من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

سه قاعده و قانون در زمینه آموزش ذهن

در زمینه آموزشی ذهنی می خواهم به سه قاعده اشاره کنم:

اول: مهم نیست از کجا می آیید. مهم این است که به کجا می روید. آینده مهمتر از گذشته است. شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید، اما با تغییر دادن کاری که امروز می کنید، می توانید آینده خود را تغییر دهید.

دوم: برای اینکه زندگیتان بهتر شود، خود شما باید بهتر شوید. اگر می خواهید درآمدی بیشتر داشته باشید، باید بیشتر بیاموزید. دانش امروزه منبع اصلی ارزش است. اگر میخواهید کیفیت زندگی خود را بهتر کنید، باید بر کمیت و کیفیت دانش و مهارت های خود بیفزایید.

سوم: می توانید آنچه را نیاز دارید بیاموزید تا تبدیل به شخصی شوید که می خواهید. میتوانید به هر هدفی که برای خود تعیین می­کنید برسید. هیچ محدودیتی جز آنچه برای خود در نظر می گیرید وجود ندارد. از امروز به بعد، سعی کنید در هر زمینه ای که برایتان مهم است پیشرفت کنید.

هدف شما باید این باشد که زندگی خود را به شکلی سامان بدهید که از درآمد خوب برخوردار باشید، سطح زندگی بالا داشته باشید و بر شرایط اقتصادی خود مسلط گردید.

 

دانش و مهارت شما سرمایه گذاری هستند

تحصیلات، دانش، مهارتها و تجربه های شما جملگی سرمایه گذاری های شما هستند که تولید ارزشی می کنند که به خاطر آن حقوق می گیرید. اما اینها شبیه سایر انواع سرمایه گذاری ها هستند. اینها به شدت مخاطره آمیز و ریسک پذیر هستند.

وقتی موضوعی را فرامی گیرید یا صاحب مهارتی می شوید، از میزان هزینه ها می کاهید. اما این زمان و پول صرف شده را نمی توانید بازپس بگیرید. هیچ کارفرمایی در بازار ملزم نیست به خاطر مهارتها و تجربه های گذشته به شما حقوق بدهد، مگر آنکه بتواند از مهارت شما برای تولید یک محصول یا خدمتی استفاده کند که مردم امروز حاضر به خرید آن باشند.

 

روی توانمندی هایتان سرمایه گذاری کنید

شما استعدادها و توانمندی هایی دارید که می توانید آنها را به حداکثر برسانید تا درآمدتان به میزان زیاد بیش از حد امروز شود. هدف شما باید این باشد که این توانمندی ها و استعدادها را شناسایی کنید و بعد با تمام وجود متعهد شوید که در زمینه کاریتان به بهترین ها تبدیل شوید.

یکی از کیفیت های انسان های برتر این است که آنها به شدت به خود متکی هستند.آنها در قبال خود و هر اتفاقی که برایشان می افتد مسئولیت پذیر هستند. آنها خود را منبع موفقیت می دانند و مسئولیت مشکلات و مسائلی را که برایشان پیش می آید می پذیرند. موفق ها می گویند:«هر اتفاقی بیافتد به من مربوط است.» 

 

بازدهی خود، بر روی انرژی را افزایش دهید

برای دستیابی به آنچه توانمندی بدست آوردنش را دارید، باید در کار و زندگی خود یک برنامه ریز استراتژیک ماهر شوید. اما به جای اینکه بخواهید بازدهی روی سرمایه را افزایش دهید، هدف باید این باشد که بازدهی روی انرژی را بالا ببرید.

 

امتیاز رقابتی شما

در بازاریابی استراتژیک خود و خدماتتان چهار نکته مهم وجود دارد که در مورد شرکت های عظیم ، درباره داوطلبان در انتخابات، و افرادی که می خواهند از طریق کار و حرفه خود کسب درآمد کنند، به یکسان صدق می کند.

اولین نکته از چهار نکته کلیدی تخصص است. امروزه داشتن تخصصی حیاتی است. کسی نمی تواند برای همه در حکم همه چیز باشد. کسی که در همه امور تخصصی داشته باشد، درواقع متخصص نیست و این در حالی است که تخصص حرف اول را می زند.

دومین نکته مهم در بازاریابی استراتژیک خود توجه به تفاوت ها است. باید بدانید در چه کاری می توانید متفاوت و بهتر از دیگران ظاهر گردید. توجه داشته باشید که کافیست تنها در یک زمینه بهتر از دیگران باشید تا از بقیه فاصله بگیرید. باید این زمینه را پیدا کنید.

سومین اصل، بخش بندی بازار است. باید به بازار توجه کنید و ببینید در چه زمینه ای بهتر می توانید کار کنید، استعدادها و قابلیت های شما به درد چه فعالیتی در بازار می خورد. چگونه می توانید انرژی خود را به کار گیرید تا بیشترین بازدهی را بدست آورید.

و سرانجام به نکته آخر در بازاریابی استراتژیک می رسیم که همانا تمرکز کردن است. پس از آنکه تصمیم گرفتید در چه زمینه ای می خواهید تخصص پیدا کنید و چگونه میخواهید متفاوت از دیگران باشید و در چه بخشی از بازار می توانید موفق تر عمل کنید، کار بعدی تان این باید باشد که انرژی تان را متمرکز کنید تا در کارتان یک استثنا شوید. توجه داشته باشید که بازار تنها برای کارهای استثنایی و عالی پول استثنایی می پردازد.

 در تحلیل آخر، هر کاری که تاکنون انجام داده اید، پیش زمینه ای برای عالی و برجسته شدن در کارتان است. وقتی در آنچه دیگران می خواهند و به آن احتیاج دارند عالی شوید، به سمت اشخاص موفق و پر درآمد جامعه قدم بر می دارید.

مقالات مرتبط:
کسب درآمد
سه عامل، زندگی اقتصادی و آینده شما را متحول می کند
هفت نکته مهم درباره مدیریت شخصی
کار مناسب پیدا کنید
۷ خواسته کارفرمایان
قدرت متقاعد سازی
راه موفقیت را سؤال کنید
هفت اقدام برای رسیدن به هدف
مدیریت مفید پروژه
قوانین مورفی در شغل
هفت اصل ضروری در کسب و کار
مسائل را به شکل نظام مند حل کنید
چگونه بیشتر حقوق بگیرید
همیشه به سود بیندیشید
منبع: کسب درآمد نوشته برایان تریسی