من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

موسس شرکت سورس

دانیل میچل

تاریخ تولد:۱۳ آگوست ۱۹۶۹

وضعیت تأهل: متأهل با دو فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: شش نوع کالج

علایق: مسابقه با موتور، بازی اسکواش، اسکی

فلسفه شخصی: «هر چیزی ممکن است. فقط باید بدانیم چطور.»

دانيل میچل هرگز اجازه نداده کسب و کار مستقل اش دچار کمبود نقدینگی نشود. او که در شهر ساحلی ساوتند آنسی و تنها در کنار یکی از والدین خود بزرگ شده بود اولین شرکت خود در زمینه فروش لوازم اداری را در نوزده سالگی افتتاح کرد. او بودجه مورد نیاز خود را کاملاً به صورت اعتباری از توزیع کنندگان تأمین می کرد و می توانست ۳۰ روز پس از اینکه مشتری به او پول داده بود، بدهی اش را بپردازد.

متأسفانه تمام تجربه او در آن زمینه متشکل بود از ۱۸ ماه فروش لوازم اداری برای فردی دیگر، میچل چیزی از نحوه اداره یک شرکت نمیدانست و پس از دو سال شرکت ورشکست شد.

میچل هنوز مصمم بود شرکتی از خودش داشته باشد و به همین دلیل شروع به همکاری با یک موسسه مالی در لندن کرد تا ببیند یک واحد تجاری واقعاً چگونه اداره می شود. پس از یک سال سفر به سرتاسر آمریکا، میچل که بیست و یک سال داشت فکر کرد زمان آن رسیده که دوباره دست به کاری بزند. پس در سال ۱۹۹۳، شرکتی را تأسیس کرد که کار آن فروش قطعات کامپیوتری به مؤسسات پشتیبانی و خدمات بود. یک بار دیگر او کار را بدون داشتن هیچ پولی آغاز کرد. توانست مکانی برای فعالیت پیدا کند و طی مذاکره با مالک آن موافقت شد که سه ماه بدون اجاره بها در آنجا مستقر شود. او با استفاده از اعتبار توزیع کنندگان کار می کرد و هر گاه لازم میشد، وجوه مورد نیاز را از محل کارتهای اعتباری فراهم می نمود.

او به سرعت متوجه شد که بازار بکری را کشف کرده است و میزان فروش افزایش یافت. پس از پنج سال رشد بی نظیر (به طور متوسط ٪۳۵ در سال) در سال ۱۹۹۸، فهمید که سهولت ورود به این بازار موجب شده تا شرکت او به طور روزافزون در معرض رقابت سایرین باشد.

وقتی به این فکر بود که در قدم بعدی چه کار کند ناگهان متوجه شد که یک فرصت تمام عیار پیش روی خود دارد. میچل که تحت تأثیر کشف خود قرار گرفته بود، تصمیم گرفت کاری را به این شکل شروع کند که از طرف شرکت های بیمه و به جای آنها، اعتبار اظهارنامه ها را تایید نماید و سپس، تعمیر یا تعویض قطعات معیوب را انجام دهد.

كسب و کار او که نامش را سورس گذشته بود، چنان پیشرفت خوبی داشت که پس از یک سال میچل توانست 500هزار پوند در شرکت سرمایه گذاری کند. در پایان سال ۲۰۰۰ این کار درآمد بیشتری نسبت به کار قطعات اصلی داشت. در سال ۲۰۰۱ میچل تصمیم گرفت بخش اعظم سهام خود در کار قطعات اصلی را بفروشد تا بتواند انرژی خود را به رشد و توسعه شرکت معطوف نماید که میزان فروش آن در سال ۲۰۰۴ به ۳۵ میلیون پوند رسید.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج