من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار شرکت دریمز

میک کلر

تاریخ تولد: ۸ فوریه ۱۹۵۵

وضعیت تأهل: متأهل با چهار فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دوره پیش دانشگاهی

مدارج تحصیلی: دو دیپلم پیشرفته

علایق: سفر، تماشای بازی راگبی

فلسفه شخصی «پیوسته به تصمیم گیری، مردم و احساسات بیندیشید و همیشه به رویاهای خود عینیت ببخشید.»

مایک کلر، پس از دوازده سال فروش مبلمان و اثاثیه برای دیگران، فکر کرد دیگر وقتش رسیده که برای خودش کار کند. البته شرایط زمانی برای او ایده آل نبود. همسرش در انتظار اولین فرزند آنها بود. از طرفی در حال تعویض منزل بودند و او شغل خوبی داشت. او مدیر ناحیه یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ مبلمان و اثاثیه بود. با این حال کلر به تازگی پا به سی سالگی گذاشته بود و ناگهان متوجه شد که این ممکن است تنها شانس او باشد.

کلر توانست ۸۰۰۰ پوند از بانک وام بگیرد تا آن را به ۴۰۰۰ پوند پس انداز خود بیفزاید. او ۴۰۰۰ پوند دیگر هم با استفاده از کارت اعتباری خود با گفتن اینکه می خواهد آشپزخانه ای به خانه اش بیفزاید، گرفت. سپس مغازه ای را که سابقا محل فروش قطعات یدکی موتور بود اجاره کرد و آن را تحت عنوان مبل تختخوابشو بازگشایی نمود.

دوسال پس از گشایش نخستین مرکز مبلمان تختخواب شو، کلر سه فروشگاه دیگر نیز به آن افزوده بود. اما متوجه شد که دیگر نمی تواند فروشگاه های بیشتری که مختص فروش مبلمان تختخوابشو باشد را باز کند، لذا تصمیم گرفت تختخواب را هم به اقلام خود بیفزاید و اسم فروشگاه های خود را به دریمز (رویاها) تغییر دهد تا مشتریان جدیدی را جذب نماید. یک سال پس از افتتاح فروشگاه دریمز، فروش تختخوابها ٪۸۰ از کل فروش شرکت را به خود اختصاص می داد.

اکنون شرکت دریمز دارای  ۱۰۵  فروشگاه در سرتاسر بریتانیا و نیز هفت فروشگاه صاحب امتیاز است و میزان فروش آن در سال ۲۰۰۴ به 100 میلیون پوند رسید که سود حاصل از آن معادل ۷ میلیون پوند بود و ارزش کلی شرکت که کلر صاحب تمام آن است حدود ۴۰ میلیون پوند است. بعلاوه، این شرکت در سال ۲۰۰۲ تولید تختخواب های خود را در کارخانه ای در میدلندز آغاز کرد که هم اکنون این تختخواب ها به هتل ها، خانه های پرستاری و دانشگاه ها فروخته میشوند.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج