من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت ونیوز

سالی ویلتون

تاریخ تولد: ۲۷ ژوئن ۱۹۵۵

وضعیت تأهل: مطلقه با دو فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دانشگاه

مدارج تحصیلی: لیسانس جانورشناسی از دانشگاه دورهام، فوق لیسانس مدیریت کشت آبی و پرورش ماهی از دانشگاه استیرلینگ.

 علایق: سینما، هنر، مطالعه، پیاده روی و اداره کردن نوجوانان سرکش.

فلسفه شخصی: «شکست یک انتخاب نیست. موفقیت حاصل سخت کوشی و اندکی شانس است.»

او که در نیجریه بزرگ شده بود و پدرش در آنجا شغل دولتی داشت، وقتی در هشت سالگی به مدرسه شبانه روزی در ایرلند شمالی فرستاده شد، زندگی اش کاملا زیر و رو شد. در عرض یک سال به دلیل رفتار ناهنجار از مدرسه اخراج شد. اما در ۲۶ سالگی، ویلتون فهمید که در زندگی ارجحیت های دیگری هم دارد. او به لندن بازگشت اما متوجه شد که پیدا کردن شغل، امری غیرممکن است. پس به مدت یک سال به حرفه های متفرقه مثل نقاشی و دکوراسیون مشغول بود.

سرانجام ویلتون توانست کاری به عنوان مشاور تجاری معاونان پیدا کند و سپس در یک شرکت سرمایه گذاری قماری مشغول به کار شد. اما خیلی زود فهمید که اجاره محل کار هزینه خیلی زیادی دارد. او فکر کرد شاید در بازار کار خلائی در خصوص ارائه محل آموزش و کنفرانس با هزینه مقرون به صرفه وجود داشته باشد که شرکتها بخواهند از یک نیم روز تا چند ماه آن را اجاره کنند. می توانست در کنار اجاره محلی، خدمات دیگری از دیتا پروژکتور و سیستم های صدا گرفته تا پذیرایی ناهار و نوشیدنی های عصر را ارائه دهد.

تنها مسئله، پیدا کردن محلی مناسب برای اجاره بود. اما این معضل هم حل شد. مردی که صاحب یک ساختمان در آن نزدیکی بود، فضایی خالی به مساحت ۴۰۰۰ فوت مربع با اجاره بهای پایین را برای شروع به او پیشنهاد کرد. ویلتون شغلش را رها نموده و در عین حال سه نفر از کارمندان شرکت سابق خود را ترغیب کرد تا به او ملحق شوند و کل پس انداز خود به مبلغ ۱۵۰۰۰ پوند را در این کار سرمایه گذاری کرد و این مبلغ را صرف ایجاد یک آشپزخانه در ساختمان و خرید آثار هنری برای دیوارها نمود.

ایده وی نتیجه داد و وقتی تقاضا برای خدمات او افزایش یافت، مساحت مکان خود را بیشتر و بیشتر کرد تا اینکه بالاخره کل ساختمان را خرید اما سپس واقعه ۱۱ سپتامبر روی داد. میزان سفارش ها کاهش یافت و رقابت، شدت بیشتری گرفت زیرا هتل ها هم برای انجام خدمات کنفرانس تلاش میکردند تا کسادی تعداد بازدیدکنندگان آمریکایی را از این طریق جبران کنند.

ویلتون در تلاش برای اینکه بار دیگر کار را در مسیر خود قرار دهد، یک مدیر توسعه تجاری استخدام کرد و سرمایه گذاری سنگینی برای فروش های تضمینی نمود. این کار موثر واقع افتاد. در سال ۲۰۰۴ میزان فروش شرکت به 8/4 میلیون پوند رسید. این شرکت اکنون پنج محل برگزاری در لندن و ۱۳۰ پرسنل دارد.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج