من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار وی ای اف

تریشا مسون 

تاریخ تولد: ۲۲ آوریل ۱۹۴۵

وضعیت تأهل : بیوه با دو فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دانشگاه

مدارج تحصیلی: دارای مدرک لیسانس روانشناسی از نورت ایست لاندن پلی تکنیک

علایق: کشت و زرع سبزیجات طبیعی، کشت در تاکستان و باغ های زیتون شخصی

فلسفه شخصی:«زندگی الهام بخشیدن به سایر مردم است تا هرآنچه را انجام می دهند خوب انجام دهند، من دوست دارم برای مردم الهام بخش باشم تا به خواسته هایشان دست یابند.»

پانزده سال پیش که تریشا مسون تعطیلات خود را در فرانسه می گذراند، شیفته یک آسیای آبی شد و بلافاصله فهمید که قصد خرید آن را دارد. در آن لحظه این تصمیم خیلی هم عاقلانه به نظر نمی رسید. آسیای مزبور به مدت چهل سال بود که به حال خود واگذاشته و مخروبه شده بود و حتی درهایش از لولاها آویزان بود.

او میگوید:«من فکر کردم حتی اگر تمام دارائی ام را از دست بدهم حداقل ۱۸ جریب زمین دارم و ما می توانیم یک کاروان روی آن بسازیم و در آنجا خوشبخت باشیم.»

مسون آسیای آبی را به قیمت ۴۵۰۰۰ پوند خرید و طی چند تابستان بعد به کمک دوستانش به بازسازی آن پرداخت. به تدریج که دوستانش از او خواستند تا برای خرید املاکی در فرانسه به آنها کمک کند، مسون با خود فکر نیز درآمدی برای خود کسب کند.

همزمان با افزایش استقبال از خدمات او به عنوان مشاور املاک، مسون به شرکت در نمایشگاه های املاک فرانسوی در بریتانیا پرداخت. او به سرعت دریافت که می تواند خدماتی را که در ناحیه لیموزان ارائه می دهد تا سایر بخشی های فرانسه نیز گسترش دهد.

از همان ابتدا، مسون تصمیم گرفت کارها را به شیوه خود انجام دهد. او برخلاف شرکت های رقیب که با دلالان معاملات ملکی فرانسوی شراکت می کردند، تصمیم گرفت برای اداره دفاتر وی ای اف خود در فرانسه، افرادی با لهجه بومی انگلیسی استخدام کند. کار آنها راهنمایی خریداران از مرحله ترجمه تا کارهای قانونی و گرفتن دستمزد است.

این فرمولی است که خوب عمل کرده است. امروزه شرکت وی ای اف، ۳۰ دفتر در فرانسه و ۲۰ دفتر دیگر در شرف تأسیس دارد. دو سال قبل این شرکت فروش خانه های کاملا نوساز در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را نیز آغاز نمود و آنها را به صورت خارج از برنامه و از طریق اینترنت به مشتریان بریتانیایی و یا در نمایشگاه ها به فروش می رساند. در نتیجه، گردش مالی شرکت در سال 2004 حدودا 8 میلیون پوند برآورد شد.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج