ ۵۰ پوند به دوستش می داد.

زنگ تلفن ها پیوسته به صدا در می آمدند و در سال اول شرکت رزرو اپل به کمک ایده پک با ارائه یک شماره تلفن مجانی، ۴۰۰۰ اتاق هتل فروخت! اما متقاعد کردن آژانس های مسافرتی برای استفاده از این سیستم سخت تر از حد تصور او بود.

در واقع، پک در ابتدا نمیتوانست شغل خود در ساگا را ترک کند و تا بیش از یک سال دیگر نیز به کار خود در آنجا ادامه داد، در حالی که مسائل مربوط به کار جدید را از همکاران خود مخفی نگاه داشته و کارهای مربوط به حساب ها و امور نوشتنی را بعد از ظهرها و در تعطیلات اخر هفته انجام می داد. زندگی دوگانه او تنها وقتی پایان یافت که رئیس شرکت ساگا از او خواست تا به دنبال کار آژانس مسافرتی خود برود. پک فهمید که علائق او با هم تلاقی پیدا کرده اند و رفت تا به صورت تمام وقت برای شرکت اپل کار کند.

فعالیت شرکت در مدت زمان کوتاهی به نتیجه رسید که توانست دفاتری برای آن تهیه کند و به تدریج هتل های بیشتری اضافه شد  و سپس بیمه مسافرتی، پارکینگ های فرودگاه و سالن استراحت فرودگاه نیز به خدمات جانبی که ارائه میداد افزوده شد.

خوشبختانه کار اصلی او پیشرفت کرده است و در سال ۲۰۰۴، این شرکت با نام جدید هالیدی اکستراسی، بیست و یکمین سالگرد تأسیس خود را جهان گرفت. این موسسه اکنون 400 هزار اتاق در سال می فروشد و در سال 2004 میزان فروش آن ۹۲ میلیون پوند برآورد شد. پک میگوید راز موفقیت او پیدا کردن کاری بود که واقعاً از انجامش لذت می برد.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج