من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

 

 

خلاصه کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

نام کتاب: خلاصه کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران
نویسنده: دکتر دیوید لیبرمن

1-هرکس را به خودتان علاقمند سازید

متقاعد کردن –

• تا جایی که می توانید در کنار فرد مورد نظر خود به سر برید زیرا نزدیکی سبب ازدیاد علاقه می¬گردد نه تنفر.
• سعی کنید هنگامی با وی صحبت کنید که وضعیت و روحیه ¬ای مناسب برخوردار باشد تا قانون پیوند تحقق یابد. درباره علایق یا تجارب مشترک صحبت نمایید و سعی کنید بیشتر گوش فرا دهید و کمتر صحبت کنید.
• جهت تحقق قانون علاقه متقابل، اگر به دلیلی او را تحسین می¬کنید و به وی احترام می¬گذارید اطمینان حاصل نمایید که او را نسبت به این امر آگاه سازید.
• از او بخواهید که لطف کوچکی در حقتان انجام دهد ، اما مطمئن باشید که اجبار در کار نباشد. این موضوع سبب می شود که به طور ناخودآگاه بیشتر به شما علاقمند گردد.
• با تقلیداز حرکات، آهنگ صحبت و الگوهای آوایی وی، خود را با او هماهنگ ساخته و یک پل روانی به وجود آورید.
• همه ما به سوی افرادی که دارای اعتماد نفس می باشند گرایش داریم. اعتماد بنفس خود را با حدی نگرفتن بیش از حد خود نشان دهید.
• سعی کنید در وی،احساس خوبی رانسبت به خودش ایجاد نمایید.
• طرز فکری مثبت داشته باشید. همه ما به اشخاصی که پرشور و سرزنده هستند و از زندگی خود خوشنود می باشند تمایل داریم.

 

2-در نظر هر کس به طوری وصف ناپذیر جذاب جلوه نمایید

متقاعد کردن –

• سعی کنید زمانی با محبوب خود ملاقات کنید که احساساتش به شدت بر انگیخته شده باشد.
• جوان به نظر رسیدن، جذابیت را افزایش می دهد. ژست و حرکات و طرز راه رفتن شما تا حد زیادی بر جوانی شما دلالت دارد.
• تنها با خیره شدن در چشمان یک شخص می¬توان حس عاشقی را در وی بیدار ساخت. هنگام گفتگو با فرد مورد علاقه خود مستقیماً در چشمانش نگاه کنید.
• هنگامی که از اعتماد بنفس کمتری برخورداریم دیگران را جذاب¬تر می¬پنداریم. هنگامی با محبوب خود قرار ملاقات بگذارید که به علتی از اعتماد بنفس کمتری برخوردار می¬باشد تا در نظر وی جذاب¬تر وی جذاب¬تر جلوه نمایید.
• زمانی که فرد مزبور به شما علاقمند گردید به وی گوشزد نمایید که مجذوب وی گردیده¬اید تا بدین ترتیب جذابیت شما در نظرش بیشتر شود.

3-متقاعد کردن – چگونه در اولین برخورد، تأثیری عمیق از خود بر جای گذاریم
متقاعد کردن –
• لبخند بزنید! لبخند بیانگر چهار خصلت پسندیده است: اعتماد بنفس ، خوشحالی، اشتیاق و از همه مهم تر پذیرش.
• از تأثیر اولویت بهره گیرید و لحظات اولیه ملاقات ( پنج دقیقه اول یا چیزی در همین حدود) را به بهترین نحو آغاز نمایید تا بقیه گفتگوی شما از این فیلتر بگذرد و بدین وسیله تأثیری عمیق از خود بر جای گذارید.
• پدیده روانشناسی « زمینه سازی و حضور» به طور چشمگیری در تأثیرگذاری اولین ملاقات ما نقش دارد. پس پیش از ملاقات به طور نامحسوس زمینه را آماده سازید.

4-در کلیه روابط بلافاصله برتری خود را اثبات کنید
متقاعد کردن –
• انسان تمایل به آنچه دارد که نمی ¬تواند به دست آورد و برای آن چه که به سختی به دست می¬ آورد ارزش بیشتری قائل است. اگر کسی شما را به سادگی به دست آورد به سادگی نیز رها خواهد کرد.
• اگر زندگی نامتعادلی داشته باشد، تصوری نامناسب از رابطه خواهید داشت. تعادل، یک دورنما در اختیار شما قرار می ¬دهد و شما به واسطه داشتن دورنما قادر خواهید بود در روابط خود تصمیمات بهتری اتخاذ نمایید.
• هنگامی که همه جوانب تردید از میان رود در نظر فرد عادی می شوید. با ایجاد تردید و شبهه، به سرعت اشتیاق را در او بیدار سازید.

5-در نظر همه مردم مانند جواهر بدرخشید
قیمت و میزان دست یابی دو عامل عمده روان¬شناسی هستند که تعیین¬گر ارزش هر چیز یا هر شخص می¬باشند. طرز استفاده از این دو عامل به طور قابل توجهی ارزش هر کس یا هر چیزی را در نظر ما کم یا زیاد می¬کند.

