من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بیش از آنچه تصور می کنید طول خواهد کشید

کتی مور مدیر وب سایت WWW.startupcommunity.co.uk  که در زمینه مشاوره به کارآفرینان فعالیت می­ کند بیان می­ کند: «معمولا برای راه ­اندازی یک کسب و کار، سه سال مورد نیاز است.اگر شما تاریخچۀ اکثر کارآفرینان موفق را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد موفقیت آنان پس از گذشت 10 تا 20 سال اتفاق افتاده است.»

دکتر گلن کروکر بنیانگذار و رییس شرکت داروسازی آر فایو (R5) که 18 ماه طول کشید تا ایدۀ خود را عملی کند، معتقد است 18 ماه دیگر هم نیاز است تا به سوددهی برسد… راه حل او برای نجات از این شرایط، شعار” آهسته و پیوسته” بود. او ادامه میدهد: واقعیت این است که موفقیت متشکل از گام ­های بسیار کوچک است. اگر تفکری غیر از این داشته باشید ممکن است خیلی زود نا امید شوید و دست از تلاش بردارید.

معرفی کارآفرین:

ادوارد پری بنیانگذار کوک(Cook). تنها دلیل موفقیت ادوارد پری صبر و پشتکار بود. 10 سال طول کشید تا شرکت او که تولید کنندۀ انواع غذاهای آمادۀ منجمد است وارد مرحلۀ سوددهی شود. او هم­اکنون 21 فروشگاه دارد و درآمد حاصل از فروش آن در سال 2008 حدود 18 میلیون پوند تخمین زده شده است.

«تمام کارآفرینان موفق، زمانی یک کارآفرین تازه ­کار بوده ­اند. همۀ آنها مانند شما چیزی جز یک ایدۀ خوب و البته اشتیاق زیاد برای موفقیت در کسب و کار نداشته ­اند. ولی همۀ آنها توانستند کسب و کار تحسین برانگیزی را به وجود آورند که کمترین درآمد حاصل از آن 3 میلیون پوند باشد. آنها انسان­ هایی شبیه به من و شما بودند. پس فرصت طلبی، تعهد، خلاقیت و صبوری را پیشه کنید و با ایده ­هایتان کارآفرینی را آغاز کنید.»

مقالات مرتبط:
مقدمهگام دوم / گام سوم / گام چهارم / گام پنجم
گام ششم / گام هفتم / گام هشتم / گام نهم / گام دهم
گام یازدهم / گام دوازدهم / گام سیزدهم / گام چهاردهم / گام پانزدهم
گام شانزدهم / گام هفدهم / گام هجدهم / گام نوزدهم 
منبع: شما هم می توانید کارآفرین شوید