من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت دیتینگ دایرکت دات کام

دارن ریچاردز

تاریخ تولد: ۸ می ۱۹۶۶

وضعیت تأهل: مجرد

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

مدارج تحصیلی: ۵ سیکل مجزا در رشته های مختلف

علائق: مسافرت، اتومبیل، ورزش، یادگیری درس های پرواز

فلسفه شخصی: «شما فقط یک فرصت بزرگ در زندگی دارید. پس حتما آن را بشناسید و دو دستی بچسبید.»

عاشق پیشگان بدبینی که میخواهند مطمئن شوند دوستی های اینترنتی واقعا میتواند برایشان مفید باشد، کافی است به سایت دارن ریچاردز، ابداع کننده بزرگترین خدمات دوستیابی بریتانیایی مراجعه کنند. وقتی ریچاردز تصمیم گرفت سایتی که خود مبتکر آن بود را بیازماید، در دومین قرار ملاقات با دختر رویاهایش، کلر مواجه شد. اکنون با اینکه بیش از پنج سال از آن روز گذشته، آن دو هنوز با هم هستند. او میگوید:«ما واقعاً روابط خوبی داریم. من در پایان آن روز عصر به او گفتم که باید چیزی را به زبان بیاورم. اما او باور نمی کرد من که هستم تا اینکه کارت ویزیتم را دید.»

او یک روز بعداز ظهر که در منزل خود مشغول گشت وگذار در اینترنت بود، ایده ارائه خدمات دوست یابی به ذهنش رسید. او که سی و سه سال داشت، مجرد بود و به تازگی یک رابطه طولانی را ترک کرده بود، ناگهان متوجه شد که شبکه اینترنت می تواند بهترین راه برای ملاقات سایر افراد مجرد شهر او باشد. اما وقتی به جست و جوی مرکزی پرداخت که به آن ملحق شود، فقط توانست سایت هایی را پیدا کند که در آمریکا مستقر بودند. بدتر از آن، ظاهراً هیچ یک از این سایت ها ایده ملاقات با یک دوست جدید در شبکه را به صورت جدی دنبال نمی کردند.

ریچاردز طرحی کلی از آنچه که فکر می کرد یک شرکت بریتانیایی ارائه دهنده خدمات قرار ملاقات باید باشد را تهیه کرد. بعد، به مدت سه ماه مشغول جست و جو در بازار و تهیه نظرسنجی های غیررسمی از مردم کوچه و خیابان و نیز دوستان خود در خصوص نگرش آنها به این کار شد.در حالی که واکنش آنها موجب ترغیب او شده بود، چندین نرم افزار و مجله در خصوص وبسایت تهیه کرد. سپس سایت اینترنتی ساده ای درست کرد که در آن مردم می توانستند مشخصاتی از خود را ارسال کنند.

ریچاردز که از موفقیت نمونه اول خود به وجد آمده بود تصمیم گرفت یک وبسایت دوستیابی تمام عیار ایجاد کند. به گونه ای که اعضاء بتوانند از طریق آن با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند.

تعداد معدودی از نخستین شرکت های اینترنتی که کار آنها ایجاد وبسایت بود ابتدا به او گفتند که این کار شدنی نیست اما نهایتاً او توانست کسی را پیدا کند که از توانایی لازم در این زمینه برخوردار و علاقمند به انجام این کار بود.

ریچارزد هنوز یک مشکل بزرگ داشت. او برای اینکه پولی به دست بیاورد باید از مردم میخواست که در ازای استفاده از خدمات سایت پول پرداخت کنند و تنها راه این بود که از طریق کارت اعتباری و اتصال به شبکه پول را پرداخت کنند.شرکت بارکلی کارد توانست این مشکل او را حل کند.

از دستاوردهای این سایت می توان به شمار بسیاری از ازدواج ها و کودکانی اشاره کرد که حاصل رابطه کسانی است که از طریق این سایت با یکدیگر آشنا شده اند.این سایت اکنون خدمات دوستیابی را به سایر سایت ها نیز ارائه می دهد.

ریچاردز که اکنون سی و هشت سال دارد، می گوید هنوز هم باورش نمی شود مدیر شرکتی است که میلیون ها پوند ارزش دارد:« کم کم فکر می کردم این کار هرگز به نتیجه نمی رسد. اما بخش اخلاقی داستان این است که اگر فکر می کنید ایده خوبی در سر دارید، حتما آن را دنبال کنید. ممکن است در طول راه مقدار زیادی پول و زمان از دست بدهید اما در پایان در می یابید که صاحب ایده ای ثمر بخش هستید.»

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج