من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت کریستال کلیر

شارون هیلدیچ

تاریخ تولد: ۲۱ آوریل ۱۹۶۱

وضعیت تأهل: متأهل، دو فرزند

مدارج تحصیلی: یک دیپلم عادی، دو دیپلم پیشرفته

علایق: آموختن خلبانی، باغبانی.

فلسفه شخصی: «شما می توانید هر چه را که میخواهید داشته باشید، مشروط بر اینکه آن را به شدت بخواهید.»

وقتی شارون هیلدیج دستگاهی با قابلیت جوان سازی پوست تحت عنوان کریستال کلیر را ساخت، تصمیم گرفت برای تبلیغ محصول خود از راه های مرسوم بازاریابی محصولات جدید مثل آگهی در مجلات تجاری چشم پوشی کند. در عوض تمام بودجه تبلیغاتی سال نخست خود معادل 30 هزار پوند را صرف خدمات موسسه مشاور روابط مردمی به نام مکس کلیفورد نمود با این امید که طرفداران مشهوری را جذب نماید. اولین کسی که درمان با کریستال کلیر را توصیه کرد یک روزنامه خوان مشهور بود. خیلی زود یک هنرپیشه زن و دختر مجله صفحه سوم نیز به او ملحق شد که پوشش خبری زیادی را در این زمینه تهیه کرد و این محصول را در معرض دید عموم قرار داد.

هیلدیج که در ناحیه کارگرنشین لیورپول بزرگ شده بود در سنین پایین زندگی دشواری داشت. مشکل شنیداری وخیم در یک گوش، قدرت بیان او را با مشکل مواجه ساخته و تمرکز کردن برایش سخت بود.

او در پانزده سالگی مدرسه را ترک کرد تا به صورت تمام وقت در یک سالن آرایش کار کند و دو سال بعد، پس از اینکه پدرش موافقت کرد برای یک وام بانکی ۸۰۰۰ پوندی ضامن او شود، یک سالن آرایش برای خود خرید. کسب و کار او رونق گرفت و کمی بعد، سالن دوم را نیز خرید اما تا آن زمان بیست و دو سال داشت و فکر کرد وقت آن رسیده که دست به کاری دیگر بزند. با این حال می دانست که نمی خواهد همیشه به آرایشگری ادامه دهد و خیلی زود هر دو سالن را با سود مناسبی فروخت. البته حرکت بعدی او چنان موفقیت آمیز نبود. او تمام پس انداز خود یعنی 30 هزار پوند را برای یک شرکت تبلیغاتی سرمایه گذاری کرد اما در عرض دو سال، پول زیادی را از دست داد.

پس از آن، هیلدیچ در یک بیمارستان جراحی زیبایی مشغول به کار شد. او مسئول مراقبت از بیمارانی بود که برای درمان پیری پوست مراجعه کرده بودند. پس از عمل جراحی، بیماران نیاز به زمانی برای بهبود دارند و هیلدیچ فکر کرد هیچ کس در این عرصه به دنبال روش ملایم تری نبوده است که به دلخراشی فنون پزشکی نباشد اما خدمات بهتری نسبت به نحوه درمان در سالن های آرایش ارائه دهد.

او در دیدار با یک پزشک متخصص پوست در ایتالیا به پاسخ خود دست بافت؛ میکرو پوست خراشی، روشی مبتنی بر روشن کردن کریستال ها در فشار خيلى زیاد برای از بین بردن لایه های مرده پوست.

هیلدیچ شغل خود را رها کرد و با کمک شریک خود و چند مهندس طراح از دانشگاه لیورپول مدت یک سال و مبلغ 30 هزار پوند برای ابداع یک دستگاه نمونه صرف کرد و آزمایش های کلینیکی را انجام داد تا مطمئن شود که این روش درمان، موثر و بی خطر است. سرانجام دستگاه کریستال کلیر خود را در سال ۱۹۹۵ در یک نمایشگاه بازرگانی در منچستر در معرض دید قرار داد. ولی حتی یک دستگاه از آن به فروش نرفت، اما هنوز امیدوار بود.

بالاخره خوشبینی او نتیجه داد و اکنون هیلدیچ سالیانه بیش از ۱۰۰۰ دستگاه می فروشد که بیش از نیمی از این تعداد به شکل صادرات است. او دستگاه دیگری نیز ابداع نموده است که اکسیژن و داروی ضد پیری را به پوست تزریق می کند، همچنین دستگاهی دیگر که درمان ضد پیری میکروپوست خراشی را برای دست ها انجام می دهد، به اضافه یک سری محصولات مراقبت از پوست. در آرایشگاه ها درمان با کریستال کلیر برای هر جلسه ۴۰ دقیقه ای، ۳۵ تا ۶۵ پوند بسته به ناحیه مورد نظر هزینه دارد و فروش کریستال کلیر برای سال ۲۰۰۴ به ۵ میلیون پوند رسید.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج