من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

مبتکر رژیم لاغری

رزماری کنلی

تاریخ تولد: ۱۹ دسامبر سال ۱۹۴۶

وضعیت تأهل: دو بار ازدواج کرده با یک فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

مدارج تحصیلی: مدرک RSA در ورزش با موزیک

علایق: حیوانات، اسکی، طراحی داخلی، گل آرایی، پیاده روی، عبادت

فلسفه شخصی: «پیوسته باید هدفی داشته باشیم که به آن دست یابیم، کسی را داشته باشیم که با ما شریک باشد و همیشه سعی کنیم تغییری ایجاد نماییم.»

کنلی نخستین بار در سال ۱۹۸۸ با انتشار کتابی تحت عنوان رژیم باسن و ران، توجه مردم را به خود جلب کرد، کتابی که تاکنون بیش از ۲ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این رژیم غذایی با نشان دادن فواید خوردن غذاهای کم چرب، بهترین و عقلانی ترین رژیم متداول شناخته شد و در یک چشم به هم زدن کنلی را به شهرتی رسانه ای رساند. اما موفقیت به ظاهر یک شبه او در واقع از ۱۷ سال قبل آغازشده بود. یعنی زمانی که او به عنوان منشی در یک شرکت کار می کرد و اضافه وزن پیدا کرده بود. پس از اینکه توانست ۳۵ پوند وزن کم کند، تصمیم گرفت یک کلوپ لاغری ایجاد کند تا در این راه به سایرین نیز کمک کند. او می خواست کلوپی بهتر از کلوپ های موجود ایجاد نماید که شامل توصیه های زیبایی و کلاس های ورزشی همراه با رژیم غذایی نیز باشد.

شش ماه بعد کلاس های او آنقدر مشهور شده بود که کنلی کار منشی گری را رها کرد تا تلاش خود را روی کلوپ لاغری معطوف سازد. او بنا به تقاضای مردم کلاس های بیشتر و بیشتری را ایجاد کرد و در نهایت این کار را 10 سال بعد به نرخ 5200 پوند به مجله های راهنمای خرید معروف به IPC  فروخت.

پس از فروش کلوپ های لاغری خود به شرکت IPC کلی با گروه ماند تا شاهد توسعه کلوپ ها به سرتاسر بریتانیا باشد. اما درست زمانی که فکر می کرد به اوج موفقیت دست یافته است، این کار روندی کاملا متفاوت پیدا کرد. او توانست با مشکلات دست و پنجه نرم کند تا اینکه چند سال بعد شرکت IPC تصمیم گرفت کلوپ ها را تعطیل کند. اما ساعات کاری زیاد موجب شد تا زندگی خانوادگی او نیز به شکست بینجامد.

در این ماجرا این فشار کار بود که به صورت غیرمستقیم موجب تغییراتی در زندگی او شد. وقتی مجبور شد برای مشکل کیسه صفرا به بیمارستان برود، کنلی ترجیح داد به جای انجام عمل جراحی یک رژیم غذایی کم چرب را در پیش بگیرد زیرا فکر می کرد وقت ندارد ماه ها به خاطر دوران نقاهت پس از عمل جراحی در منزل استراحت کند. این رژیم نه تنها سال ها نیاز برای عمل جراحی را به تعویق انداخت بلکه موجب کاهش چشمگیر چربی های بدنش نیز شد.

او از طریق یک کانال رادیویی محلی سعی کرد رژیم خود را روی گروهی از داوطلبان بیازماید و وقتی آنها نیز نتایج رضایت بخشی را اعلام کردند، در چهل و یک سالگی، کتاب رژیم ران و باسن را به رشته تحریر درآورد. به او ۷۵۰ پوند به عنوان پیش پرداخت داده شد. زمانی که نسخه به روز شده کتاب یک سال بعد منتشر شد،مبلغی که به او داده شد خیلی بیشتر بود و توانست با اولین چک حق تالیف خود یک جاگوار مدل XJS  بخرد.

كنلى اکنون پنجاه وهشت سال دارد و اخیراً در لیست افتخارات سالیانه ملکه، جایزه CBE را به خود اختصاص داده است. کنلی میگوید:«بزرگترین درسی که در طول این مدت گرفتم این بود که ممکن نیست شما در تمام زمینه ها مطلع باشید. اگر میخواهید در کاری موفقی شوید، باید پیرامون خود کارشناسانی داشته بانسید که بتوانند شما را راهنمایی کرده و آموزش دهند. این کار هیچ تفاوتی با کسی که میخواهد یک ورزشکار المپیک شود ندارد – آنها باید مریی و همچنین یک مدیر خوب داشته باشند. اکنون من فقط کارهایی را انجام می دهم که به تنهایی ار عهده ام برمی آید – و کارهایی که دیگران می توانند انجام دهند را به عهده خودشان میگذارم.»

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج