من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

در را باز کن خواسته ها پشتِ درمنتظرند

 

 

 

در را باز کن خواسته ها پشتِ درمنتظرند

 

نویسنده : حانیه فتاحی

 

همه ی انسان هایی که بر روی کره زمین وجود دارند خواسته ای دارند،یعنی موجودی وجود ندارد که در سر خود خواسته ای را نداشته باشد.

ممکن است در مورد رویاها و آرزوهامون باکسی صحبت نکنیم ولی همیشه در گوشه ذهن خود در حال زندگی با شخصیتی هستیم که آرزو داریم باشیم.

اما شاید یه جاهایی که داریم رویا پردازی میکنیم باخودمون بگیم یعنی ممکنه من به اینجا برسم ؟ فکر نکنم من بتونم ،مدام در حال درگیر بودن با این افکار منفی هستیم.

اما وقتش رسیده به این نتیجه برسیم که رسیدن به خواسته هایمان کار غیر ممکنی نیست یعنی چیزی نیست که از عهده آن برنیاییم به قول استاد الهی قمشه ای همین که چیزی  در ذهنمون هست و بهش فکر میکنیم یعنی میتونیم بهش برسیم وتواناییش و داریم کافیه تلاش کنیم.

به طور کل خواسته یعنی میل شدید به یک چیز بخصوص.

 

واما به مواردی بپردازیم که با عمل کردن به آن ها رسیدن به خواسته ی قلبی مان امری ست حتمی:

 

۱-تعیین دقیق خواسته

ابتدا به صورت واضح و دقیق باید روشن کنیم که چه چیزی از این دنیا میخواهیم اگر به چه چیزی برسیم نهایت آرزوی ماست.

در هنگام رویا پردازی ما گاهی خود را در لباس یک پزشک گاهی رئیس شرکت و…. میبینیم اما این درست نیست باید خواسته ای مشخص داشته باشیم .

قلب شما بهترین ابزاری است که برای رسیدن به هدف و شور حقیقی‌تان در اختیار دارید. از خودتان بپرسید چه چیزی را دوست دارید و شروع کنید به سمت آن قدم بردارید. وقتی انگیزه‌ی درونی‌تان را پیدا کردید و شادی قلبی‌تان را یافتید، الهام و انگیزه به قلب و روح شما جاری می‌شود. وقتی از قلب‌تان دستور می‌گیرید، طبیعتا بیشتر لذت می‌برید و انگیزه‌ی بیشتری برای اکتشاف دارید. با انجام کاری که به آن عشق می‌ورزید، انگیزه‌ی بیشتری در درون‌تان خواهید داشت و نسبت به چیزی که بیشترین لذت و رضایت را برایتان دارد آگاه‌تر خواهید شد.

 

۲- باور داشتن به اینکه به خواسته مان می رسیم

 

باید با تمام وجود به محقق شدن خواسته های خود باور داشته باشید. به خاطر داشته باشید که باور کردن تفاوت بسیاری با تصور کردن دارد. در تصور کردن، کار اصلی ذهن این است که چیزهایی که وجود ندارد را تصویرسازی کند. به عبارت دیگر این کار ذهن یک لذت و خوشی زودگذر می باشد.

 

اما در باور کردن، نوع کاری که ذهن انجام می دهد کاملاً فرق دارد. برای این منظور ذهن می بایست چیزی که وجود ندارد را تصویرسازی کند و بپذیرد که واقعیت دارد و آن را در خود پرورش دهد. باید چیزی که در آینده اتفاق افتاده را تصویرسازی کند. در صورتی که قادر باشید مراحل «باور پذیری » را به خوبی پشت سر بگذارید، بخش بزرگی از راه رسیدن به خواسته ها را پشت سر گذاشته اید.

 

بسیاری از روانشناسان بر این عقیده اند که انسان ها این توانایی را دارند که بر روی مغز خود شیارهایی را حکاکی کنند و بر تمام اعمال خود احاطه داشته باشد. در واقع این مسئله که شما با انجام برخی از رفتارها و تفکرات می توانید شیارهای را در بخش خاکستری مغز ایجاد کنید، به اثبات رسیده است. تصور کنید که برای انجام کاری به شدت استرس دارید و در معرض یک چالش بسیار بزرگ قرار گرفته اید. این مسئله اصلا اهمیت ندارد که شما به چه دلیل دچار استرس شده اید، بلکه آن چیزی که اهمیت دارد این است که شما بی درنگ در سیستم عصبی باورها که در مغزتان شکل گرفته است گرفتار می شوید. سیستمی که خیلی وقت پیش در مغز شما نصب شده است.

 

اگر بیشتر باورهای شما مثبت و قدرتمند باشند، شما را به سمت موفقیت در زندگی سوق می دهند، اما اگر بیشتر باورهایی که دارید در زمره باورهای محدود کننده باشند، همین باورهای محدود کننده شما را به سمت عدم موفقیت و تباهی سوق خواهند داد. اما نقطه امیدوار کننده این است که همه باورهای ما انسان ها توسط خودمان ساخته شده اند و هر زمان که بخواهید آماده تغییر دادن هستند؛ تا درهای زندان را به سمت شما بگشایند. پس امید خود را از دست ندهید و تلاش کنید با تقویت باورها درصدد ساختن یک زندگی موفق برآیید.

 

 

 

 

 

 

 

 

۳-ایجاد احساس لیاقت نسبت به  رسیدن به خواسته

 

احساس لیاقت و ارزشمندی چیزی نیست که دیگران آن را به شما بدهند. اگر دیگران شما را لایق بهترین‌ها بدانند اما خودتان از درون احساس لیاقت و ارزشمندی نکنید هرگز به خواسته‌هایتان نخواهید رسید. لایق ندانستن خود برای رسیدن به خواسته‌ها در تاریک‌ترین لایه‌های ذهنتان پنهان می‌شود و باعث ایجاد حفره‌های ذهنی می‌شود. گاهی شما به خواسته خود می‌رسید اما به دلیل آنکه خود را لایق آن خواسته نمی‌دانید به سرعت آنچه را کسب کرده‌اید از دست می‌دهید.

نداشتن احساس لیاقت و ارزشمندی به معنی دوست نداشتن خود است. پس اولین راه ایجاد احساس و ارزشمندی این است که خودتان را دوست بدارید. برای ایجاد احساس دوست داشتن خود نیازی نیست کارها بزرگی انجام دهید. بلکه باید همیشه بتوانید همینگونه که هستید خودتان را بپذیرید و دوست داشته باشید.

هر روز به خودتان یادآوری کنید که خداوند قوانین موفقیت و ثروت را برای همه انسان‌ها آفریده‌ است. خداوند همه انسان‌ها را لایق این رسیدن به نعمت‌ها می‌داند. بدون در نظر گرفتن اینکه آن شخص فقیر است یا غنی و بدون در نظر گرفتن اینکه او در چه شرایطی زندگی می‌کند. پس من به عنوان یک انسان لایق بهترین نعمت‌ها هستم و می‌توانم به بهترین‌ها برسم.

 

۴-تمرکز به هدف و خواسته

 

تمرکز به معنی اختصاص دادن تمام توجه و انرژی به یک موضوع است. هنگامی‌که در حال مطالعه کتابی هستیم متمرکز هستیم.

وقتی کار می‌کنیم، حرف می‌زنیم و یا در حال انجام فعالیتی هستیم باید بر روی آن کار تمرکز کنیم.

 تمرکز خود یک مهارت است .

نوشتن چرایی هدف مهمترین راهکا ربرای حفظ تمرکز روی خواسته هایمان است.همه ما اهداف خود را با یک چرایی محکم شروع می‌کنیم.

درس می‌خوانیم زیرا هدفی داریم، در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنیم و یا تصمیم می‌گیریم صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شویم زیرا چرایی و دلیل محکمی پشت این خواسته خودداریم.

بنابراین یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای تمرکز بر هدف مان به آن نیاز داریم نوشتن چرایی هاست.

اگر هدفی دارید و می‌خواهید که این مسیر را تا انتها ادامه دهید و میوه‌ای که کاشته شده ثمره دهد همین الآن چرایی هدف خود را یادداشت کنید و آن را در جایی قرار دهید تا هر زمان احساس کردید سوخت شما در حال کاهش است از آن استفاده کنید.

مرور چرایی یک هدف زمانی مهمتر می‌شود که شکست‌هایی در طول مسیر به وجود می‌آید و مرور این چرایی سوخت لازم برای شروع دوباره را تأمین می‌کند.

 

۵-تمرین تصور خلاق

 

تجسم خلاق تکنیک قدرتمندی است که می‌توان آن را به‌چشم تمرین دید، تمرینی که بارهاوبارها در ذهن اتفاق می‌افتد. به‌‌‌کمک این تمرین می‌توانید از تخیل خود برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی استفاده کنید. اگر این تکنیک به‌درستی به‌کار گرفته شود، می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند. قدرت تجسم کمک می‌کند بتوانید رؤیاهای زندگی خود را جذب کنید و به آنها تحقق ببخشید.

تجسم روی ذهن و ضمیر ناخودآگاه اثر خیلی زیادی می‌گذارد. دلیل آن هم این است که ضمیر ناخودآگاه نمی‌تواند واقعیت و خیال را از هم تشخیص دهد. درنتیجه اگر چیزی را بارهاوبارها در ذهنتان تکرار کنید، ضمیر ناخودآگاه آن را به‌عنوان واقعیت می‌پذیرد و براساس این تخیلات، زندگی شما ممکن است دستخوش تغییرات زیادی شود.

بنابراین، تجسم کمک می‌کند به چیزی برسید که آرزوی آن را دارید و مرتب در ذهن‌تان مجسم می‌کنید. همچنین باعث می‌شود اعتمادبه‌نفسی پیدا کنید که انگار واقعا به خواسته‌تان رسیده‌اید. بنابراین، تجسم، اعتماد به‌ نفس را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود به خودتان ایمان پیدا کنید و به‌این‌ترتیب با انگیزه‌ی بیشتری اهداف‌تان را دنبال کنید تا بالاخره به آنها برسید.

ودرآخر مطمئن باشید به چیزی که در ذهنتان هست خواهید رسید کافیه تلاش کنید.

 

همه خواسته ها  زمان دارند…

هدف های بزرگ، مانند “دويدن” هستند!

برای رسيدن به هدف های بزرگ، بايد تلاش های كوچك را جدی گرفت.

برای دويدن، ابتدا بايد راه رفت، سپس قدم ها را تند كرد و بعد دويدن را رقم زد.

 دويدنِ ناگهانی و بدون مقدمه، هر كس  را از نفس می اندازد… آرام آرام پیش روید تا مدار تان تغییر کند و از هر مرحله لذت ببرید.

 

 

با آکادمی هفت در مسیر موفقیت گام بردارید ……………..