من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

تغییر بزرگ

خلاصه کتاب تغییر بزرگ از دارن هاردی

اگر می خواهید کسب و کار خصوصی خود را راه اندازی کنید و یک کار آفرین مؤفق باشید به شما خواندن کتاب تغییر بزرگ اثر دارن هاردی را پیشنهاد می کنم. در این کتاب شما با باید‌ها و نبایدهای کارآفرینی آشنا می‌شوید و کلیتی از آنچه باید در شروع کار بدانید به شما آموزش می دهد. کتاب تغییر بزرگ را به تمام کسانی که به دنبال کارآفرینی هستند اما بخاطر نداشتن “مهارت کافی، آشناهای زیاد و یا زمان کافی” از حرکت رو به جلو می هراسند، پیشنهاد می کنم چرا که کتاب تغییر بزرگ دارن هاردی تمام نگرانی های شما را برطرف می کند و به شما نشان می دهد که می توانید یک کارآفرین موفق باشید. با خواندن کتاب تغییر بزرگ اولین قدم را به سمت آینده بهتر برداشته اید. این کتاب نوشته ی دارن هاردی یکی از بزرگترین نویسنده های جهان است.
“دارن، خلاصه ی بهترین هاست!”این جمله را آنتونی رابینز بزرگترین سخنران انگیزشی جهان درباره ی دارن هاردی گفته است.

 

 

 

دارن هاردی
دارن هاردی مؤسس و سردبیر مجله ی مؤفقیت در آمریکاست. به گفته ی خودش او هر سال با متخصصان زیادی گفت و گو می کند، مقاله ها و کتاب های فراوانی را خوانده و بررسی می کند و با افراد مشهور از جمله بازیگران، قهرمانان ورزشی، سرمایه گذاران بزرگ و صاحبان کسب و کار مؤفق ملاقات می کند و در نتیجه همه ی فنون مؤفقیت ، رشد و پیشرفت شخصی را پیدا کرده و به حالت قابل ارائه برای دیگران تبدیل می کند.

 

آنچه از کتاب تغییر بزرگ می آموزید:
• به گفته دونالد ترامپ اولین کلید برای ثروتمند شدن کار در بخش خصوصی است.
• هر کارآفرین مؤفقی روزی مبتدی بوده است ، پس تازه کار بودن شما دلیلی برای عقب نشینی شما نیست.
• تمام کارآفرینان در ابتدای کار استرس را تجربه کرده اند این حس و حال طبیعی و جزءی از روند کار است و دانستن این مورد به شما آرامش می دهد.
• نویسنده قصد دارد که به شما کمک کند تا تغییری بزرگ در زندگی تان ایجاد کند و ذهن شما را به ذهن یک کارآفرین تبدیل نماید.
• متغیر مؤثر در کارآفرینی فقط و فقط خود شمایید، یعنی پارامتر متمایز کننده بین افرادی که در بیزینس خود موفق شده یا با شکست مواجه شوند تنها خود آن فرد بوده است پس روی شخصیت خودتان کار کنید تا به بالاترین سطح مؤفقیت در کسب و کار خود برسید.
• خواستن به تنهایی نمی تواند مؤفقیت را تضمین کند بلکه آنچه مؤثر است داشتن دلیل محکم و کافی برای شروع کار می باشد تا اینکه از کار دلسرد نشوید و بتوانید به اندازه ی زیادی به کارتان تعهد پیدا کنید.
• در ابتدای مسیر نباید به دنبال چگونگی تغییر بود بلکه چرایی تغییر را باید یافت، چرایی قوی تا ایجاد انگیزه ای برای مبارزه با تمام سختی های این مسیر باشد. دلیلی فراتر از مسائل مادی!
• انگیزه قوی ترین نیرو برای برداشتن قدم اوَل است.
• مهمترین کشف، کشف علایق شماست. این علایق بنزین و سوخت لازم برای موتور کارآفرینی شماست و به رویاها و هدف های شما شکل می دهد.
• با اعتماد به نفس به سوی رویاهایتان حرکت کنید و چراغی که همیشه دوست داشتید یکبار و برای همیشه روشن کنید.

 

 

خلاصه کتاب تغییر بزرگ :
در این جا ۵ مین که کارآفرینی شما را تهدید می کند را عنوان می کنیم تا شما از آنها دوری کنید.
اولین مین در کتاب تغییر بزرگ: پارامترهای موفقیت قدیم خود را کنار بگذارید.
در واقع اینها برای موفقیت شما در کارآفرینی هیچ نقشی ندارند چرا که برای بدست آوردن آنها تلاش کرده و به آنها متکی بوده اید.
1. شغل قبلی شما براساس تلاشهای شما بنا شده بود ولی این مدل بیزینس براساس آموزش های که شما به دیگران می دهد پی ریزی می شود.
2. سیستمی پیاده کنید که هر کس با مهارت و دانش کم خود بتواند از آن استفاده کند.
3. همانند یک دانش آموز باشید تا بتوانید خیلی راحت درس‌های جدید فراگیرید.
4. به سیستم اعتماد کنید و دیگر ۱۰۰% کار را شما نباید انجام دهید و این سیستم است که بخشی از کار را انجام می دهد.
5. از ابزارها استفاده کنید ، اما ابزار نباشید.
دومین مین در کتاب تغییر بزرگ: عدم وجود ساختار و محدودیت.
یعنی دیگر شما محدود به زمان و مکان خاصی نیستید و لازم نیست برای انجام امورتان به رئیس جواب پس دهید و زیرنظر باشید. اما این مزیت ممکن است به یک عیب بزرگ تبدیل شود چون ما انسان‌ها همیشه طبق یک ساختار مشخص زندگی کرده ایم و آن عادت، نظم و انگیزه در وجود ما به راحتی ایجاد نشود. من در اینجا چند راهکار دارم تا بتوانید آسان تر با این تغییر و سبک زندگی کنار بیایید.
• بصورت نیمه وقت کار کنید.
• جلسه ای خانوادگی تشکیل دهید و آنها را با روند کارتان آشنا کنید چرا که حمایت خانواده در ایجاد و توسعه کار جدید نقش بسزایی دارد.
• شکل دهی به سیستم جدید به این معنی که مکانی مشخص برای امور بیزینس خود در خانه ترتیب دهید، جایی که به تمرکز هر چه بیشتر شما کمک کند. در تقویم خطوط قرمز تعیین کرده، زمانهای که فقط متعلق به بیزینس تان است.
• اهداف خود را از کارآفرینی تان تعیین نمایید تا که با برنامه ریزی و کمی صبر به نتیجه برسید.

 

سومین مین در کتاب تغییر بزرگ: کمبود تعهد به کار
• چون ورود به این کار آسان و راحت است، ممکن است به آسانی هم کنار گذاشته شود.
• تعهد به معنای استمرار بر انجام کاری که قبلاً قولش را داده ایم حتی اگر انگیزه تان کمرنگ شود.
• به خودتان قول دهید از شروع بیزینس تا یک سال دیگر به خستگی بها ندهید.
• اغلب افراد قبل از این که دست به کار شوند منصرف می شوند و این مشکل از بیزینس نیست بلکه مشکل از انسان‌هاست که تعهد به کار ندارند.
• به شرایط کاری خود نظم دهید، صبور باشید و به خود و کارتان زمان دهید.

چهارمین مین در کتاب تغییر بزرگ: حس عدم پذیرش از سوی خانواده و دیگران
وقتی خانواده و اطرافیان بیزینس شما را رد می کنند به شما احساس شخصی تری دست می دهد، ولی باید بدانید این نه به شما نیست بلکه به خودشان نه می گویند؛ چون دوست دارند همانند شما دست به کار شوند ولی جرأت ریسک کردن را ندارند و نمی توانند قید حقوق کارمندی خود را بزنند و حس ترس را در شما القا می کنند.
موفقیت شما باعث می شود آنها خوب به نظر نرسند و روی شما اثر منفی می گذارند، نباید برای خوشایندی دیگران زندگی کنید.
زمان شما محدود است پس آن را با زندگی کردن بجای دیگران هدر ندهید، نگذارید نظرات منفی آنها صدای درونی شما را خفه کند.

پنجمین مین در کتاب تغییر بزرگ: محصول نهایی، کار شما نیست بلکه خود شما هستید.
بیزینس شما خود شمایید، هرچه خودتان بیشتر رشد کنید بیرینس تان هم رشد می کند، پس مراقب نگرش مثبت تان باشید.
• برای ارتقا زندگی تان باید خودتان ارتقا پیدا کنید و برای تغییر شرایط تان باید این تغییر را از خودتان آغاز نمایید.
• حال باید بدانید که چگونه شخصیت خود را توسعه دهید؟ باید نگرش مثبت خود را گسترش داد؛ پس هر روز کتاب های موفقیت را بخوانید تا شخصیت شما رشد کند و روزی ۳۰ دقیقه به کتاب های صوتی آموزش و مفید گوش دهید.
• تمام کتابهای توسعه شخصی روی فکر کردن تمرکز دارد، چرا که به هر آنچه فکر کنی دست می یابی.
• همواره در معرض افکار مثبت باید باشید.
• افکار مثبت غذای ذهنی قوی هستند که باعث جذب دیگران به سمت شما می شود.

 

چند نکته اساسی در کتاب تغییر بزرگ
• فلسفه مهم موفقیت، اگر می خواهید بیشتر موفق شوید تعداد شکست هایتان را بیشتر کنید.
• پشتوانه شما، همان تعهد یک ساله ای است که به بیزینس تان داده اید و درنهایت قطعاًموفق می شوید، این یعنی تعهد به هدف؛ هر زمان که از کارتان دلسرد شدید دوباره این کتاب را بخوانید.
• تصمیم گرفتن آخرین مرحله در کارآفرینی است، اگر تصمیم گرفته اید تغییر ایجاد کنید آینده خود و خانواده تان را عوض می کنید.
پیشنهاد نهایی دارن هاردی در کتاب تغییر برای کارآفرین کامل شدن: همین الان دست بکار شوید و اولین قدم را بردارید و نیروی قدم اول را از انگیزه خود برای بیزینس تان دریافت کنید.

این کتاب پر از انگیزه و انرژی مثبت برای حرکت رو به جلو است؛ اما در مین شماره یک آمده است که “ آنچه تا کنون آموخته اید را فراموش کنید ” اما می توان کسب و کار جدید را بر پایه دانش آکادمیک خود بنا نموده و مطلقاً دانش قبلی خود را کنار نگذاریم. در واقع منظور دارن هاردی در مین اول این بوده که برای شروع در هر کسب و کاری بهتره شما دانش خود را در زمینه کسب و کارتان صفر فرض کرده و با دیدی کاملا باز و بدور از هرگونه تعصب به یادگیری هر چه بیشتر در زمینه مورد نظر بپردازید.