من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

زمینه ای انتخاب کنید که توسعه پذیر باشد

توسعه ­پذیر بودنِ کسب و کار فاکتوری است که می­تواند شغل شما را به یک کسب و کار میلیونی تبدیل کند و به قول دانیل رونین سرپرست شرکت مشاوره ­ای دی او اس یو کی: اگر کسب و کاری که میخواهید شروع کنید توسعه پذیر نیست، بهتر است اصلا آن را شروع نکنید.

مفهوم توسعه پذیری شامل ملاحظات مربوط به هزینه­ های بهره برداری نیز می­باشد. رونین اشاره می­کند:«بهترین کسب و کارها آن­هایی هستند که برای توسعه به هزینه ­های بهره برداری زیادی نیاز نداشته باشند.به عنوان مثال یک برنامه ­نویس بعد از اتمام یک کد نرم افزاری می­تواند بدون هیچ هزینۀ دیگر آن را به تعداد دلخواه بفروشد. بنابراین این کار یک کار توسعه ­پذیر به حساب می ­آید.»

معرفی کارآفرین:

اولیور برندون بنیانگذار شرکت مسافرتی ای تی دی. او می گوید در جایی خواندم هرکاری می­خواهید انجام دهید باید نسبت به آن  کاملاً علم داشته باشید… و تنها چیزی که من به آن کاملاً علم داشتم خرید و فروش بلیط بود… یک طرح توجیه اقتصادی نوشتم و روی دو نکته پافشاری کردم. اول اینکه هیچ­گاه بلیط ­ها را از طریق آژانس ­های گردشگری نفروشم. دوم اینکه هیچ وقت بلیط مکان­ هایی مانند هتل که پر خواهند شد را نفروشم. با اجرای این دو قانون هیچ محدودیتی برای من وجود نداشت.» برندون با این کار قابلیت توسعه پذیری را برای کسب و کار خود فراهم کرد. وی می­توانست فعالیت خود را تا بی نهایت ادامه دهد.

مقالات مرتبط:
 مقدمه / گام اول / گام دوم / گام سوم / گام چهارم / گام پنجم
گام هفتم / گام هشتم / گام نهم / گام دهم
گام یازدهم / گام دوازدهم / گام سیزدهم / گام چهاردهم / گام پانزدهم
گام شانزدهم / گام هفدهم / گام هجدهم / گام نوزدهم / گام بیستم
منبع: شما هم می توانید کارآفرین شوید