من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

قورباغه را زنده بخور!

دوران شگفت انگیزی است که در آن زندگی می کنیم. هرگز به اندازه امروز فرصت مناسب و امکانات برای دستیابی به هدف هایتان وجود نداشته است. هرگز در تاریخ انسانی به این اندازه امکان انتخاب نداشته اید. در واقع، به اندازه ای کارهای خوبی که میتوانید انجام بدهید فراوان است که توانایی شما در انتخاب از میان آنها، مهمترین عامل تعیین کننده در موفقیت هایی است که می توانید در زندگی خود آن را به دست آورید.

اگر شما هم مانند اغلب مردمان این روزگار باشید، وقت کافی برای همه کارهایی که می خواهید بکنید، ندارید. درحالی که تلاش می کنید به کارهایتان برسید و از آنها جلو بیفتید، کارها و مسئولیت های جدیدی چونان جزر و مد به زندگی تان وارد می شوند. به این دلیل هرگز نمی توانید هر کاری را که لازم است، انجام بدهید. شما هرگز بر کارهایتان پیشی نمی گیرید، همیشه از انجام دادن بعضی از کارها و مسئولیت ها و احتمالا از بسیاری از آنها عقب هستید.

نیاز به انتخاب

به این دلیل و شاید بیشتر از هر زمانی توانایی شما در انتخاب مهم ترین کاری که در هر لحظه باید انجام بدهید و بعد به سرعت و به درستی آن کار را انجام دادن بیش از هر کیفیت و مهارتی می تواند روی موفقیت شما تأثیر بگذارد.

آن انسان متوسطی که اولویت ها را مشخص می کند و کارهای مهم را انجام میدهد خیلی زود از نابغه ای که زیاد حرف میزند، برنامه های عالی میریزد، اما کار چندانی صورت نمی دهد، جلو میزند.

واقعیتی درباره قورباغه ها

 مارک تو این می گوید اگر اولین کاری که هر روز صبح می کنی این باشد که یک قورباغه را زنده بخوری، تمام روز خیالت راحت است که بدترین حادثه آن روز را پشت سر گذاشته ای.

«قورباغه» شما مهمترين کاری است که پیش رو دارید و اگر همین حالا فکری به حال آن نکنید، احتمالاً انجام دادن آن را به بعد موکول خواهید کرد. این همان کار و وظیفه ای است که می تواند مهم ترین تأثیر را بر زندگی شما بگذارد و بلافاصله نتیجه بدهد.

بلافاصله دست به کار شوید

انسانه های موفق کسانی هستند که ابتدا به سراغ کار های دشوارتر می روند،خود را عادت می دهند که استمرار و پشتکار داشته باشند و عزم خود را جزم کنند تا آن کار را به پایان برسانند.

«دست به کار نشدن» از جمله مهمترین معضل سازمانهای امروزی است. خیلی ها فعالیت کردن را با به نتیجه رسیدن اشتباه می گیرند. مرتب حرف می زنند، در جلسات بیشمار شرکت می کنند و برنامه های عالی می ریزند اما دست اخر هم کسی کاری صورت نمی دهد و به نتیجه ای که قرار است برسند، نمی رسند.

عادت های موفقیت را در خود ایجاد کنید

موفقیت شما در کار و زندگی بستگی به عادتهایی دارد که طی زمان در خود ایجاد می کنید. عادت اولویتها را مشخص کردن، غلبه بر تنبلی و مسامحه کاری و با مهمترین کار شروع کردن یک مهارت ذهنی و جهانی است. این مهارتی است که با تمرین و تکرار حاصل می شود. باید آن قدر تمرین و تکرار کنید تا این عادت در ذهن نیمه هشیار شما جای بگیرد و بخشی همیشگی از رفتار شما بشود. وقتی این تبدیل به عادت شد حالت خودکار پیدا می کند و انجام دادنش آسان می گردد.

اعتیاد مثبت را در خود ایجاد کنید

شما میتوانید به اعتماد و اطمینان خاطر و صلاحیتی که در خود احساسی می کنید عادت کنید. وقتی این اعتیاد ایجاد میشود، تقریباً بدون اینکه فکر کنید زندگی خود را به گونه ای سازمان می دهید که ابتدا کارها و پروژه های مهم تر را شروع و به انجام برسانید. این گونه شما به واقع به موفقیت و تأثیرگذاری معتاد می شوید و این یک اعتیاد مثبت است.

راه میان بری وجود ندارد

تمرین، کلید احاطه پیدا کردن بر تمامی مهارت هاست. خوشبختانه، ذهن شما به یک عضله شباهت دارد. هر چه از آن بیشتر استفاده کنید، قدرتمندتر می شود. با تمرین میتوانید هر رفتاری را بیاموزید و هر عادتی را که مطلوب می پندارید، در خود ایجاد کنید.

سه کیفیت برای شکل گیری عادت

برای ایجاد عادت تمرکز کردن به سه کیفیت مهم نیاز دارید که همه آنها آموختنی هستند. این کیفیات عبارت اند از تصمیم گیری و نظم و انضباط و عزم راسخ .

قبل از هر کار، تصمیم بگیرید که عادت به انجام رساندن کار ها را بیاموزید. دوم، در خود نظم و انضباطی ایجاد کنید تا اصولی را که باید بیاموزید، با تکرار به اندازه کافی بیاموزید و بر آن مسلط گردید و سرانجام، در هر کاری که می کنید عزم جزم داشته باشید تا اینکه عادت در شما مستقر گردد و بخشی از شخصیت شما بشود.

آن طور که دوست دارید خود را تصور کنید

روش خاصی وجود دارد که به طریق آن می توانید پیشرفت خود را برای رسیدن به شخصی موثر،مولد و کارآمد تسریع کنید. لازمه این کار این است که پیوسته به پاداش و اجر و منافع عمل گرا شدن، با سرعت حرکت کردن و داشتن تمرکز بیشتر فکر کنید. خودتان را در قالب کسی ببینید که به سرعت کارهایش را انجام می دهد و در کارش از مداومت و انسجام برخوردار است.

تصویر ذهنی شما، و به عبارتی برداشتی که از درون از خود دارید تا حدود زیاد عملکرد بیرونی شما را رقم میزند. جیم کات کارت، که یک سخنران حرفه ای است، میگوید: «شما هر طور که خودتان را ببینید، همان او می شوید.» بهبودی بیرونی با بهبودی درون امکان پذیر می شود. همه چیز بستگی به این دارد که در ذهن خود چه تصور و تصویری دارید. شما از یک توانمندی نامحدود برای آموختن مهارت ها، توانمندی ها و عادت های جدید برخوردارید. وقتی به کمک تکرار و تمرین خودتان را آموزش می دهید تا بر تنبلی و دفع الوقت کردن غلبه کنید و مهم ترین کارتان را ابتدا به انجام برسانید، به سرعت در جاده زندگی به حرکت در می آیید و در کار و زندگی موفقیت را تجربه می کنید.

 مقاله های مرتبط:
روش های کاربردی و سهل برای غلبه بر امروز و فردا کردن انجام دادن کارها
قاعده 80 به 20 را در همه کارها رعایت کنید
تنبلی خلاق را تجربه کنید
به شاخصه های کلیدی بیاندیشید
قانون سه را به کار ببرید
مهارت های کلیدی خود را افزایش دهید
 به خودتان فشار بیاورید
مقهور تکنولوژی نشوید
منبع: قورباغه را بخور نوشته برایان تریسی