من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت کاردپوینت

مارک میلز

تاریخ تولد: ۱۵ آگوست سال ۱۹۷۰

وضعیت تأهل: متأهل با سه فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان دولتی

مدارج تحصیلی: دارای سه دیپلم عالی در رشته های مختلف

علاقمندی ها: سپری کردن اوقات در کنار خانواده، کلکسیون اتومبیل

فلسفه فردی: «در هر کاری که انجام می دهید صد درصد توان خود را به کار ببرید و هرگز تسلیم نشوید.»

اگر تاکنون از دستگاه خودپرداز در یک پمپ بنزین استفاده کرده و از اینکه باید ۱/۵ پوند بپردازید تا مقداری پول پس بگیرید، عصبانی شده اید، آن کسی که باید مورد سرزنش قرار دهید، کسی نیست جز مارک میلز، او پس از استفاده از یک دستگاه پرداخت پول نقد در یک اغذیه فروشی در نیویورک به فکر ایجاد زنجیره ای از دستگاه های خودپرداز تحت مالکیت خصوصی افتاد. اکنون تعداد دستگاه های او در پمپ بنزین ها و فروشگاه های بریتانیا به بیش از ۲۱۰۰ عدد می رسد که گردش مالی مجموعه آنها رقمی معادل ۲۴ میلیون پوند در سال است. دستگاه های خودپرداز اولین موردی نیست که میلز توانسته در آن ایده ای را به یک سرمایه گذاری سود ده تبدیل کند. اگر سرگذشت او را مطالعه کنید، می بینید که همواره در طول زندگی به دنبال فرصت های کارآفرینی بوده است. او نخستین فعالیت خود را در هجده سالگی، دومی را در بیست سالگی، سومی را در بیست و دو سالگی و چهارمین فعالیت خود را در بیست و پنج سالگی شروع کرد و شرکت کارد پوینت را در پنجاه سالگی تأسیس نمود.

میلز در هجده سالگی مهمانی هایی را در کلوپ های شبانه سازماندهی می کرد. بدین ترتیب که اتاقی را به قیمت ۱۰۰ پوند اجاره می کرد و سپس از قریب به ۳۰۰ نفر مهمان از هر نفر ۵ پوند ورودی می گرفت و فقط در یک شب ۱۴۰۰ پوند سود نصیبش می شد. در ۱۸ سالگی وقتی شرکت بی تی در شرف خصوصی شدن بود، مدرسه را ترک گفت و فکر کرد شاید بتواند از طریق فروش نوع جدیدی از تلفن های سکه ای درآمدی کسب کند، این تلفن ها برای صاحبان رستوران ها سود بیشتری نسبت به انواع قبلی داشت. او خوب عمل کرد، اما طولی نکشید که متوجه شد در کاری که درآمد دائمی ندارد، پیشرفت بلندمدتی نخواهد داشت.

میلز سطح کار خود را به گوشی های همراه توسعه داد اما وقتی سود های حاصله تحت فشار رقابت روزافزون کاهش پیدا کرد، دریافت که این کار هم آتیه ای ندارد.

فعالیت بعدی میلز تهیه یک کتابچه راهنما برای پیش شماره ها بود که به کشمکش با شرکت بی تی انجامید. در عوض او توجه خود را به ایجاد یک سیستم ارجاعی معطوف ساخت که امکان تماس کارگزاران بیمه را با تجار منطقه فراهم می ساخت. البته موفقیت در این کار تا حدی مستلزم مرور زمان بود و لذا در سال ۱۹۹۷ میلز بهترین ایده خود یعنی تبلیغ روی صندوق های پستی را ارائه داد.

او نکت های در کار ارتباطات از راه دور کشف کرد که اجازه می داد یک فرد بتواند صندوق پستی شخصی داشته باشد مشروط بر اینکه قفلی داشته باشد که از شرکت خدمات پستی رویال میل خریداری شده باشد و لذا حق الزحمه آن پرداخت شود. میلز به سرعت نمونه اولیه را تولید کرد و سپس به شرکت های بزرگ نفتی پیشنهاد کرد که در صورت تمایل می توانند یک صندوق پستی در پمپ بنزین های خود داشته باشند. تقریباً پاسخ همه آنها مثبت بود.

تنها یک مشکل وجود داشت. میلز که این کار را ابداع کرده بود، سرمایه ای نداشت تا به هدفش جامه عمل بپوشاند. او توانست موافقت نصب شش صندوق پستی را بگیرد و بعد، کار را به گروه تبلیغاتی موراوفرال ادشل فروخت و خود به عنوان مشاور در کنار آنها باقی ماند. این شرکت به سرعت ۱۲۰۰ صندوق را در سرتاسر کشور نصب کرد اما وقتی به تملک شرکت دیگری در آمد، این ایده به فروش گذاشته شد و خریدار آن کسی نبود جز شرکت رویال میل که به سرعت تمام صندوق های پستی را جمع کرد و صندوق های پستی خودش را جایگزین آنها نمود. اما میلز هم دست خالی نرفت. او با هوشمندی در قرارداد مربوطه بند درصد فروش را اضافه نمود و حدودا 1 میلیون پوند از این معامله دریافت کرد.

میلز در پی ایده های جدید به آمریکا رفت و در آنجا بود که طرح راه اندازی با دستگاه های عابربانک به ذهنش رسید. وقتی به وطن خود بریتانیا بازگشت، متوجه شد که فقط مؤسسات مالی مجاز هستند به عضویت لینک شبکه خودپرداز درآیند اما با بی پروایی به ترتیب حروف الفبا با تمام بانک ها تماس گرفت تا بانکی را پیدا کند که ضامن او شود. درست در انتهای جستجویش، شرکت وولويج به او پاسخ مثبت داد. اولين دستگاه خودپرداز او در ماه مارس سال ۲۰۰۰ شروع به کار کرد و دو سال بعد این شرکت با سرمایه ای بالغ بر ۷ میلیون پوند، موسسه آلترنتیو اینوستمنت مارکت را تأسیس کرد.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج