من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

شناسایی مشاغل خانگی فریبنده

شناسایی مشاغل خانگی فریبنده

آیا اصولاً شغل و یا حرفه­ ای غیر حضوری و غیر ثابت وجود دارد که یک فرد بتواند بر روی آن سرمایه ­گذاری کرده و بعد از مدتی به یک درآمد خوب و مطمئن دست یابد. آیا می­شود کارمند یک شرکت یا سازمان نبود و بدون نیاز به حضور فیزیکی در آن شرکت یا سازمانی، کسب و کاری برای خود ایجاد کرد که نه تنها امنیت و پشتوانه مالی خوبی برای زندگی ما به وجود آورد، بلکه به صورت تصاعدی و منطقی عایدی و درآمد ما را افزایش داده و نگرانی و تشویش ­های مالی را از زندگی­مان حذف کند؟

پاسخ ما به این سوال یک جواب مثبت قاطع است. بله، این امکان وجود دارد. از این رو قصد داریم در مجموعه مقالات پیوسته ای، شما را با یک شیوه درآمدزایی قدرتمند و معتبر و البته غیر حضوری که می­تواند سود و منفعتی پایدار و رو به رشد را برای­تان ایجاد کند آشنا کنیم و آن چیزی نیست جز بازاریابی بیمه.

اما پیش از آن اجازه دهید یک سوال مهم را مورد بررسی قرار دهیم و آن اینکه آیا اصولاً هر کار یا پیشنهاد کاری غیر حضوری که قابلیت انجام در منزل را دارد، خوب و مطلوب است و می­تواند ما را به ساحل آرامش مالی رهنمون سازد؟

این روزها به واسطه مشکلات اقتصادی عدیده­ ای که گریبان کشور و به تبع آن گریبان مردم را گرفته، هزینه ­های زندگی بالا رفته و درآمدهای معمول خانواده­ ها، کفاف خرج و مخارج زندگی را نمی­دهد. به همین دلیل خیلی­ ها مخصوصاً خانم­های خانه ­دار، افراد بازنشسته و حتی دانشجویان به دنبال راهکارهایی می­گردند که ضمن رسیدگی به امور و وظایف دیگر خود و حتی المقدور بدون نیاز به حضور فیزیکی در یک اداره یا شرکت، برای خود درآمدی خوب و مطلوب ایجاد کنند.

از این رو بحث کارهای غیر حضوری یا کار در منزل، این روزها بسیار داغ شده و اگر سری به بخش نیازمندی­های روزنامه ­ها یا بخش اشتغال و کاریابی سایت­ها و اپلکیشن­هایی مثل دیوار یا شیپور بزنید، با انواع و اقسام آگهی ­های این حوزه که هر یک وعده ثروتمند شدن و درآمد خوب و ­بی ­زحمت را به مخاطب ارایه می­کنند مواجه می­شوید.

متاسفانه درصدی بسیار بالایی از این ­آگهی ­های رنگارنگ و فریبنده، نه تنها معرف کسب و کاری خوب و مطمئن نیستند، بلکه اغلب صرفاً بهانه ­ای هستند برای سوءاستفاده و سودجویی از سیل عظیم افراد شریف و محترمی که صرفاً به دنبال یافتن یک محل درآمد جدید برای خود و خانواده­ خود هستند.

اجازه دهید خیلی سریع به چند نمونه از این آگهی ­های فریبنده که صرفاً به دنبال تامین منافع فرد آگهی ­دهنده هستند نه افراد جویای کار بپردازیم.

فروش آموزش به بهانه کاریابی

متاسفانه خیلی از هنرمندان، صنعتگران و افراد متخصص در سال­های اخیر و به واسطه مشکلات اقتصادی، در کسب و کار خود دچار مشکلات جدی شده­ اند و به نوعی حرفه و کارشان دیگر آنچنان توجیه اقتصادی ندارد. برای مثال یک هنرمند شمع­ ساز را در نظر بگیرید که تا پیش از این به صورت ماهانه تعداد شمع درست می­کرد و با فروش آن به درآمد مطلوبی نیز دست می­ یافت. اما در این سال­ها به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش قدرت خرید مردم، باید محصولات تولیدی­ اش را با حاشیه سود بسیار کمی به خریداران بفروشد.

در این شرایط کم نیستند افراد متخصص و هنرمندی که برای جبران کاهش درآمدهای خود رو به آموزش می­ آورند و تلاش می­کنند از طریق آموزش توانمندی خود به دیگران کسب درآمد کنند. اما در این حوزه نیز یک معضل بزرگ دارند: کمتر کسی به یادگیری هنر، صنعت و تخصص آنها علاقه­ مند است. در این میان برخی که وجدان کاری خوبی ندارند از یک راه فریبکارانه برای جذب کارآموز استفاده می­کنند.

آنها برای فریب افراد، آگهی ­هایی در رسانه­ های منتشر کرده و مدعی می­شوند که شما می­توانید پس از طی یک دوره کارآموزی کوتاه، به عنوان تولیدکننده مثلاً تولیدکننده شمع­ های تزئینی تا هفته­ ای یک میلیون تومان یا بیشتر کسب درآمد کنید.

کسی که این آگهی را می­بیند با خود تصور می­کند که کسب درآمدی بالغ بر چهار میلیون تومان در ماه آنهم از یک کار به ظاهر ساده مثل تولید شمع تزئینی که می­توان آن را در خانه انجام داد، بسیار مطلوب است. برای همین با پرداخت هزینه های چند صد هزارتومان در دوره آموزشی شرکت می­کند. به امید اینکه بعدها بتواند از همان فرد یا شرکت آموزش دهنده سفارش کار دریافت کند. اما این افراد و شرکت­های متقلب نه تنها، اصولاً برنامه­ ای برای ارایه کار به شما ندارند، بعد از فروش کلی مواد اولیه با قیمت­های چندبرابری و دروغین، با بهانه­­ هایی مثل اینکه «کیفیت کارتان خوب نیست» یا «چند وقتی شرایط بازار خراب شده، صبر کنید تا شرایط بهتر شود»، کارآموز را از سر خود باز می­کنند و همچنان به تجارت کثیف خود یعنی کسب درآمد از طریق آموزش و فروش مواد اولیه ادامه می­دهند.

جالب است بدانید حتی برخی از اساتید زبان­های خارجی نیز از این روش کثیف برای جذب دانشجو برای خود اقدام می­کنند. آنها در آگهی ­های خود وعده می­دهند که شما پس از تنها ده جلسه قادر خواهید بود به عنوان مترجم با ایشان همکاری کرده و به درآمدهای خیلی خوبی نیز دست یابید.

درآمدزایی از طریق موبایل و رایانه

صفحات نیازمندی روزنامه ­ها و اپلکیشن­ هایی مثل دیوار و شیپور پر از است از آگهی­ هایی که به شما وعده می­دهند در خانه و فقط با روزی چند ساعت کار، مثلاً از طریق دیدن تبلیغات به درآمدهایی میلیونی برسید. حتی برخی برای تشویق بیشتر مخاطبان، از درآمدهای دلاری نیز سخن به میان می­ آورند.

برای مثال یک آگهی اخیراً توجه مرا جلب کرد که در آن فرد آگهی­ دهنده مدعی شده بود شما با تنها دو ساعت کار به صورت روزانه می­توانید تا 300 دلار برای خود درآمدزایی کنید. برخی نیز مدعی می­شوند تنها با دانلود کردن یک اپلیکیشن و روشن نگاه داشتن رایانه­ تان می­توانید بیت کوین کسب کنید و میلیاردر شوید.

پشت این تبلیغات وسوسه­ انگیز چیست؟ در پاسخ باید به شما عرض کنم که اصولاً هیچ کاری در دنیا وجود ندارد که بدون تلاش و کوشش بتوانید از طریق آن میلیاردر شوید. کما اینکه اگر ممکن بود من با یک رایانه و صرفاً دانلود کردن یک اپلیکیشن میلیاردر شوم، شخص آگهی­ دهنده به جای اینکه راز درخشانش را با من در میان بگذارد، 5 میلیون تومان سرمایه­ گذاری می­­کرد تا یک رایانه بیشتر بخرد و به درآمدهای کلان­ تری نیز دست یابد.

از سوی دیگر این نوع آگهی­ ها معمولاً به یکی از دو شیوه زیر شما در حال فریب دادن شما هستند:

حالت اول: خود فرد آگهی­ دهنده نیز یک قربانی است که مدتی یک کار خاص را برای یک سایت یا اپلیکیشن انجام داده، حالا آن سایت یا اپلیکیشن برای اینکه پول فرد را بدهد، وی را مجبور ساخته تعداد مشخصی از فالوور را برای خود به سایت جذب کند. این در حالی است که اغلب حتی اگر فرد چنین کاری را انجام بدهد نیز سایت یا اپلیکیشن از پرداخت پول مجازی او سر باز می­­زند.

حالت دوم: افراد یا شرکت­های واسطه­ ای زیادی هستند که از شرکت­ها و کمپانی­ های دیگر پول می­گیرند تا سایت یا محصولات آنان را در سطح گسترده به مردم معرفی کنند. این افراد و شرکت­های واسطه­ ای برای جذب مخاطب، تلاش می­کنند به بهانه­ ای مردم را فریب داده و آنها را عضو سایت یا گروه مجازی شرکت اول بکنند. همین. تمام وعده­ هایی هم که به مخاطبان می­دهند دروغ است و اصولاً قرار نیست پولی به آنان پرداخت کنند.

اما در کنار این موارد فریبکارانه، معدود پیشنهادات کاری نیز وجود دارد که نه تنها می­تواند مشکلات مالی شما را حل کند، بلکه از طریق طراحی یک سیستم کاری مطمئن و رو به رشد، می­تواند میزان درآمدزایی شما را نیز به مرور افزایش داده و امنیت مالی و ثروت مالی را نیز برای­تان به ارمغان بیاورد.

این شما هستید که باید با دقت و تامل، از بین پیشنهادات و وعده های مختلف، پیشنهادهای خوب و صادقانه را پیدا کرده و زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.