6-چگونه تحت هر شرایطی خونسرد و دارای اعتماد بنفس به نظر آییم
• تأثیر فیزیولوژیکی و با اهمیت میزان قند خون را سرسری نگیرید . با اجتناب از خوردن مواد قندی و کربوهیدرات¬های خالص، از پیدایش واکنش جنگ و گریز اجتناب نمایید.
• لبخند بزنید. تحقیقات ثابت کرده¬ اند که تنها عمل لبخند زدن شما را آرام کرده و حقیقتاً احساس راحتی و آسایش را در شما به وجود می¬آورد.
• شمرده و عمیق نفس بکشید. هنگامی که عصبی می¬ شویم عادت داریم نفس¬ خود را در سینه حبس کنیم . تنفس عمیق و منظم ، بلافاصله سیستم اعصاب مرکزی را آرام کرده و در نتیجه اعصاب شما را آرام می ¬سازد.
• برای کاهش استرس و تنش در بلند مدت، از تمرینات یوگا استفاده کنید. سیستم اعصاب مرکزی از مغز و نخاع تشکیل شده، بنابراین چنانچه بدن شما از نرمی و راحتی برخوردار نباشند، دستیابی به آرامش کامل ذهنی، امری محال است.

7-تست شش ستاره جهت محک زدن یک دوست صمیمی و یک رنگ
اگر فرد مورد نظر شما، چهار یا بیش از چهار مورد از تست شش ستاره فوق را با موفقیت سپری کرد، احتمالاً دوست خوبی است و می¬توانید روی او حساب کنید. اگر در سه مورد یا کمتر ، امتیاز کسب کرد به احتمال زیاد باید در دوستی خود با وی دقت بیشتری داشته باشید یا با او در این¬باره گفتگو کنید. اگر هر کسی در زندگی خود مشغله زیادی داشته باشد به طور ناخودآگاه آشفته و بی¬تفاوت خواهد شد . بنابراین بهترین راه این است که برای سنجش دوست خود از طریق تست شش ستاره تنها به یک دوره بیست و چهار ساعته اکتفا نکنید و یک محدوده زمانی بیشتری برای آن در نظر بگیرید.

8-چگونه با یک پرسش ساده به بهانه ها و اظهارات دروغین اشخاص پی ببریم
بهره گیری از تکنیک معما، به راحتی می توانید یک موضوع را عنوان کرده و مشاهده کنید که فرد چه واکنشی در برابر آن بروز می¬دهد. اطمینان حاصل نمایید که موضوعی که عنوان می¬کنید (برای مثال ، دقیقاً مرتبط با محلی باشد که وی در آن حضور داشته) تا بتوانید به حقیقت داستان وی پی ببرید . همچنین موضوعی که عنوان می-کنید باید حتماً محتمل، اما غیر واقعی باشد. سپس بنشینید و ببینید که آیا بلافاصله و بی¬درنگ به پرسشتان پاسخ صحیح می¬دهد؟ در صورتی که دچار تردید شد، می¬توانید اطمینان حاصل نمایید که دروغ می¬گوید.

9-چگونه تشخیص دهیم که فردی قصد فریب دادن ما را دارد
به طور منطقی و واقع بینانه سخنان وی را بشنوید و دقت کنید که چه پیامی از آن برداشت می¬شود. شتابزده و از روی احساسات عمل نکنید. مواردی که در بالا عنوان شد با برانگیختن احساساتتان بر روی حقایق سرپوش می-گذارند و شما را از تصمیم¬گیری صحیح بر حذر می¬دارند. علاوه بر سخنان ، به سخنران نیز توجه داشته باشید و اگر سخنان وی به ترفندهای فوق شباهت داشت، تأمیل کنید و واقع بینانه حقایق را بررسی کنید تا بدین ترتیب به یک عروسک خیمه شب بازی در دست شیادان مبدل نشوید.

10-چگونه متوجه شویم فردی بلوف می زند
با توجه به اینکه شخصی چگونه سعی دارد خود را عنوان و مطرح کند بلافاصله می¬توانید بلوف زدن وی را برملا سازید. کسی که بلوف می¬زند همیشه به منظور ایجاد یک تصور غلط و تصور ساختگی از خویش،‌ به طور محسوس و آشکاری غلو و مبالغه می کند.

11-چگونه به باطن اشخاص پی ببریم
با مطرح کردن یک پرسش،‌بدون اینکه فرد را به چیزی متهم کنید ، تنها اشاره ای بر موضوع داشته باشید . سپس با سنجیدن پاسخ وی به راحتی می¬توانید پی ببرید که آیا او چیزی را از شما پنهان می¬ کند یا خیر. این یک تست روانشناسی سریع و مؤثر است!

12-چگونه هرکس را بر آن داریم که نظر واقعی خود را بیان کند
اگر کسی علاقه و نظر مساعد خود را نسبت به یک ایده¬، شخص یا چیزی ابراز نمود تنها از وی بپرسید که به نظر او چگونه می ¬توان آن را بهتر و کامل¬تر نمود.

13-چگونه سبب شویم هرفرد تحت هر شرایطی به سرعت تصمیم گرفته و وارد عمل شود
• با محدود ساختن گزینه ¬های فرد، از تأمل و تعمق بیش از حد وی در تصمیم¬ گیری جلوگیری نمایید. گزینه ¬های کمتر سبب خواهند شد که وی راحت¬تر و سریع¬تر تصمیم گرفته و پس از آن نیز تصمیم خود را عوض نکند.
• برای انجام عمل،‌ سر رسید و مهلت تعیین کنید. مهلت تعیین کردن موجب می¬شود که حداکثر استفاده را از وقت تعیین شده ببریم و فعالیت بیشتری از خود نشان دهیم.
• هنگتمی که قدم کوچکی در جهتی بر می ¬داریم تمایل می ¬یابیم که آن را دنبال کرده و به خواسته¬ های بزرگتر در این راه تن در دهیم. پس ابتدا با یک درخواست کوچکتر فرد را وارد عمل کرده و قانون تداوم (نیوتن) را به خدمت بگیرید.
• با به کارگیری سخنان و حرکات خود از قانون توقع استفاده کنید.