من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس آیس باکس

فیلیپ هاگز

تاریخ تولد: ۱۱ آگوست ۱۹۵۹

وضعیت تأهل: متأهل با سه فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: کالج

مدارج تحصیلی: فوق دیپلم مدیریت هتلداری از وست مینستر کالج

علایق: شراب، غذا، اتومبیل های کلاسیک.

فلسفه شخصی: «برای موفقیت در هر کاری در زندگی باید شور و احساسات به خرج دهید. »

هاگز که در لانکاشایر به دنیا آمده بود، دوران کودکی خود را به دو گونه سپری کرد. مدرسه شبانه روزی در ساسکس و آفریقا و آسیای جنوب غربی جایی که پدرش برای یک شرکت نفتی بزرگ کار می کرد. او اغلب در هتل های زیبا اقامت داشت و تصمیم داشت وقتی بزرگتر شد در یکی از آن هتل ها مشغول به کار شود. وقتی در هجده سالگی از مدرسه فارغ التحصیل شد، در کلاس های آموزش مدیریت هتل هالیدی شرکت نمود و به تدریج مهارتهایی در این صنعت کسب کرد. هنگامی که همراه خانواده اش برای تعطیلات به بوستون ماساچوست رفته بود، از یک کارخانه یخ سازی بازدید کرد و ناگهان متوجه شد که یخ می تواند پتانسیل بازرگانی عظیمی در بریتانیا نیز داشته باشد.

هاگز همچنین فکر کرد حتماً نیازی برای توزیع شبانه روزی یخ وجود دارد که براساس تقاضای مشتری تعیین می شود تا توزیع کننده. هاگز یک دوره آموزشی در مجسمه سازی با یخ را گذراند. سپس کل پس انداز خانوادگی خود به مبلغ ۱۵۰۰۰ پوند بعلاوه ۵۰۰۰ پوند کمک مالی از نمایندگی شرکت وندزورت را صرف خرید یک دستگاه یخ ساز و یک وانت نمود. اما خوشبختانه متوجه شد که آنقدر تقاضا برای حبه های یخ و مجسمه های یخی او وجود دارد که بتواند به هدفش دست یابد.

اما یازده سال بعد ریسک او نتیجه داد. شرکت آیس باکس هم اکنون یک کارخانه یخ سازی اتوماتیک دارد و بزرگترین تولیدکننده یخ حبه ای در لندن است. این شرکت ۲۵ نفر پرسنل دارد و در سال ۲۰۰۴ میزان فروش آن به حدود ۳ میلیون پوند رسید. از این شرکت خواسته شد تا یک ماکت یخی از جام یورو ۲۰۰۴ برای مسابقات فوتبال که در پرتغال برگزار می شد بسازد و به تازگی جهت تقدیر از اقدامات او در این عرصه صنعتی، سمت پرزیدنت انجمن وقایع خاصی بین المللی را به او دادند.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج