من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار شرکت گل های پاکر

جین پاکر

تاریخ تولد: ۲۲ سپتامبر ۱۹۵۹

وضعیت تأهل: متأهل با دو فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

مدارج تحصیلی: پنج مدرک CSE

 علایق: آشپزی، مطالعه، تئاتر و فیلم،

فلسفه شخصی: «فردا روزی دیگر است. من تا ابد خوشبین خواهم بود و هیچ چیز نمیتواند به مدت طولانی مرا شکست دهد.»

اولین بار وقتی به کار گل فروشی علاقه مند شد که برای روزهای شنبه شغلی در یک مغازه گل فروشی سنتی در نزدیکی محل زندگی اش واقع در گریز، پیدا کرد. در حالیکه هنوز در مدرسه درس می­خواند.

پس از اینکه مدرسه را در هفده سالگی رها کرد، شروع کرد به کار کردن تمام وقت در مغازه کرد. اما تنها زمانی متوجه شد گل ها چقدر می توانند خلاقیت برانگیز باشند که در لندن در رشته گل آرایی نام نویسی کرد. او خود به لندن رفت و به عنوان مسئول گل آرایی در یک هتل مشغول به کار شد. وقتی پس از دو سال در بیست و یک سالگی خواست آنجا را ترک کند، مدیر هتل به او گفت که هر وقت تصمیم گرفت برای خودش در این زمینه کار کند، حتماً سری به او بزند. سه ماه بعد جین برگشت زیرا پیشنهاد کمک مدیر هتل آنقدر خوب بود که نمی شد از آن صرف نظر کرد. مدیر هتل به صورت رایگان یک اتاق کار در اختیار او گذاشت و او در عوض می بایست کار گل آرایی هتل را انجام می داد و با ۵۰۰ پوندی که مدیر هتل به او داد، کسب و کار پاکر شروع شد. او فکر کرد بهترین مکان برای شروع سفارش گیری کلوپهای مردانه در پال مال است. اما پول کافی برای چاپ بروشور نداشت به همین دلیل تصمیم گرفت به جای بروشور برای آنها دسته گل بفرستد و خیلی زود متوجه شد این روش برای تبلیغ گل های او و شروع کار تأثیر خیلی بیشتری داشت.

 پس از یک سال، گل های او به قدری خوب فروش می رفت که پاکر توانست ملک یک رستوران قدیمی واقع در وست اند را اجاره نموده و در آنجا به کارش ادامه دهد. سبک منحصر به فرد او خیلی زود مورد توجه قرار گرفت تا جایی که طراحان مجله نزد او می آمدند و از او می خواستند کتابی در این زمینه چاپ کند.

موفقیت او موجب شد تقاضا برای آموختن متدهای وی آن قدر زیاد شود که در سال ۱۹۹۰ پاکر فکر کرد ساده ترین راه حل می تواند تأسیس یک مدرسه گل آرایی باشد. او و همسرش آپارتمانی را که در آن زندگی می کردند فروختند. سپس خانه ای قدیمی خریدند و زیرزمین آن را تبدیل به کلاس کردند. خودشان در اتاق های طبقه فوقانی که بسیار رنگ و رو رفته و کثیف بود زندگی می کردند تا اینکه توانستند پول کافی برای نوسازی سایر قسمت های خانه را نیز تهیه کنند. این اقدام سنجیده ای بود. مدرسه با چنان موفقیتی روبرو شد که چند هفته پس از گشایش، شرکتی به او پیشنهاد داد که مدرسه مشابهی در ژاپن و پس از آن مدرسه ای در کره تأسیس نماید.

اکنون نهمین فروشگاه خرده فروشی را در ژاپن، کره، نیویورک و بریتانیا دارد که در آنجا گل های رستوران های گوردن رامسی و همچنین طراح مد جان گالیانو را تهیه می کند. گردش مالی شرکت در سال ۲۰۰۴، قریب به ۷ میلیون پوند برآورد شده است.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج