من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار پاودر بایرن

روی بایرن

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۶۱

وضعیت تأهل: متأهل با چهار فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دانشگاه

مدارج تحصیلی: لیسانس ریاضیات از دانشگاه لندن

علایق: اسکی، ماشین های مسابقه، قایق، راگبی و شراب.

فلسفه شخصی: «وقتی می توانیم فوق العاده باشیم، چرا عادی باشیم؟»

علاقه روی بایرن به اسکی از چهارسالگی آغاز شد. او جوانترین عضو یک خانواده هشت فرزندی بود و از زمانی که پدرش فکر کرد وقت آن رسیده که تمام خانواده ورزش مورد علاقه او را یاد بگیرند، تعطیلات را در کنار خانواده اش در گریندلوارد واقع در سوئیسی می گذراند. اما اقامت کل خانواده در هتل بسیار پرهزینه بود و به همین دلیل پدر بایرن یک کاروان خرید و آن را  به گریندلوارد برد.

خانواده بایرن هر زمستان برای اسکی کردن به گریندلوالد باز می­گشت و همچنان که او بزرگ می­شد، روابط دوستانه ای با خانواده های محلی پیدا می کرد. تا زمانی که به دانشگاه رفت و تمام تعطیلات را در آنجا می گذراند و در سمت مربی اسکی کار می کرد.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در یک شرکت واقع در مرکز اداری شهر لندن به کارگزاری بورس پرداخت. اما در ۲۳ سالگی بایرن متوجه شد که اشتباه کرده است.

سپس او تصمیم گرفت کارفرمای خودش باشد و از آنجا که تنها کاری که خیلی خوب از پس انجامش برمی آمد، اسکی کردن بود، کار اسکی در تعطیلات را پیشه خود ساخت.

بایرن سه کلبه ییلاقی در گریندلوارد برای فصل زمستان سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ اجاره کرد. با کمک بخش تولید کارگزاری یک بروشور تهیه کرد و سپس شغلش را در آنجا رها کرد. او با فروش اتومبیل خود به مبلغ ۵۰۰۰ پوند و قرض گرفتن 10 هزار پوند از مادرش سرمایه ای فراهم کرد. سپس به هر کسی که می شناخت تلفن کرد تا ببیند آیا مایل است یک تعطیلات با اسکی را از طریق موسسه او رزرو نماید یا نه. او نام شرکتش را پاودر بایرن گذاشت زیرا میخواست به مشتریانش نحوه اسکی روی پیست را آموزش دهد. این نوع اسکی به پاودر معروف بود.

طی چند ماه تمام ۱۷۸ شبی که در کلیه های ییلاقی رزرو کرده بود را اجاره داد. سپس در بهار همان سال به انگلستان برگشت و تصمیم گرفت راهی پیدا کند که موفقیت او را به یک کسب و کار تمام عیار مبدل سازد. درست وقتی که در فکر نحوه انجام این کار بود، یکی از دوستانش که در مرکز تجاری مالی شهر لندن کار می کرد به او گفت که تاجری به نام لورد هریس میخواهد مبلغ ۱ میلیون پوند در ده شرکت کارآفرین سرمایه گذاری نماید بایرن نیز با شخص مزبور تماس گرفت و توانست موافقت وی را جلب نماید.

بعلاوه او میتوانست ٪ ۲۵ از سهام شرکت را در مقابل ۷۵۰۰ پوند واگذار نماید. آنچه که اهمیت بیشتری داشت شهرت زیادی بود که کار تعطیلات اسکی او از این طریق به دست می آورد.

شرکت به سرعت رشد کرد و خیلی زود توانست ۱۰ کلبه ییلاقی را در فصل زمستان اجاره نماید. اما در سال ۱۹۸۹ بایرن تصمیم جسورانه ای اتخاذ کرد مبنی بر اینکه دیگر به جای کلبه های ییلاقی از هتل های پنج ستاره استفاده کنند و پرسنل خود را برای خدمت به مشتریان در هر هتل مستقر نمایند. او میدانست که ممکن است مردم متقاضی آموزش اسکی به کودکان باشند و لذا یک کلوپ کودکان نیز راه انداخت که امروزه ۱۰۰۰ کودک را در سال آموزش میدهد.

اما در دهه ۱۹۹۰، شرایط دشوار شد. بایرن میگوید: «اسکی روی برف واقعاً دیگر رایج نبود. در برخی سال ها بارش برف خیلی کم بود. همه از گرمایش جهانی صحبت می کردند و مردم می گفتند که اسکی دیگر وجود نخواهد داشت. حتی فکر می کردم اگر اسکی متوقف شود چه خواهد شد؟ ولی در سال ۱۹۹۹ بایرن با وضعیتی معکوس مواجه شد. چنان برف سنگینی بارید که جاده گریندلوارد بسته شد و کسانی که به تعطیلات آمده بودند در تفریحگاه گیر افتادند.

هم اکنون پاودر بایرن خدمات تعطیلات با اسکی را در ۹ مرکز تفریحی واقع در سوئیس و فرانسه ارائه میدهد، و در هر فصل به ۷۰۰۰ نفر خدمات می دهد که ٪۸۵ آنها مشتریان سابق یا کسانی هستند که به واسطه یک دوست به این سفر تفريحی ترغیب شده اند. این شرکت همچنین در فصل تابستان نیز در ۹ تفریحگاه در حوالی مدیترانه فعال است. فروش سالیانه آن برای سال ۲۰۰۴، حدود ۱۰ میلیون پوند بوده است.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج