من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

شدن (میشل اوباما)

خلاصه کتاب “شدن “

 

 

 

کتاب شدن نوشته میشل اوباما،..خاطرات بانوی اول ایالات متحده امریکا و همسر رییس جمهور سابق امریکاست که در سال 2018 منتشر و به چاپ رسیده است …
این کتاب، ماجرای زندگی اولین زن رنگین پوست کاخ سفید است. زنی که هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد به عنوان اولین زن آفریقایی-آمریکایی وارد کاخ سفید شود و با وجود شک‌ و تردیدهایش به توانایی‌های خویش، همواره توانسته است مسیر رشد و پیشرفت را پیش بگیرد و به زنی قدرتمند و تأثیرگذار تبدیل شود.او در خانواده ای از طبقه کارگر متولد شده و پس از موفقیت های پی در پی در دوران تحصیلش و فارغ التحصیلی در رشته حقوق از دانشگاه هاروارد ، در یک موسسه حقوقی مشغول به کار شده و همان جا با باراک اوباما آشنا میشود ..

 

او در این کتاب جذاب و الهام بخش دریاره خاطرات خود از کودکی تا به الان می نویسد

او در اواخر دهه 60 میلادی با نام میشل رابینسون در خانواده‌ای از طبقه کارگر به دنیاآمد.او در طول زندگی، همواره برای رسیدن به تعالی تلاش کرده و در مسیر موفقیتش از الگوها ومربیان مختلفی کمک گرفته است او یک شبه در جایگاه بانوی اول آمریکا قرار نگرفته و برای تبدیل شدن به زنی قدرتمند و تأثیرگذار، راه زیادی را طی کرده است.

نویسنده این کتاب خود میشل اوباما ست و شما در آن با خلاصه‌ای از سرگذشت میشل اوباما آشنا می‌شوید و درمیابیدچگونه تمامی مراحل تحصیلی‌اش را با موفقیت پشت سر گذاشته،با باراک اوباما آشنا شده و در نهایت بانوی اول آمریکا شده است.

میشل اوباما در دانشگاه هاروارد حقوق خواند، اما اشتیاقش به کمک به مردم سبب شد که قید کار در یک دفتر وکالت معتبر را بزند و در راهی که به آن ایمان داشت قدم بردارد. و تمام تلاشش را صرف توسعه جامعه کرد .

 

 

 

 

 

 

فعالیت‌های اجتماعی برای میشل اوباما اهمیت فراوانی دارد و به همین خاطر، زمانی که به کاخ
سفید راه یافت نیز به فعالیت‌های اجتماعی خود ادامه داد و پروژه‌هایی را برای بهبودسلامت کودکان، امور سربازها و وضعیت آموزش به راه انداخت.
هم‌چنین، زنان قدرتمندی که در طول زندگی‌ میشل، الگو و راهنمایش بوده‌اند.
میشل بابت حضور چنین زنانی در زندگی‌اش شکرگزار است و معتقد است که آن‌ها تأثیر زیادی در تبدیل شدنش به زنی قدرتمند داشته‌اند. به همین خاطر، خود را موظف می‌داند که به دیگران کمک کند و نسل آینده رهبران اجتماعی را پرورش دهد…

همچنین در بخش های مختلف این کتاب به ترتیب درباره ورود میشل از طبقه کارگر به کاخ سفید! اوضاع محل زندگی و درخشش تحصیلی میشل ،سال های اولیه زندگی میشل رابینسون ، دوران دانشگاه میشل، آشنایی با باراک اوباما، ازدواج و تغییر مسیر شغلی آغاز فعالیت های سیاسی باراک اوباما ،تغییرات خانوادگی و مصائب فعالیت های سیاسی، کمپین ریاست جمهوری اوباما، زندگی خانواده اوباما در کاخ سفید و اقدامات میشل به عنوان بانوی اول آمریکا شرح میدهد …

در پایان مطالعه این کتاب در میابید که میشل اوباما همواره در زندگی به دنبال تعالی بوده است تعالی به عنوان یک دانش آموز ،یک وکیل ،یک مادر و بانوی اول آمریکا ..همچنین او تلاش کرده است تا در زندگی به جای پیروی از دیگران ،خود را بهتر بشناسد و بفهمد که واقعا می خواهد در زندگی اش چه کاری انجام دهد و با ایمان و باور به خواسته های قلبی اش همواره در زندگی پیش میرود ….