من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

رابطه‌مندی

رابطه برقرار کردن با مردم در هرجا که آنها هستند

مایکل دیور(Michael Daever) در اوایل 1960 به دنبال رهبری بود که بتواند به او ایمان بیاورد و از او پیروی کند. شخصی که او پیدا کرد، هنرمند سیاستمدار شده‌ای به نام رونالد ریگان بود. او درباره ریگان میگوید:« ریگان کم روترین مردی بود که که من تاکنون دیده‌ام». با این وجود ریگان قادر بود تا با هرکسی چه رییس جمهور یک کشور دیگر، یک کارگر و یا یک روزنامه‌نگار بداخلاق ارتباط برقرار کند. او می‌توانست در هر کس این احساس را ایجاد کند که او بهترین دوستش است. حتی کسی را که او هرگز ندیده بود.

توضیح:

تیم ها افرادی را میخواهند که رابطه‌مند باشند. هرکسی دوست داشت که در کنار رونالد دریگان باشد چون او می‌فهمید که رابطه‌ها چسب‌هایی هستند که اعضای تیم را به هم می‌چسبانند. اگر می‌خواهید بدانید آیا ارتباطات محکمی با اعضای دیگر تیم برقرار کرده‌اید یا نه، این پنج خصیصه را در خود جستجو کنید:

  • احترام: وقتی صحبت بر سر رابطه‌ها می‌شود، همه چیز از احترام شروع می‌شود.. باید حتی قبل از آنکه دیگران کاری را انجام داده باشند که در خور احترام باشند، احترام را به آنها نشان دهید.

  • تجربیات مشترک: نمیتوانید با کسی که او را نمی‌شناسید رابطه داشته باشید بلکه نیازمند تجربیات مشترک در میان هم‌تیمی‌ها و در طول زمان است.

  • اعتماد: شاعر اسکاتلندی جورج مک دونالد زمانی گفت:«قابل اعتماد بودن صفتی بزرگتر از دوست داشته شدن است.» بدون اعتماد نمی‌توانید هیچ نوعی از رابطه را تحمل کنید.

  • رابطه متقابل: ارتباط‌های یک نفره دوام ندارد. رابطه‌ای که در آن یک نفر همیشه دهنده و دیگری همیشه گیرنده باشد، نهایتاً از هم میپاشد.

  • لذت متقابل: وقتی که رابطه‌ای ایجاد می‌شود و استحکام می‌یابد، افرادی که در آن رابطه درگیر هستند، از یکدیگر لذت میبرند.

عمل:

به منظور برقراری ارتباط هر چه بیشتر با هم تیمی‌هایتان…

  • به جای تمرکز روی خودتان بر دیگران تمرکز کنید

  • سوالت درست بپرسید

  • تجربیات مشترک را با هم در میان بگذارید

  • کاری کنید که دیگران احساس کنند برایتان اهمیت ویژه‌ای دارند

نمونه:

فردریک ویلیام اول، شاه پروس خلق و خوی خوبی نداشت و بیشتر وقتش را با ارتشش سپری می‌کرد. او اغلب به تنهایی در خیابانهای برلین قدم می‌زد و مردم از او فرار می‌کردند. او حس احترام را در مردم برنمی‌انگیخت و راه ارتباط با آنها را نمی‌دانست.

مقالات مرتبط:
انعطاف پذیری و سازگاری
همکاری و مشارکت و تعهد
ارتباط
شایستگی و قابل اتکا بودن
منضیط بودن
ارتقا دادن دیگران و اشتیاق
هدفمند بودن و آگاهی از وظیفه
از درختان تا تلفن‌ها
راه‌حل‌گرا بودن
چگونه عضو خاصی از یک تیم باشیم
منبع: 17 اصل کار تیمی نوشته جان سی.ماکسول