من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

مقصدتان را انتخاب کنید

 

بارها و بارها پیش آمده که در مصاحبه های شغلی از افراد می پرسم که فکر می کنید در 3 تا 5 سال آینده ،از نظر شغلی و اجتماعی در چه جایگاهی قرار دارید ؟ یا می پرسم که دو ویژگی مثبت یا منفی خودتون رو بگید ؟یا حتی از آن ها می پرسم که شغل مورد علاقه شما چیست ؟شاید باورش سخت باشد که با جواب های مبهمی رو برو میشوم …جواب هایی مثل …در یک جایگاه خوب یا یک موقعیت عالی خواهم بود … یا به شغلی علاقه مندم که در آمد زیادی داشته باشد …ویا اینکه ویژگی منفی ندارم یا نمیدانم نقاط ضعفم چیست ! تا به حال بهش فکر نکردم … اما سوال اینجاست که چرا ما در جواب چنین سوالاتی تا این حد مبهم و نامشخص آدرس می دهیم؟؟ انگار خودمان هم دقیقا نمی دانیم که منظور از داشتن یه موقعیت خوب … یک شغل خوب و یک جایگاه خوب در دنیای شخصی ما چیست و گویی در شناخت خصوصیات شخصیتی مان هم به قدر کافی آگاه نیستیم …این مقاله به شما کمک خواهد کرد که با طرح تعدادی سوال و پرسیدن اون ها از خودتون و نوشتن پاسخ آن ها برروی کاغذ تا حد زیادی به خودتان کمک کنید و بتوانید متوجه بشوید منظور دقیقتان از خوشبختی ،موفقیت ،ثروت ،شغل مورد علاقه و ….. دقیقا چیست ؟؟؟؟.در حال حاضر شما توانایی آن را دارید که بیشتر از تصور همیشگی تان به کارهای خود بپردازید. استعداد شما به قدری زیاد است که اگر صدها بار هم به دنیا بیایید، می توانید از آن استفاده نمایید. هرگز تا این حد فرصت وجود نداشته که با استفاده از آن بتوانید به سطوح بالاتر سلامتی، خوشبختی و رفاه مالی برسید. برای درک و شناخت این پتانسیل بالقوه، اولین و مهمترین مسئولیت شما این است که دقیقا بدانید اهداف و خواسته هایتان چیست.

 

همه ما چهار هدف مشترک در زندگی داریم که عبارتند از :

1- سلامتی، آمادگی جسمانی و عمری طولانی داشتن.

2- انجام کاری که از آن لذت برده و حقوق بالايي دریافت کنیم.

3- داشتن یک رابطه خوب و خوشبختی با کسانی که دوستشان داریم و به آن ها احترام می گذاریم.

4- رسیدن به استقلال مالی طوری که هرگز نگران پول نباشیم ..
هرچه زمان بیشتری را صرف تصمیم گیری در خصوص مقصد و اهدافتان کنید، دستیابی به آنها سریع تر و راحت تر خواهد شد. هدف آینده تان، عملکردهای امروزتان را مشخص میکند.
از مهمترین سؤال شروع کنید: واقعا می خواهم با زندگی ام چکار کنم؟ و هنگام تعیین اهداف خود در زندگی، تا حد امکان خودخواه باشید و به صورت آرمانی اهدافتان را انتخاب کنید.

دقیقا شرایطی که شما را خوشحال و راضی خواهد ساخت، تعیین نمایید.

تصور کنید می توانید یک عصای جادویی را حرکت دهید و زندگیتان را به بهترین نحو درست کنید. چطور خواهد شد؟ اگر مطمئن باشید که شکست نخواهید خورد، چه رویاهایی خواهید داشت؟
وقتی این سؤال را می پرسید، فرض کنید هیچ نوع محدودیتی ندارید. تصور کنید به حد کافی زمان، پول، دانش و مهارت، دوستان و آشنایان، تحصیلات و توانایی لازم برای رسیدن به هر هدفی را دارید. و یا فرض کنید یک کارت اعتباری نامحدود دارید و می توانید به سوی مقصدتان پرواز کنید.

از کار و شرایط کاریتان شروع کنید. در آمد ایده آلتان چقدر است؟ اگر محل کارتان عالی بود، در چه شرکت یا سازمانی کار میکردید؟ همکارانتان چه جور آدم هایی بودند؟ اگر بتوانید نوع کارتان را طراحی کنید، چطور از آن لذت برده و به چه طریقی به اوج خلاقیت و کار گروهی میرسیدید؟ چه توانایی ها و مهارت هایی دارید که می خواهید از آن حداکثر استفاده را بکنید؟
از آنجایی که باید بیشتر سالهای عمرتان را کار کنید، یکی از مسئولیت های اصلیتان این است که بدانید کار ایده آلتان دقيقا چیست. همان طور که ناپلئون هيل(۱) میگوید: «کلید موفقیت، این است که تعیین کنید از انجام چه کاری بیشترین لذت را خواهید برد و راهی برای درآمدزایی از آن بیابید.
اگر در طول روز بتوانید فقط یک کار داشته باشید که به آن بپردازید و بابتش حقوق دریافت کنید، آن کار چه خواهد بود؟

وین دایر می گوید: «هر کودکی با نظم رازگونه خود پا به این دنیا میگذارد.» نظم مخصوص شما چیست؟ شما به دنیا آمده اید که چه کار کنید؟ توانایی ها، استعدادها، علائق و خواسته های ویژه ای که شما را منحصر به فرد و متمایز از دیگران کرده است، کدامند؟ از کجا می توان فهمید آیا همان کاری که قرار است، انجام می دهید یا خیر؟ چطور می توانید در این باره توضیح دهید؟

 

 

 

 

در این جا با ده شاخص آشنا می شویم که می توانید از آنها برای تعیین زمینه مناسب فعالیت هایتان و انجام همان کاری که برای آن به دنیا آمده اید، استفاده کنید:

1.کارتان را دوست دارید. برایتان جالب است و شما را شیفته و مجذوب میکند.

2. می خواهید در کارتان بهترین باشید، می خواهید بین ۱۰٪ برتر در زمینه کاری خود باشید.

3. افراد موفق در حوزه کاری خود را تحسین میکنید و می خواهید مانند آنها باشید و به همان سطح از موفقیت برسید.

4. می خواهید درباره حوزه کاری تان مطالب زیادی بیاموزید – درباره اش بخوانید و در دوره های آموزشی و سخنرانی های مربوط به آن شرکت و به برنامه های شنیداری آن گوش کنید. هیچ وقت از یادگیری بیشتر در زندگی خسته نمی شوید.

5. کار مناسب شما کاری است که یادگیری و انجامش برایتان راحت باشد. به نظر می رسد این استعداد در شما ذاتی است، در حالی که برای دیگران دشوار است.

6. وقتی کاملا مشغول کارتان هستید، زمان بی حرکت می ماند. اغلب فراموش میکنید بخورید و بیاشامید یا استراحت کنید.

7. تجربیات موفق در این زمینه، احساس خوبی از عزت نفس و رضایت به شما القا می کند. آن را اوج تجربه در زندگی می دانید. نمی توانید برای دستیابی مجدد به موفقیت صبر کنید.

8. دوست دارید به کارتان فکر کنید و وقتی انجامش می دهید، درباره اش حرف بزنید. کار با زندگی تان در هم آمیخته است.

9. مایلید با دیگر افراد در زمینه کارتان ارتباط داشته باشید و در هر فرصتی در مورد کارتان صحبت کنید.

10. هدفتان این است که در تمام طول زندگی هرگز بازنشست نشوید زیرا از آن لذت می برید.

 

 

میگویند: «کاری را که به آن علاقه داری بکن، خود به خود پول نیز به دست خواهی آورد.» موفقیت واقعی از کشف علاقه و دل دادن هرچه بهتر و بیشتر به کار، حاصل می شود. تعيين شغل ایده ال برای انتخاب مقصد واقعی و استفاده از پتانسیل هایتان ضروری است.

 

 

 

زندگی شخصی ایده ال

یک عصای جادویی دور خانواده، روابط و زندگی شخصی تان بچرخانید. اگر زندگی خانوادگی تان عالی باشد، به چه شکل خواهد بود؟ از چه نوع سبک زندگی لذت خواهید برد؟ کجا زندگی خواهید کرد؟ چگونه خانه ای خواهید داشت؟ زمانتان را چگونه با اعضای خانواده می گذراندید؟

اگر مجرد هستید، بهترین نوع رابطه را برای خود تعریف کنید. فرد رویاهایتان را تصور نمایید. تک تک ویژگی ها و خصوصیاتش را بنویسید. شگفت زده خواهید شد اگر ببینید خیلی زود فرد رویاهایتان را که می دانستید چه شخصیتی باید داشته باشد، یافته اید.

اگر زندگی شخصی تان از هر نظر عالی باشد، دوست دارید چطور زمانتان را برای خانواده صرف کنید؟ به چه سفرهایی خواهید رفت؟ از چه مکان هایی دیدن خواهید کرد؟ تقویم ایده آل خود را بسازید؛ روز به روز، هفته به هفته، ماه به ماه و سال به سال. دانستن این که چه می خواهید، اولین گام در راستای بدست آوردنش است.

هیچ محدودیتی را متصور نشوید

اگر وضع سلامت شما در بهترین حالت بود، چه تفاوتی با وضعیت کنونی تان داشتید؟ چه وزنی می داشتید؟ اندامتان چطور بود؟ چه غذاهایی می خوردید؟ هر روز و هر هفته چه فعالیت های ورزشی را انجام می دادید؟ فرض کنید می توانستید اندام ایده آل خود را بتراشید و شکل دهید، در این صورت اندامتان چگونه می شد؟
و سرانجام اگر زندگی مالی تان در اوج خود بود، چقدر دارایی می داشتید؟ چقدر پول در بانک داشتید؟ چه مقدار پول را سرمایه گذاری کرده و رویش کار میکردید؟ میزان درآمد خالصتان در هر ماه و هر سال چقدر بود؟ ارزش خالص دارایی هایتان چقدر بود؟
هر چه وضوح بیشتری در پاسخ های خود به این سؤالات داشته باشید، تصمیم گیری در خصوص تعین مقصدتان آسانتر خواهد شد..پیشنهاد ما به شما این است که برای یکبار هم که شده ساده از کنار این سوالات عبور نکنید …..
با آکادمی هفت همراه باشید …تا رسیدن به مقصد گرما بخش وجودتان هستیم…