من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

مقاله فکرت رو مثبت کن تا دنیا به روت بخنده

فکرت رو مثبت کن تا دنیا به روت بخنده

(مقاله گفت و گو صمیمانه)

 

 

اگر زندگی شادتر، سالم‌تر و بهتری می‌خواهید مغز خود را آموزش دهید که شاد و مثبت باشد تا تاثیر انرژی مثبت بر زندگی خودرا ببینید. مغز شما همانگونه عمل می‌کند که می‌خواهید و شما همان چیزی هستید که فکر می‌کنید.

مطالعات علمی نشان داده تاثیر روحی تفکر مثبت در زندگی افراد امری انکار ناپذیر است. داشتن ذهنیت مثبت می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد، روحیه شما را بهبود بخشد و حتی احتمال بروز شرایطی مانند فشار خون بالا، افسردگی و سایر اختلالات مرتبط با استرس را کاهش دهد.

نگرش شما عملکردی مشابه طراحی داخلی برای یک ساختمان در سازماندهی ذهنتان دارد. نگرش شما تاثیر قابل توجهی در شکل‌گیری مسیر زندگی و کاری شما دارد.

اعمال از افکار سرچشمه می‌گیرد. برای موفق بودن، افکاری که در ذهن می‎پرورانیدرا درست و با دقت انتخاب کنید. افکاری که شما درباره خودتان، توانایی‌هایتان، دستاوردهای مالی‌تان (یا شکست‌های مالی‌‌تان) دارید و همچنین تصوری که در ذهن‌‌تان نسبت به تواناییتان برای رسیدن به موفقیت دارید، در نهایت در زندگی‌تان عملی خواهند شد.

 

تاثیر انرژی مثبت بر ذهن

 

همانطور که اشاره شد دلایل زیادی وجود دارد که ما را به داشتن مغزی شاد و مثبت ترغیب می‌کنند. خلق و خوی منفی تعامل شما را با محیط، قدرت درک، یادآوری و یا ارتباطات عصبی شما را مختل کرده و تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. در حالی که شاد بودن توانایی شما را برای آگاهی شناختی بیشتر و سازنده بهبود می‌بخشد. علاوه بر شادابی و طراوت، انرژی مثبت و شادی ،به رشد و ارتباط اعصاب کمک کرده وبا افزایش سازندگی روانی، شناخت شما را افزایش می‌دهد.توانایی آنالیز و تفکرتان را بهبود می‌بخشد.دید شما نسبت به اطرافیان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.افکار مثبت بیشتری را در ذهن ایجاد می‌کند.افراد مثبت خلاق‌تر هستند، مشکلات را بهتر و سریعتر حل می‌کنند و از لحاظ روحی هوشیارتر هستند.

 

تاثیر انرژی مثبت بر زندگی

 

افکار شما، شخصیت شما را شکل می‌دهند، اینکه چطور در دنیا عمل می‌کنید، چه قدر از لحاظ فیزیکی، روانی و معنوی سلامت هستید و غیره. شما همان چیزی که فکر می‌کنید هستید و همه اعمال شما از تفکراتتان نشات می‌گیرد. افکار درونی شما همیشه در بیرون منعکس می‌شوند، زیرا تغییراتی که شما در زندگی‌تان ایجاد می‌کنید طبق تغییراتی که در ذهنتان روی داده است پیش می‌رود.

 

هر اندیشه‌ای یکسری مواد شیمیایی در مغز آزاد می‌کند. تمرکز بر افکار منفی به طور موثری انرژی مثبت مغز را کاهش می‌دهد و می‌تواند به همان اندازه بر روی توانایی عملکرد آن تاثیرگذار باشد. اما روی دیگر سکه تاثیر انرژی مثبت بر زندگی شماست. احساس شادی، امیدواری و خوشبینی، کورتیزول را در مغز کاهش داده و سرتونین آزاد می‌کند و همین احساس خوبی در شما به وجود می‌آورد. این کار به عملکرد مغز شما با نهایت توان کمک می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

به دستورالعمل های زیر توجه کنید تا قدرت تفکر مثبت خود را بهبود بخشید:

 

 

.۱ همواره از واژه های مثبت در گفت وگوهای درونی تان استفاده کنید. استفاده از واژه هایی مثل «من می توانم، من قادرم، این کار ممکن است، این کار می تواند صورت گیرد.»

 

 

۲ گفت وگوهای درونی تان را با احساسات خوشبختی، قدرت و موفقیت همراه کنید.

 

 

۳ به افکار منفی اعتنا نکنید. به آرامی با کار کردن از این نوع افکار اجتناب ورزید و آنها را با افکار شادی بخش و سازنده جایگزین کنید.

 

۴ در مکالمه های خود با افراد دیگر از واژه هایی که حس توانایی، قدرت خوشحالی و موفقیت را در ذهن آنان برمی انگیزاند، استفاده کنید.

 

۵ قبل از شروع هر کاری، به طور مشخصی در ذهن تان نتایج موفقیت آمیز آن را تجسم کنید. اگر با ایمان تمرکز کنید، مسلما با نتایج شگرفی روبه رو می شوید.

 

۶ هر روز حداقل یک صفحه نوشته روحیه بخش بخوانید.

 

 

با آکادمی هفت گام به گام تا موفقیت ………

 

 

 

نویسنده: حانیه فتاحی