من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت گرین بیبی

جیل بارکر

تاریخ تولد: ۱۲ مارچ ۱۹۶۶

وضعیت تأهل: متأهل با یک فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دانشگاه

مدارج تحصیلی: لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه کالگاری

علایق: اسکی، اسب سواری، پیاده روی و اردو

فلسفه شخصی: «سخت تلاش کنید و ریسک ها را بپذیرید. مطمئن باشید که پاداش خود را میگیرید.»

جیل بارکر فروشگاه کوچک خود به اسم گرین بیبی را در ایسلینگتون در شمال لندن باز کرد و تنها محصولی که در آن می فروخت، پوشک بچه بود و اغلب آنها پوشک های قابل شستشو بودند که دیگر به ندرت ممکن بود کسی از آنها استفاده کند.

بارکر در کانادا توسط مادری انگلیسی و پدری آلمانی رشد یافته بود و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه پنج سال تمام با یک کوله پشتی سرتا سر دنیا را طی کرد. او اغلب هر چند ماه یک بار در لندن توقف می کرد تا با انجام برخی کارها در محله تجاری و مالی شهر لندن پولی به دست آورد. وقتی بالاخره در ۲۵ سالگی به سفر کردن خاتمه داد. تصمیم گرفت در لندن بماند و در آنجا شغلی در گروه بانکی ناتوست به او پیشنهاد شد. پس از هفت سال توانست مسئول فروش بخش بازرگانی شود و حقوق خوبی دریافت نماید. اما در سی ودو سالگی بارکر فرزندی به دنیا آورد و این امر چشم انداز او از جهان را تغییر داد.

او سعی کرد پوشک هایی بخرد که حاوی ژلاتین یا مواد شیمیایی نباشند اما وقتی فهمید پیدا کردن این نوع پوشک در بریتانیا غیرممکن است، فکر کرد بهترین راه این است که خودش کار فروش محصولات طبیعی کودکان را آغاز نماید. بدین ترتیب، وقتی تصمیم گرفت از شغلی که در محله تجاری و مالی داشت استعفا دهد، مبلغ ۴۵۰۰۰ پوند بابت تسویه حساب دریافت کرد و به این شکل تمام انگیزه لازم برای عملی کردن ایده خود را به دست آورد. اما بارکر خیلی زود متوجه شد که ایده او از نظر بسیاری از افراد فکر خوبی نبود. او با بی باکی به جست و جوی منابع پوشک بچه فاقد مواد شیمیایی در سوئد، آلمان و کانادا پرداخت و در سال ۱۹۹۹ مغازه کوچکی را باز کرد و آن را به رنگ صورتی روشن درآورد تا بیشتر جلب توجه کند. خوشبختانه ایده او جواب داد.

او همچنین در نهایت تعجب با والدینی مواجه شد که نگران تأثیر زیست محیطی استفاده از پوشک های یک بار مصرف و متقاضیان پرو پا قرص پوشک های قابل شست و شو بودند. چند ماه پس از افتتاح فروشگاه، بارکر تصمیم گرفت فهرست راهنمایی برای سفارش پستی کالا نیز تهیه کند اما چون از نتیجه بخش بودن این کار مطمئن نبود، نمی خواست پولی بابت آن هزینه کند. پس او و کارکنانش صبح ها قبل از اینکه مشتریان بیایند، سفارشات را در مغازه بسته بندی می کردند. اما وقتی کار سفارش پستی کالا رونق گرفت، بارکر متوجه شد وقتش رسیده که برای ایجاد یک واحد فروش فعال سرمایه گذاری کند. در سال 2000، ۲۵000 پوند از پس اندازش را برای ساخت یک انبار در نزدیکی مغازه سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر فروشگاه او همه چیز از شامپو و صابون و ادکلن گرفته تا تختخواب فنری و ملافه تخت را عرضه می کند و شعبه دوم گرین بیبی بارکر نیز در ناتینگ هیل در غرب لندن افتتاح شده است.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج