من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت اوقات فراغت باناتین

دانکان باناتین

تاریخ تولد:۲ فوریه ۱۹۴۹

وضعیت تاهل: مطلقه با شش فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

علایق: روابط اجتماعی، ژیمناستیک، وقت گذرانی با فرزندانش.

فلسفه شخصی: «زندگی مثل یک کاسه گیلاس است – فقط باید مواظب هسته های آن باشید.»

او در محله فقیرنشین گلاسکو بزرگ شده بود، مدرسه را در پانزده سالگی و بدون اخذ هیچ مدرکی رها کرد و به نیروی دریایی سلطنتی ملحق شد. سپس در مزارع به عنوان مکانیک و جوشکار کار می کرد. تنها هدف او در زندگی این بود که مطمئن شود هرگز مسیر خانواده اش را دنبال نکرده است.

باناتین در بازگشت از جرسی شغلی در یک نانوایی پیدا کرد و برای اینکه بتواند خرجش را در بیاورد اتومبیل های دست دوم را در مزایده می خرید، آنها را روبراه می کرد و میفروخت. وقتی یک وانت حمل بستنی را پیدا کرد که به فروش گذاشته شده بود. آن را به مبلغ ۴۵۰ پوند خرید و شغلش را رها کرد. او هر یک پنی که از فروش بستنی ها به دست می آورد را پس انداز می کرد تا بتواند وانت های بیشتری بخرد تا اینکه دو سال بعد شش دستگاه وانت داشت و درآمد سالیانه اش به 70هزار پوند می رسید.

او فکر کرد باید تغییری در مسیر زندگی اش بدهد و به همین دلیل، کسب و کارش را واگذار کرد و شروع کرد به خرید خانه های بالکن دار تا بتواند برای بیکاران، محل زندگی درست کند. اما وقتی در روزنامه مقاله ای مبنی بر کمبود آسایشگاه را خواند، تصمیم گرفت هر آنچه که داشت را برای ساخت یک خانه سالمندان سرمایه گذاری کند.

او 18 هزار پوند هزینه ساخت آسایشگاه را از محل فروش خانه، اتومبیل و هر چه که داشت فراهم کرد. همچنین پس از اینکه بانک تقاضایش برای وام را رد کرد، توانست مبلغ 40هزار پوند از محل چهار کارت اعتباری مختلف قرض کند.

به محض اینکه آسایشگاه سالمندان او افتتاح شد، ارزشی معادل 650هزار پوند داشت و او میتوانست آن را مجدداً رهن بدهد تا بدهی هایش را بازپرداخت کند.

در همان روز، ساخت ساختمان ۱۸ اتاق خوابه ای را در کنار آن آغاز نمود و طی چند هفته زمینی خرید و ساخت دومین آسایشگاه خود را شروع کرد. او به ساختن آسایشگاه های بیشتر ادامه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۲ مجموعه ای از ۳۰ آسایشگاه داشت.

در عرض چند ماه موسسه خود تحت عنوان خانه سالمندان را تأسیس نمود و سهام آن را در بورس عرضه کرد و به این ترتیب توانست تمام بدهی های خود را پرداخت نموده و یک ميليون پوند برای خودش بردارد.

ناگهان او مدیر یک شرکت سهامی عام با ٪۷۳ از سهام شده بود که با حقوق خود 250هزار پوند در سال درآمد داشت. اما باناتین در مدت کوتاهی از کار کردن در یک دفتر خسته شد و در سال ۱۹۹۷ شرکتش را به مبلغ ۴۶ میلیون پوند فروخت، معامله ای که ۲۶ میلیون پوند سود غیرمنتظره برایش داشت.

پس از اینکه متوجه شد باید برای بردن دخترش به مهدکودک، هر روز ۱۰ مایل رانندگی کند، تصمیم گرفت بخشی از این پول را صرف ساختن چندین مهدکودک کند و اولین مهدکودک را در شهر خود دارلینگتون بنا نهاد همچنین پس از اینکه در اسکی پایش شکست و فهمید که نزدیکترین باشگاه ورزشی که میتوانست برای بهبود ماهیچه هایش از آن استفاده کند از منزلش فاصله داشت، تصمیم گرفت یک باشگاه ورزشی تأسیس نماید. باناتين تمام مهدکودک های خود به نام جاست لرنینگ را در سال ۲۰۰۱ به مبلغ ۲۲ میلیون پوند فروخت. فروش ۳۰ باشگاه ورزشی سرتاسری او به نام باناتاین لژر در سال 2004 به مبلغ ۳۰/۲ میلیون پوند، سودی معادل ۵/۲ میلیون پوند در بر داشته باشد. او مشغول برنامه ریزی برای افتتاح زنجیره کازینوهای خود است و در سال ۲۰۰۵ توانسته مجوز تأسیس اولین ساختمان خود در نیوکاسل را اخذ نماید.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج