من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

سمینار اثر مرکب (دارن هاردی)

اثر مرکب
(سمینار اثر مرکب)

اثر مرکب نام کتابی است که توسط دارن هاردی نویسنده و سخنران معروف آمریکایی نوشته شده است. دارن هاردی در سراسر دنیا سمینارهای زیادی در ارتباط با مطالب ذکر شده در این کتاب برگزار کرده است.

طبق نظرات دارن هاردی، اثر مرکب اصلی که منجر به، به دست آوردن پاداش‌های عظیم از طریق انتخاب‌های کوچک می‌شود. حتما ضرب المثل “قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود” را بارها به گوشتان خورده است.

این کتاب قصد دارد به همین مسئله بپردازد، که چگونه انتخاب‌های کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت ما در زندگیمان می‌تواند منجر به پاداش‌های بزرگ شود. اما به راستی اثر مرکب چیست؟

در این مقاله از سایت آکادمی هفت ابتدا نگاهی مختصر به اثر مرکب خواهیم پرداخت و سپس در ادامه آن سمینار اثر مرکب دارن هاردی را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم.

اثر مرکب چیست؟

 همانطور که می‌دانید شرایطی که امروز در آن قرار دارید، نتیجه تمامی انتخاب‌هایی است که در گذشته داشته اید و آینده شما نیز بوسیله انتخاب‌های امروزتان ساخته خواهد شد.

همه انسان‌ها معمولا قدرتی را که انتخاب‌های کوچک زندگیشان دارد دست کم می‌گیرند به دلیل اینکه فقط به تاثیر لحظه‌ای آن تصمیم دقت کرده و به تاثیرات انتخاب‌هایشان در بلند مدت فکر نمی‌کنند.

جالب است بدانید که تمامی اعمال کوچک و معمولی ما با گذشت زمان و تکرار قدرت خود را نمایان می‌سازند. اما نگران نباشید، شما می‌توانید از همین امروز قدم اول برای تغییر را بردارید.

لازم به تصمیمات بزرگ نیس بلکه فقط کافی است اولین قدم، حتی کوچکترین قدم را برداشته و به صورت مداوم و مستمر آن را انجام دهید، پس از مدتی تحولات مثبتی که در زندگیتان اتفاق می‌افتد را مشاهده خواهید کرد.

تاثیر انتخاب ها و اعمال در زندگی
(تاثیر انتخاب ها و اعمال در زندگی)

قدم اول را بردارید

“همیشه اولین قدم سخت‌ترین قدم است”، همه ما بارها این جمله را شنیده‌ایم اما استمرار ورزیدن در اولین قدم همیشه سخت است. برای اینکه اثر مرکب خود را در زندگیتان نشان دهد باید به صورت مستمر کارهایتان را انجام دهید.

برای این کار ابتدا لازم است که با انتخاب‌های خود آشنا شوید برای اینکار برای چند روز تمامی کارهای خود، از کوچکترین و بی‌اهمیت‌ترین کارها تا مهم‌ترین آن‌ها را یادداشت کنید. این کار در ابتدا کمی سخت به نظر می‌‎رسد اما پس از مدتی عادت خواهید کرد.

هر شب قبل از رفتن به رختخواب کارهایتان را مرور کنید و با خود فکر کنید کدام یک از اعمالتان در دراز مدت تاثیر مثبتی در زندگی شما خواهد داشت و کدام یک اثر منفی، با این روش پس از گذشت مدت زمانی، شما قادر خواهید بود انتخاب‌های هوشمندانه‌تری بگیرید. 

ثبات قدم داشته باشد

حال که متوجه شدید که برای تغییر نیاز است که با انتخاب‌های خود آشنا شوید زمان استمرار است. هیچ عادت و رفتاری بدون تداوم اثربخش نخواهد شد. 

حتما به گوشتان خورده که می‌گویند: “رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.”، پیوستگی در اعمالتان تاثیر زیادی در نتیجه‌بخش بودن آن خواهد داشت.

سخن آخر

اثر مرکب یکی از مطمئن‌ترین قوانین موفقیت است. همانطور که متوجه شدید اثر مرکب به آگاهی شما از انتخاب‌های کوچک زندگیتان و تاثیرگذاری آن‌ها در زندگی آینده شما اشاره می‌کند. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب سایت دارن هاردی مراجعه کرده و مطالب بیشتری را مطالعه کنید. 

در ادامه این مطلب سمینار اثر مرکب از دارن هاردی را برای شما قرارداده‌ایم تا به طور کامل با اثر مرکب و تاثیرات آن در زندگیتان آشنا شوید. ّممنون که تا انتهای این مطلب با آکادمی هفت همراه بودید. امیدوارم از تماشای این سمینار نهایت استفاده را ببرید.