من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار شرکت ریموند گابی

ریموند گابی

تاریخ تولد: ۲ آوریل ۱۹۴۶

وضعیت تأهل: مطلقه با دو فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

علایق و سرگرمی ها: زندگی در پاریس (دارای آپارتمان در پاریس و خانه ویلایی در روستا)،گذراندن اوقات با نوه ها، نوشیدنی فرانسوی، کارهای هنری.

فلسفه شخصی: «هرگز فراموش نمی کنم که در دنیا موضوعات خیلی مهمتر از کنسرت هم وجود دارد.»

ریموندگابی، برگزارکننده کنسرت، نخستین بار در کودکی بود که متوجه علاقه خود به هنرهای اجرایی شد، در همان دورانی که عصرهای شنبه همراه با مادربزرگش به تئاتر محلی می رفت. او میگوید: «هر هفته یک نمایش متفاوت روی صحنه بود. ما همیشه در قسمت لژ مینشستیم.»

پدرش او را به ویکتور هوچهاوسر، مجری کنسرت و متخصص اجرای کنسرت با رقص محلی روسی و گروه های رقص باله معرفی کرد. پس از مصاحبه ای که مشتمل بر صرفاً سه سوال بود (یکی از آنها با این مضمون که:«آیا می توانی کارت را از دوشنبه شروع کنی؟»)، مسئولیت اعزام گروه های رقص محلی با تورهای کنسرت به سرتاسر کشور به گابی محول شد.

اما پس از گذشت ده ماه تصمیم گرفت خودش به قدری در این زمینه مهارت پیدا کند که بتواند به تنهایی کنسرت اجرا کند. گرچه به جز ۵۰ پوندی که پدرش به وی قرض داده بود، پولی نداشت اما گروهی متشکل از سه خواننده مستقل و یک پیانیست تشکیل داد و به مکاتبه با بسیاری از سالن های تئاتر و کنسرت در سرتاسر کشور پرداخت و سعی کرد قرارداد هایی با آنها ببندد.

با افزایش استقبال عموم، گابی ارکستر کنسرت لندن را با گروهی از نوازندگان مستقل تشکیل داد و شروع کرد به اجرای کنسرت در سالن ملکه الیزابت و سالن جشن های لندن که به تازگی افتتاح شده بود. اما تحول واقعی در سال ۱۹۸۲ با گشایش سالن کنسرت باربیکان در لندن رخ داد.

در نخستین سال گشایش این سالن، گابی ۵۰ کنسرت را در آنجا برگزار کرد و تا سال دوم این عدد به ۱۳۰ رسیده بود و او با استفاده از اعتبارات و کمک هایی که به وی می شد، توانست در خلال نخستین سال های دشوار، باربیکان را حفظ نماید.

گابی همچنین  با همکاری برگزارکننده یک نمایشگاه عتیقه، نمایشگاه هایی را در سالن باربیکان برگزار کرد. اما در سال ۱۹۸۸، شرایط کار چنان دشوار شد که تصمیم گرفت کل شرکت خود را در مقابل چند صد هزار دلار به شرکت رسانه ای ایمپ بفروشد و خود به عنوان مدیر در آنجا بماند.

مدیران ایمپ تصمیم گرفتند تا اپرای توراندنت را در ومبلی روی صحنه ببرند، اما در حالی که از نظر منتقدان این یک موفقیت بود، عموم مردم از آن استقبالی نکردند. سه سال بعد، او شرکت خود را دوباره به قیمت ۱ میلیون پوند از ایمپ بازخرید کرد، این اقدام بسیار عاقلانه بود.

شرکتی که گابی هنوز هم در آن بیشترین سهم را دارد، اکنون سالیانه ۶۰۰ برنامه شامل کنسرت ها، باله و اپرا برگزار می کند و در سال ۲۰۰۴ گردش مالی آن به ۱۸ میلیون پوند رسید.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج