من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار شرکت استورم

سارا دوکاس

تاریخ تولد: 21 دسامبر 1995

 وضعیت تأهل: متاهل با دو فرزند

 بالاترین سطح تحصیلات: مدرسه شبانه روزی

 مدارج تحصیلی: هفت دیپلم عادی، یک دیپلم پیشرفته

علایق: هنر، موسیقی، اسب سواری،کشاورزی

فلسفه شخصی: « هر چیزی دست یافتنی است. مثبت و پرشور باشید و اعتماد به نفس داشته باشید.  از هر روز یک روز خوب بسازید»

دوکاس همیشه کارها را به سبک خودش انجام داده است. وقتی والدینش او را در هفت سالگی به مدرسه شبانه روزی فرستادند، خیلی زود یاد گرفت که مستقل و متکی به نفس باشد. والدین او امیدوار بودند که دوکاس در رشته ای تخصص بگیرد اما او پس از اینکه در امتحانات مردود شد، به لندن رفت تا یک مدل شود.  

دوکاس در فواصل امور مربوط به مانکن ها، فروش عتیقه را از دکه ای در چلسی آغاز کرد و از همان جا زندگی پرماجرایی برایش رقم خورد. او به پاریس عزیمت کرد. طی دو سالی که در آنجا زندگی می کرد به فروش عتیقه در بازار کهنه فروش ها مشغول بود وسپس به لندن بازگشت تا یک گروه پانک را اداره کند.

زمانی که دوکاس مشغول اداره گروه بود، با یک خواننده آمریکایی آشنا شد و با وی ازدواج کرد. آنها برای زندگی به سان فرانسیسکو رفتند و او در آنجا شرکتی در زمینه لباس کودکان تأسیس کرد. وقتی چهار سال بعد در سال ۱۹۸۲ به بریتانیا بازگشتند، در یک شرکت مانکن سازی به عنوان کار آموز بخش رزرو مشغول به کار شد.

پس از هفت سال کار در آنجا، متوجه شد که میخواهد به طور مستقل در این زمینه فعالیت کند، گرچه این بدان معنا بود که می خواهد رقیب شرکتی شود که قبلا برایش کار می کرد. اما او  به شدت در آرزوی این بود که شرکت خودش را داشته باشد.

وقتی محل کار خود را برای همیشه ترک کرد، با تلاش فراوان توانست فردی را پیدا کند که مقداری پول به او قرضی دهد. اما درست قبل از اینکه معامله بر مرحله نهایی برسد همکلاسی قدیمی اش به او تلفن کرد و گفت که در مورد طرح هایش چیزهایی شنیده است و می خواهد در این کار مشارکت نماید. این موقعیتی بود که خیلی از کارآفرینان دیگر احتمال نمیدهند در آن قرار بگیرند.

با وجودی که دوکاس برای سرمایه گذاری هیچ پولی نداشت اما مصمم بود که حداقل 50٪ سهام شرکت را برای خود حفظ کند. پس، شریکش موافقت کرد که شرکت خصوصی او 50٪ دیگر را بخرد.

در عوض به او یک وام بدون بهره 250 هزار پوندی داد که مدت بازپرداخت آن سه سال بود و برای او خانه ای در کنسینگتون خرید تا از آن به عنوان دفتر کار استفاده کند. شرکت مدل سازی او تحت عنوان استورم بلافاصله مشهور شد زیرا فقط از بهترین مانکن ها استفاده می کردند.

استورم همچنین به لحاظ پیدا کردن مانکن ها در نامحتمل ترین مکانها و آزمودن استعدادهای غیرمعمول شهرت خاصی پیدا کرد. دوکاس مرکز خرید لیبرتی راس را در خیابان آکسفورد لندن کشف کرد و از سوفی داهل نام نویسی کرد، گرچه او خیلی درشت هیکل تر از مانکن های رایج بود. کار تا حدی خوب پیشرفت کرد که در سال ۱۹۹۷ دوکاس دومین موسسه خود را در کیپ تاون، واقع در آفریقای جنوبی افتتاح کرد. همچنین، در سال های بعدی، موسسه ای برای هنرپیشگان در لندن تأسیس نمود.

اکنون برادرش سیمون برای شرکت کار می کند و دختر بزرگش نوئل مسئول رزرو است. گردش مالی موسسه آنها ۸ میلیون پوند است و ۲۹ کارمند دارد.

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج