من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

مسیر رفت و آمد خود را لذت بخش کنید!

راهکارهایی برای لذت از مسیرمحل کار

نویسنده: حانیه فتاحی

 

همه ی ما فکر میکنیم زمانی را که صرف رفت وآمد به محل کار و خانه میکنیم در حال هدر رفتن میباشد و این موضوع بسیار آزار دهنده است.
مخصوصا وقتی با ترافیک های سرسام آور روبرو میشویم یا,وقتی که زمان های زیادی را پشت چراغ قرمز می گذرانیم .
همه این ها باعث میشود کلافه و ناراحت شویم چون بنظر می رسد که وقت گرانبهامون رو از بیهوده از دست دادیم .

با توجه به اینکه بدون طی کردن مسیر ، رسیدن به محل موردنظرمون غیرممکنه ، می توانیم با راه کارهایی زمان سپری شده در مسیرمون رو لذتبخش کنیم . اما چگونه؟
همراه ما باشید و پیشنهادات ما را بررسی گنید .

 

 

 

 

۱_پادکست گوش دهید

گوش دادن به پادکست هایی که مربوط به رشته تحصیلی و حرفه شماست باعث افزایش اطلاعات شما میشود.
اما چرا پادکست؟

شاید فکر کنید چرا باید وقت بگذارم و صدای ضبط شده ی یک نفر دیگر را بشنوم، اگر قرار به این کار باشه رادیو گوش میدم!

همه ما تجربه ی شنیدن رادیو را داریم، اما تفاوت عمده پادکست با رادیو ماهیت انتخابی پادکست است. شما برای شنیدن قسمت مورد علاقتون در رادیو باید منتظر رسیدن زمان پخش آن باشید و با روشن کردن رادیو دقیقا برنامه ای با موضوع مورد علاقه ی شما پخش نخواهد شد، در صورتی که هنگام شنیدن پادکست می توانید موضوع مورد علاقه ی خودتون را انتخاب کنید و به آن گوش کنید. حتی با قابلیت هایی که نرم افزار های پخش پادکست به شما می دهند می توانید قسمتی از آن را که تمایل و کششی در گوش دادنش حس نمی کنید را جلو بزنید و یا قسمت مهم پادکست را چند بار بشنوید، ویا سرعت پخش را بنا به نیازتان کم و زیاد کنید.

حسن پادکست این است که نیاز به دسترسی دائم به کامپیوتر ندارید و به وسیله ی موبایل هوشمندتان و با نصب یک نرم افزار پادکست خوان (پادگیر) امکان شنیدن برنامه ی مورد علاقه ی خودتان را دارید، حتی نیاز به اتصال دائم به اینترنت هم نیست و می توانید قسمت های مورد علاقه ی خودتان را قبلا دانلود کرده و در فرصت مناسب بدون استفاده از اینترنت و آفلاین بشنوید. همچنین با استفاده از نرم افزارهای پادکست نیاز به مراجعه به وبگاه های مختلف نیز ندارید و تمام محتوا مورد نظرتان در یک اپلیکیشن به صورت کامل در دسترس شماست.

 

 

۲_به ایمیل های خود پاسخ دهید

درصورتی که با مترو و یا وسیله ی نقلیه عمومی به محل کار خود میروید میتوانید ایمیل های خود را چک کنید و به آنها پاسخ دهید این کار سبب میشود که شما در طول روز دیگر زمانی احتیاج نداشته باشید که صرف این کار کنید و حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه خود را در محل کار و منزل برای کارهای دیگر بگذارید.

 

 

۳_به مطالعه مقاله بپردازید

شما میتوانید به مطالعه مقالات روز درمورد حرفه و صنعت خود ویا در زمینه مورد علاقه تان بپردازید در صورتی که در حال رانندگی هستید میتوانید از اپلیکشن هایی که به صورت صوتی مقاله ها را در دسترستون قرار میده استفاده کنید.

۴_با دوستانتان یا آشنایان صحبت کنید

همه ی ما دوستان و آشنایانی داریم که همیشه خواهان ارتباط و صحبت با آنها هستیم ولی متاسفانه وقت برای این کار پیدا نمیکنیم .شما میتوانید درطول مسیر با آنها صحبت کنید .
همان طور که میدانید ارتباطات صمیمانه میتواند در شروع یک روز پرانرژی به شما کمک کند. شما با این کار به اصطلاح با یک تیر دو نشانه زده اید هم زمان را صرف کار مفید کرده اید ،هم انرژی خوبی برای شروع روز جدید و فعالیت کاری نصیبتان میشود.

 

 

 

 

 

 

۵_کتاب بخوانید

کتاب خواندن مفید ترین کاری است که میتوانید انجام دهید چون این کار از هر نظربه شما کمک میکند.

از فواید کتاب خواندن میتوان به این موارد اشاره کرد:
_ طبق تحقیقاتی که در سال 2009 در دانشگاه اسکس انجام شد، انجام 6 دقیقه مطالعه ۶۸درصد استرس را کاهش میدهد
_مطالعه روزانه، ۳۳درصد ابتلا به زوال شناختی را کاهش میدهد.

_برایان تریسی سخنران انگیزشی معتقداست:۱ساعت مطالعه روزانه درعرض ۳سال شمارا در هر زمینه ای که فعالیت داریدبهترین خواهد کرد ،درعرض ۵سال تبدیل به مرجع ملی و در عرض۷سال میتوانید در زمینه کاری خودیکی از بهترین افراد دنیا شوید.
_و…….

 

 

۶_یک همسفر خوب پیدا کنید

سعی کنید فردی که از لحاظ علمی برای شما مفید ست پیدا کنید و مسیر خود را با او طی کنید مخصوصا اگر علم او در مورد زمینه کاری شما باشد در این صورت به زودی مشاهده خواهید کرد که چقدر مفید بوده و شما به راحتی مسیر رفت و برگشت خودرا به جلسه مشاوره تبدیل کرده اید.

 

 

 

 

 

 

۷_سخنرانی خود را تمرین کنید یا برنامه های کاریتان را چک کنید.

از کارهای دیگری که میتوانید انجام دهید این است که متن سخنرانی خودرا آماده کرده و در مسیر آن را چک کنید یا صدای خود را در شب قبل ضبط کرده و درطول مسیر گوش دهیدو یا برنامه های کاری خودرا برای آن روز مرور کنید.

 

۸_داستان بخوانید.

میتوانید به خواندن داستان مشغول شوید مخصوصا داستان زندگی افرادی که به موفقیت رسیده اند.
مطالعه داستان ها به شما کمک میکند که خلاقیت خود را پرورش داده و ایده های جدیدی را در سر خود بپرورانید.

 

۹_افکارتان را بنویسید

هر ایده و فکر جدیدی که به ذهنتان می آید را بنویسید.

شاید فکر کنید که همیشه در خاطرتان میماند ولی اینطور نیست امکان فراموش شدنشان وجود دارد.
نوشتن بسیار عمل مفیدی ست به طوری که حتی در شناخت بهترخود نیز به شما کمک میکند .

 

۱۰_ با اعضای تیم خود هماهنگی‌‏ها را انجام دهید.

صحبت کردن با اعضای تیم در راه بازگشت از محل کار و پاسخ دادن به پرسش‏‌های مهم آنها در طی مسیر، کار مفیدی است. همچنین تماس با همکاران، مشتریان یا دنبال کردن چشم‌اندازهای جدید، واقعا در استفاده مفید از زمان موثر می باشد.

 

 

آکادمی هفت ، همراه شما در مسیر موفقیت …………